|
Білім беру ұйымының атауы: |
Талдықорған қаласы, № 16 ОМГ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Геометрия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толымбекбаева М.Т. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
30.11.2021ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «ә» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
8.1.3.23
8.1.3.24 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру |
Оқушылармен сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Үй тапсырмасын тексеру. Егер үй тапсырмасын орындамаған оқушылар болса, оларға үй тапсырмасын орындап келген оқушы тақтаға шығарып, түсіндіреді. Ал барлық оқушы шығарып келсе, өткен тақырыпты қайталауға көшеміз.
|
Амандасу Үй тапсырмасын сұрақтар болған жағдайда сұрау |
«шапалақ» әдісімен бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өткен білімді еске түсіру |
Өткен таөырыпты еске түсіру үшін «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтар қою. 1.Тікбұрышты үшбұрыштың косинусы дегеніміз не? 2.Тік бұрышты үшбұрыштың синусы дегеніміз не? 3. Тік бұрышты үшбұрыштың тангенсі дегеніміз не? 4. Тік бұрышты үшбұрыштың котангенсі дегеніміз не? 5. Пифагор теоремасын тұжырымдаңыз. 6. Тікбұрышты үшбұрыш деп қандай үшбұрышты айтамыз? 7. Тік бұрышты үшбұрыштың элементтерін атаңыз. 8. Тікбұрышты үшбұрышқа және оның қабырғаларына анықтама беріңіз? |
Оқушылар өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. |
«мадақтау» тәсілі арқылы бағалау
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
1-тапсырма
Дескриптор:
2-тапсырма «Элективті тест»
Дескриптор:
Инклюзивті оқушыға тапсырма: №1 1 – sin2α = cos2α ; №2 sin2α+1+cos2α = (sin2α+cos2α)+1 = 1+1 = 2;
|
Берілген тапсырманы орындайды
Берілген тестті орындайды |
4 баллмен бағаланады
4 баллмен бағаланады |
Үлестірмелі парақтар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту |
Тақырыпты бекіту
негізінде Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы:
Талдықорған қаласы,
№ 16 ОМГ
Пәні:
Геометрия
Бөлім:
Тікбұрышты
үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы
қатыстар
Педагогтің
аты-жөні:
Толымбекбаева
М.Т.
Күні:
30.11.2021ж.
Сынып: 8
«ә»
Қатысқан оқушы
саны:
Қатыспаған оқушы
саны:
Сабақтың
тақырыбы
Негізгі
тригонометриялық
тепе-теңдіктер
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты 8.1.3.23
8.1.3.24
Сабақтың
мақсаты: Негізгі тригонометриялық
теңбе-теңдікті қолданып есептер
шығару
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Ұйымдастыру
Өзін-өзі
тексеру
Оқушылармен
сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру. Сабақтың тақырыбы мен
мақсатын хабарлау.
Үй тапсырмасын
тексеру.
Егер үй тапсырмасын орындамаған оқушылар
болса, оларға үй тапсырмасын орындап келген оқушы тақтаға шығарып,
түсіндіреді.
Ал барлық оқушы шығарып келсе, өткен
тақырыпты қайталауға
көшеміз.
Амандасу
Үй тапсырмасын
сұрақтар болған жағдайда
сұрау
«шапалақ» әдісімен
бағалау
Өткен білімді
еске түсіру Өткен таөырыпты еске түсіру
үшін «Миға шабуыл» әдісі арқылы
сұрақтар
қою. 1.Тікбұрышты үшбұрыштың
косинусы дегеніміз не? 2.Тік бұрышты үшбұрыштың
синусы дегеніміз не? 3. Тік бұрышты үшбұрыштың
тангенсі дегеніміз не? 4. Тік бұрышты үшбұрыштың
котангенсі дегеніміз не? 5. Пифагор теоремасын
тұжырымдаңыз. 6. Тікбұрышты үшбұрыш деп
қандай үшбұрышты айтамыз? 7. Тік бұрышты үшбұрыштың
элементтерін атаңыз.
8.
Тікбұрышты үшбұрышқа және оның
қабырғаларына анықтама
беріңіз?
Оқушылар өткен
тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап
береді. «мадақтау» тәсілі арқылы
бағалау
Жаңа
білім 1-тапсырма
Дескриптор:
Тікбұрышты үшбұрыштың
сүйір бұрышының тригонометриялық
функцияларының анықтамаларын
біледі 4
2-тапсырма «Элективті
тест»
Суретті пайдаланып, дұрыс
жауапты таңда: А) С)
Суретке қарап дұрыс жауапты
көрсет: А) С)
АВС үшбұрышында
АВ=5 болса, қай теңдік
дұрыс? А) С)
АВС үшбұрышында
АВ=5 болса, қай теңдік
дұрыс? А) С)
Дескриптор:
Тікбұрышты үшбұрыштың
сүйір бұрышының тригонометриялық
функцияларының анықтамаларын
біледі 4
Инклюзивті
оқушыға тапсырма:
№1
1 –
sin2α
=
cos2α
;
№2
sin2α+1+cos2α
=
(sin2α+cos2α)+1 = 1+1 =
2;
Берілген тапсырманы
орындайды
Берілген тестті
орындайды
4 баллмен
бағаланады
4 баллмен
бағаланады
Үлестірмелі
парақтар
Бекіту
Тақырыпты бекіту
негізінде | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
























