Қазақ тілі
|
Бөлім: |
Өнер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
УрУразова А.СазУрУова а.С |
|
|
Күні: |
23.01.2023ж Уразова А.С |
|
|
Сынып: 3а |
Қатысушылар саны:20 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі және туынды зат есім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.4* негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: негізгі, туынды зат есімді анықтай алады. Көптеген оқушылар: мәтіннен негізгі және туынды зат есімдерді тауып, талдау жасай алады. Кейбір оқушылар: негізгі және туынды зат есімдерге мысалдар келтіре алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. «Таңдау» әдісімен суреттер таңдатып топқа бөлу. Өткен тақырыпқа шолу және оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап», «Күн шұғыласы» әдісімен өтеді: А) Оқу тапсырмасын тексеру: 27-жаттығу. Ә) Сұрақ-жауап: -Өткенде не туралы оқып едік? - Зат есімнің негізгі және туынды түрлерін қалай ажыратамыз? - Әрқайсысына бір-бір мысалдан келтіріп жазыңдар. -Ендеше бүгінгі сабақта да зат есімнің негізгі және туынды түрлерін анықтау мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Топқа бірігеді. Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді. Бір-бір мысал келтіреді. |
Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Бас бармақ» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ, Т) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) 28-жаттығу. -Суреттер бойынша мәтін мазмұнын болжаңдар. -Мәтінді оқыңдар. -Өзің тұратын жерде қандай мүсіндер бар? Зерттеу жүргізіңдер. -Ол мүсіндер туралы деректер жинаңдар. -Мәтіннен негізгі және туынды зат есімдерді теріп жазыңдар. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Негізгі және туынды зат есімдерге мысалдар келтір. Сергіту сәтінде «Жұмбақ» ойынын ойнайды. Бір оқушы шығып жұмбақ жасырады. Қалған оқушылар шешуін атайды. (Ж, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. 29-жаттығу. Мерейдің ағасы Жандосқа жазған хатын оқыңдар. Құрметті аға! Мен жазғы демалысымды қалада өткізгім келеді. Сондықтан Астанаға баруды жоспарлап отырмын. Астанадағы ғимараттарды көрсем деймін. Екеуіміз қаланы бірге аралаймыз. Кездескенше сау бол! Қарындасың Мерей -Қалай ойлайсыңдар, хат дұрыс жазылған ба? -Нені өзгертіп, нені қосуға болады? -Хат жазғанда оқулықтағы нұсқаулықты басшылыққа алып жазыңдар. 30-жаттығу. Қайрат пен Гүлжан пілдің суретін салды. Суреттері әдемі-ақ, бірақ олардың салғаны түрліше болып шықты. Суреттердің түрліше болу себебін дәлелдеңдер. |
Тапсырманы орындайды. Жұмбақ шешеді. Тапсырманы орындайды.
|
Дескриптор: - Суреттер бойынша мәтін мазмұнын болжайды-1 балл. - Мәтінді оқып, өзі тұратын жерде қандай мүсіндер бар екенін айтады-1 балл. - Мәтіннен негізгі және туынды зат есімдерді тауып, қатесіз жазады, талдау жасайды -2балл. Дескриптор: - Хатты оқып, жазылуын талдайды-2балл. - Нұсқаулықты басшылыққа алып, хатты өзгертіп қатесіз жазады-2балл. - Қайрат пен Гүлжан салған піл суретінің өзгеше болуы олардың пілдің бейнесін әртүрлі жағынан көріп отыруында екенін айтады -2балл. |
Оқулық, дәптер оқулық, дәптер
|
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Менің күнделігім» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: алыстағы туысына хат жазу. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Негізгі және туынды зат есім
Негізгі және туынды зат есім
Қазақ тілі
|
Бөлім: |
Өнер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
УрУразова А.СазУрУова а.С |
|
|
Күні: |
23.01.2023ж Уразова А.С |
|
|
Сынып: 3а |
Қатысушылар саны:20 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі және туынды зат есім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.4* негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: негізгі, туынды зат есімді анықтай алады. Көптеген оқушылар: мәтіннен негізгі және туынды зат есімдерді тауып, талдау жасай алады. Кейбір оқушылар: негізгі және туынды зат есімдерге мысалдар келтіре алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. «Таңдау» әдісімен суреттер таңдатып топқа бөлу. Өткен тақырыпқа шолу және оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап», «Күн шұғыласы» әдісімен өтеді: А) Оқу тапсырмасын тексеру: 27-жаттығу. Ә) Сұрақ-жауап: -Өткенде не туралы оқып едік? - Зат есімнің негізгі және туынды түрлерін қалай ажыратамыз? - Әрқайсысына бір-бір мысалдан келтіріп жазыңдар. -Ендеше бүгінгі сабақта да зат есімнің негізгі және туынды түрлерін анықтау мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Топқа бірігеді. Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді. Бір-бір мысал келтіреді. |
Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Бас бармақ» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ, Т) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) 28-жаттығу. -Суреттер бойынша мәтін мазмұнын болжаңдар. -Мәтінді оқыңдар. -Өзің тұратын жерде қандай мүсіндер бар? Зерттеу жүргізіңдер. -Ол мүсіндер туралы деректер жинаңдар. -Мәтіннен негізгі және туынды зат есімдерді теріп жазыңдар. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Негізгі және туынды зат есімдерге мысалдар келтір. Сергіту сәтінде «Жұмбақ» ойынын ойнайды. Бір оқушы шығып жұмбақ жасырады. Қалған оқушылар шешуін атайды. (Ж, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. 29-жаттығу. Мерейдің ағасы Жандосқа жазған хатын оқыңдар. Құрметті аға! Мен жазғы демалысымды қалада өткізгім келеді. Сондықтан Астанаға баруды жоспарлап отырмын. Астанадағы ғимараттарды көрсем деймін. Екеуіміз қаланы бірге аралаймыз. Кездескенше сау бол! Қарындасың Мерей -Қалай ойлайсыңдар, хат дұрыс жазылған ба? -Нені өзгертіп, нені қосуға болады? -Хат жазғанда оқулықтағы нұсқаулықты басшылыққа алып жазыңдар. 30-жаттығу. Қайрат пен Гүлжан пілдің суретін салды. Суреттері әдемі-ақ, бірақ олардың салғаны түрліше болып шықты. Суреттердің түрліше болу себебін дәлелдеңдер. |
Тапсырманы орындайды. Жұмбақ шешеді. Тапсырманы орындайды.
|
Дескриптор: - Суреттер бойынша мәтін мазмұнын болжайды-1 балл. - Мәтінді оқып, өзі тұратын жерде қандай мүсіндер бар екенін айтады-1 балл. - Мәтіннен негізгі және туынды зат есімдерді тауып, қатесіз жазады, талдау жасайды -2балл. Дескриптор: - Хатты оқып, жазылуын талдайды-2балл. - Нұсқаулықты басшылыққа алып, хатты өзгертіп қатесіз жазады-2балл. - Қайрат пен Гүлжан салған піл суретінің өзгеше болуы олардың пілдің бейнесін әртүрлі жағынан көріп отыруында екенін айтады -2балл. |
Оқулық, дәптер оқулық, дәптер
|
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Менің күнделігім» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: алыстағы туысына хат жазу. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз














