Неліктен Батыс Рим империясы құлады Рим империясы Шығыста сақталды?

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Неліктен Батыс Рим империясы құлады Рим империясы Шығыста сақталды?

Материал туралы қысқаша түсінік
Неліктен Батыс Рим империясы құлады Рим империясы Шығыста сақталды?
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ:Дүниежүзі тарих

Күні:12.10.2018

Сынып: 5 «г»

25 Г.Титов атындағы ЖОМ

Мұғалімнің аты жөні:Кенжебекова Айбала

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:


Неліктен Батыс Рим империясы құлады Рим империясы Шығыста сақталды?

Оқу мақсаттары:

6.3.1,1.«Ерте, орта, кейінгі орта ғасырлар» хронологиялық шегін білу және уақыт сызығында белгілеу

6.3.2.1.Рим империясының ыдырау себептерін анықтау және жіктеу

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:Орта ғасырлар кезеңдерінің ерекшеліктерін сипаттайды;

Көптеген оқушылар:

Батыс Рим империясы ыдырауының себептерін анықтайды .

Кейбір оқушылар: Батыс Рим империясы ыдырауының себептерін анықтайды және жіктейді, көрсетеді, топтастырады.

Бағалау критерийлері

  • Орта ғасырдың кезеңдерін біледі;

  • Орта ғасырлардағы кезеңдердің ерекшеліктерін сипаттайды;

  • Батыс Рим империясы құлауының себебін атайды;

  • Батыс Рим империясы ыдырауының себептерін анықтайды және жіктейді, сипаттайды, топтастырады.

Тілдік мақсат

Пәнге тән лексика мен терминология: түркілер, дипломатия,эфталиттер,

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Батыс Рим империясы ыдырауының себептерін, алдымен, жазбалардың көмегімен визуалды түрде анықтайды, топтастырады, одан кейін ауызша түрде ұсынады



Құндылықтарды дарыту

Мәдениет пен тілдің ортақтығын ұғындыру

Пәнаралық байланыс

География

АКТ қолдану дағдылары

Оқулық,стикерлер,карта,смайликтер

Бастапқы білім


Жоспарлан

ған уақыт

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Сабақтың басталуы

10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу

Кезекші мәлімдемесі бойынша түгелдеу

Психологиялық ахуал қалыптастыру,үй тапсырмасын бекітемін

Өткенді еске түсіру

«Галерея» әдісі:

1 сұрақ: Кімнің тұсында Рим империя болды? (Октавиан)

2 сұрақ: 306-337 жылдары Рим империясында кім билік етті? «Константин)

3 сұрақ: Қола дискінің иесі кім? (құлдар)

4 сұрақ:Рим империясы қай аймақта орналасқан? (Италия

Қ.Б « Бас бармақ»

Карта,

оқулық,

стикерлер,

смайликтер

Сабақтың ортасы

25 мин

Жаңа сабақ мақсатымен,бағалау критерийлерімен таныстырамын

1.Батыс Рим империясының саяси, экономикалық, әлеуметтік ыдырау себептерін төмендегі кестеге жіктеп жазыңыз:


саяси


экономикалық


әлеуметтік



Дескриптор:

- Батыс Рим империясының ыдырауының саяси себептерін атайды;

- Батыс Рим империясының ыдырауының экономикалық себептерін атайды;

- Батыс Рим империясының ыдырауының әлеуметтік себептерін атайды;

ҚБ «Бас бармақ» әдісі арқылы кері байланыс


2 тапсырма. «Балық қаңқасы» әдісі

3.Халықтардың ұлы қоныс аудару дәуірі. Ғұндар мен герман тайпалары. Батыс Рим империясының күйреуі

Дескриптор:

-Халықтардың ұлы қоныс аудару дәуірін сипаттайды;

- Ғұндар мен герман тайпаларының шаруашылығын біледі;

-Батыс Рим империясының күйреуінің себептерін ашады,жіктейді, топтастырады.



Соңы (5мин)







Оқушылар білімін кері байланыс арқылы қорытынды жасалды

1.Сіз бүгін нені білдіңіз?

2.Сіз үшін не тиімді болды?

3.Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты?

Оқушылар өз пікірлерін айтып, сабақ қорытындланды.

Өз ойларын білім ағашына стикер арқылы білдіру.

Үй тапсырмасы:Тақырыпты оқу


Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау. Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Қауіпсіздік және қорғау ережелері

АКТ –мен байланыс



«Бас бармақ,Смайликтер»


Рефлексия (4мин)

Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неліктен?

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да ескеріңіз ?

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Тексерілді_________________________________
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
06.02.2019
602
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі