Тексерілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №14мектеп-гимназия |
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ж.Есиркепова |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.01.2025ж |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «Ж» |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№74 сабақ. Негізгі және туынды зат есім Киіз үй мен ағаш үй |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/ фото/ диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Караоке әдісі «Өнерге құштарлық» Үй тапсырмасын пысықтау. 29-жаттығу «Хат» жазу. Хатты жазу шарты: -Сәлемдесу; -Хал сұрасу; -Өзің туралы жазу; -Қоштасу. Өткенді еске түсіру:
Құндылық мақсаты: «ЖИ-дің көмегі» әдісі арқылы бүгінгі тақырыпты жариялау. ФС тапсырмасы ДЖИГСО-әдісі арқылы 31-жаттығуды оқу Киіз үй мен ағаш үй. Ы. Алтынсарин. Мәтінді оқы. Мәтін не туралы? Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қойып, жауап беріңдер. Әділ қазы орыс пен қазаққа қандай ақыл берді? Әділ қазы оларды неге шақырды?(бірлікке) Әділ қазының шешімі оларды қанағаттандырды ма? Өзің қандай ақыл қосар едің? Киіз үй мен ағаш үйдің ортақ белгілері мен өзгешеліктерін ата. Қарамен жазылған сөздерден туынды зат есім жаса. Дәптермен жұмыс: 32-жаттығу Өлеңді көркем жаз. Менің атам жайлауға Малын айдап шығыпты. Көк шалғынды қойнауға Киіз үйін тігіпті. Қарап шықтым біртіндеп Бар жиһазы жарасқан. Туырлығын * түргенде Көрінеді көк аспан. Өлеңде не туралы айтылған? Киіз үйдің қандай жабдықтарын білесің? Өлеңнен туынды зат есімді тауып, астын сыз. Сөз құрамына талда. Сергіту сәті ЕБҚ -Берілген суреттерден туынды зат есім болатын затты қоршап сыз.
ЕҚБ Осы сөздерден туынды зат есім жаса.
«Ғажайып шеңбер» әдісі арқылы 33-жаттығуды орындау. Мәтінді оқы. Қарамен жазылған сөздердің түбірін тап. Оларға түрлі жұрнақтар жалғау арқылы туынды зат есім жаса.
(кітап-кітапхана, кітапханашы, мал-малшы, мүсіндері-мүсінші, құстың-құсбегі, аңның-аңшы)
Үй тапсырмасы 34-жаттығу Төмендегі сызбаға сүйеніп, жасырынған сөздерден жұмбақты тауып оқы. Шешуін тап. Шешуіндегі сөзбен сөйлем құрап жаз. Жауап: Киіз үй Киіз үй-қазақ халқының баспанасы.
ҚЖ: Саралау тапсырмасы «QR-код біздің сабақта!» 1-деңгей: Көп нүктенің орнына негізгі зат есімді қойып жаз: ...- кезекші …- сөздік .....- бастық (кезек, сөз, бас) Көп нүктенің орнына туынды зат есімді қойып айт: етік-... орын-... балық-... (етікші, орындық, етікші, балықшы) 2-деңгей: Артық сөзді тап! 1. Сәнді, білім, ұшқыш, ұстаз; 2. Қара ала, сахна, торғай; (сәнді, қара ала) 3-деңгей:
Кері байланыс: «Жебе»
|
Караокемен ән айтады.
-жақын адамына жазған хаттарын оқиды;
Мәтінмен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Ойын ойнайды
Сұрақтарға жауап береді
Жеке жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Мәтінмен жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Саралау тапсырмасын орындайды
Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Өз ойларын,пікірін толық жеткізе алады-1б
Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қойып, жауап береді-1б Киіз үй мен ағаш үйдің ортақ белгілері мен өзгешеліктерін атайды-1б Қарамен жазылған сөздерден туынды зат есім жасайды-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Өлеңнен туынды зат есімді тауып, астын сызады-1б Сөз құрамына талдайды-1б
Жарайсыңдар!
Мен сенімен мақтанамын!
Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Қарамен жазылған сөздердің түбірін табады-1б Оларға түрлі жұрнақтар жалғау арқылы туынды зат есім жасайды-1б
|
Лед экран Караоке https://wordwall.net/ru/resource/85478053 https://studio.d-id.com/share?id=2502840552576710d32dcd074183b708&utm_source=copy Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Телефон Суреттер Қимылдар Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/85494821 Оқулық Оқулық
Жебелер |
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Негізгі және туынды зат есім
Негізгі және туынды зат есім
Тексерілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №14мектеп-гимназия |
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ж.Есиркепова |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.01.2025ж |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «Ж» |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№74 сабақ. Негізгі және туынды зат есім Киіз үй мен ағаш үй |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/ фото/ диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Караоке әдісі «Өнерге құштарлық» Үй тапсырмасын пысықтау. 29-жаттығу «Хат» жазу. Хатты жазу шарты: -Сәлемдесу; -Хал сұрасу; -Өзің туралы жазу; -Қоштасу. Өткенді еске түсіру:
Құндылық мақсаты: «ЖИ-дің көмегі» әдісі арқылы бүгінгі тақырыпты жариялау. ФС тапсырмасы ДЖИГСО-әдісі арқылы 31-жаттығуды оқу Киіз үй мен ағаш үй. Ы. Алтынсарин. Мәтінді оқы. Мәтін не туралы? Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қойып, жауап беріңдер. Әділ қазы орыс пен қазаққа қандай ақыл берді? Әділ қазы оларды неге шақырды?(бірлікке) Әділ қазының шешімі оларды қанағаттандырды ма? Өзің қандай ақыл қосар едің? Киіз үй мен ағаш үйдің ортақ белгілері мен өзгешеліктерін ата. Қарамен жазылған сөздерден туынды зат есім жаса. Дәптермен жұмыс: 32-жаттығу Өлеңді көркем жаз. Менің атам жайлауға Малын айдап шығыпты. Көк шалғынды қойнауға Киіз үйін тігіпті. Қарап шықтым біртіндеп Бар жиһазы жарасқан. Туырлығын * түргенде Көрінеді көк аспан. Өлеңде не туралы айтылған? Киіз үйдің қандай жабдықтарын білесің? Өлеңнен туынды зат есімді тауып, астын сыз. Сөз құрамына талда. Сергіту сәті ЕБҚ -Берілген суреттерден туынды зат есім болатын затты қоршап сыз.
ЕҚБ Осы сөздерден туынды зат есім жаса.
«Ғажайып шеңбер» әдісі арқылы 33-жаттығуды орындау. Мәтінді оқы. Қарамен жазылған сөздердің түбірін тап. Оларға түрлі жұрнақтар жалғау арқылы туынды зат есім жаса.
(кітап-кітапхана, кітапханашы, мал-малшы, мүсіндері-мүсінші, құстың-құсбегі, аңның-аңшы)
Үй тапсырмасы 34-жаттығу Төмендегі сызбаға сүйеніп, жасырынған сөздерден жұмбақты тауып оқы. Шешуін тап. Шешуіндегі сөзбен сөйлем құрап жаз. Жауап: Киіз үй Киіз үй-қазақ халқының баспанасы.
ҚЖ: Саралау тапсырмасы «QR-код біздің сабақта!» 1-деңгей: Көп нүктенің орнына негізгі зат есімді қойып жаз: ...- кезекші …- сөздік .....- бастық (кезек, сөз, бас) Көп нүктенің орнына туынды зат есімді қойып айт: етік-... орын-... балық-... (етікші, орындық, етікші, балықшы) 2-деңгей: Артық сөзді тап! 1. Сәнді, білім, ұшқыш, ұстаз; 2. Қара ала, сахна, торғай; (сәнді, қара ала) 3-деңгей:
Кері байланыс: «Жебе»
|
Караокемен ән айтады.
-жақын адамына жазған хаттарын оқиды;
Мәтінмен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Ойын ойнайды
Сұрақтарға жауап береді
Жеке жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Мәтінмен жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Саралау тапсырмасын орындайды
Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Өз ойларын,пікірін толық жеткізе алады-1б
Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қойып, жауап береді-1б Киіз үй мен ағаш үйдің ортақ белгілері мен өзгешеліктерін атайды-1б Қарамен жазылған сөздерден туынды зат есім жасайды-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Өлеңнен туынды зат есімді тауып, астын сызады-1б Сөз құрамына талдайды-1б
Жарайсыңдар!
Мен сенімен мақтанамын!
Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Қарамен жазылған сөздердің түбірін табады-1б Оларға түрлі жұрнақтар жалғау арқылы туынды зат есім жасайды-1б
|
Лед экран Караоке https://wordwall.net/ru/resource/85478053 https://studio.d-id.com/share?id=2502840552576710d32dcd074183b708&utm_source=copy Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Телефон Суреттер Қимылдар Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/85494821 Оқулық Оқулық
Жебелер |
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















