Материалдар / Неліктен біз денелерді көре аламыз
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Неліктен біз денелерді көре аламыз

Материал туралы қысқаша түсінік
жаратылыс пәніне арналған сабақ жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Ақпан 2023
311
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі

«Көкпекті орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Жаратылыстану 34-сабақ


Бөлім:

Табиғат физикасы

Мұғалімнің аты-жөні

Оспанова Н.Р.

Күні:

09.01.2023 ж

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Неліктен біз денелерді көре аламыз?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.5.2.2 жарықтың шағылуы, жұтылуы сияқты қасиеттерін зерттеу және түсіндіру

4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну

Сабақтың мақсаты

  • жарықтың қасиеттерін зерттейді және түсіндіреді;

  • алынған нәтижені өзі таңдаған формада ұсынады;

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру




5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

Оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі арқылы жүреді:

-Қоршаған әлемді неге біз түрлі түсті етіп көреміз?

-Кемпірқосақта неліктен қызыл түс жоқ?

-Электр тогын тасымалдау үшін қандай материалдарды қолданған дұрыс?

-Ендеше бүгінгі сабағымыз денелердің бізге көрінуі туралы болмақ.

Сабақ мақсаты жария етіледі.

Топқа бөлу «Санау» әдісі арқылы жүреді.

Жаттығу жасайды.


Сұрақтар қояды, жауап береді.



Тақырып ашады.



Топқа бірігеді.




Сұраққа жауап берген оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.












Жаңа білім

15 мин































2 мин



Бекіту

18 мин








(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.

А) Сөздік жұмысы.

Жарық сәулесі, кедір-бұдырлы бет.

Ә) Суретпен жұмыс.

Суреттерді пайдаланып, бірінші суреттегі көлді сипаттаңдар. Көлдің беті туралы не айта аласыңдар? Ол неге ұқсайды? Неліктен? Бұл құбылыс қалай аталады?

Суреттерді пайдаланып, екінші суреттегі құмды сипаттаңдар. Құмның беті көлдің беті сияқты қаисетке ие бола ала ма? Неліктен деп ойлайсыңдар?

Б) Топтастыру.

-Суреттегі денелерді қандай екі топқа жіктеуге болады? Түсіндіріңдер.

В) Сұрақ-жауап.

-Кітап беті қандай? Оның бетінен жарық шағылады ма? Оның бетіндегі сурет пен жазуды неліктен көресіңдер? Түсіндіріңдер.

-Басқа заттарды ше? Мысалы, қобызды, сүлгіні ше?

-Айналадағы денелерді көруге жарықтың шағылуының қатысы бар ма? Олардың арасында қандай байланыс болуы мүмкін?

Г) Мәтінмен жұмыс.

-Мәтінді түсініп оқып танысыңдар.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

-Айна қандай салаларда қажет?


Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету.


(Т) 2-тапсырма -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі:

А) Зертте.

-Шағылу құбылысы қалай жүреді?

Ә) Ойлан.

- Тіс дәрігеріне айна не үшін қажет?

-Тағы қандай мамандықтар айнаны пайдаланады? Таныстырылым жасаңдар.


  • Сөздікті жазып алады.



  • Сұрақтарға жауап береді.


























Билеп сергиді.


Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды.

Дескриптор:

  • Сөздікті жазып, жаттап алады-1балл.

  • - Көлді сипаттайды-1 балл.

-Құмды сипаттайды-1балл.

Денелерді екі топқа жіктейді-2балл.

Денелерді көруге жарықтың шағылуының қатысын анықтайды-1балл.




















Дескриптор:

- Шағылу құбылысының жүру үдерісін анықтайды-2балл.

Тіс дәрігеріне айна не үшін қажеттігін анықтайды-1балл.

-Айнаны қолданатын мамандарды анықтайды, атайды-1балл.

Жараты-лыстану оқулығы 4-сынып 2019ж,

дәптер

























Кері байланыс

5 мин

Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.

  • Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.

Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау.

Кері байланыс жасайды.

Оқу тапсырмасын жазып алады.

ҚБ қойылады.




















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!