|
Күні Сабақ Сынып Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы |
№ 21 5 «Д» Ежелгі Грекия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Неліктен Ежелгі Грекияны демократияның отаны деп атайды? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
5.3.1.1- ежелгі мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін сипаттау; 5.3.1.2-Афины мемлекетінде демократияның пайда болуын түсіндіру; 5.1.2.1-ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар Ежелгі Грекиядағы басқару құрылымын біледі Оқушылардың басым бөлігі Афины тұрғындарының өмірімен таныс болады Кейбір оқушылар Демократия ұғымының мемлекет қалыптасуындағы маңызын біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. демократия деген не екенін және оның пайда болуын түсінеді; 2. Ежелгі Грекияның қоғамдық құрылысына сипаттама бере алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Негізгі сөздер полис, демократия, азамат, халық жиналысы, Бес жүздік кеңес, ареопаг . Оқылым -Демократия-халық билігі, Афиныдағы өмір қалай өзгерді?. Жазылым -Салыстырмалы карта Айтылым -Термин сөздердің мағынасын ашу Көрсетілім -Бейне көрсетілім «Демократия деген не?» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарга баулу |
Тарих, мәдениет пен Тілдің ортақтығы Ортақ тарихи мұраларымызды мұхият сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық |
Тарих, әдебиет, география, құқық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Ежелгі Грекия өркениеті бастауын қайдан алады? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері Үй тапсырмасын тексеру “Ежелгі Грекия” галереяға саяхат Білім алушылар үйден салып келген суреттерін арнайы тақтаға іліп, салған суреттеріне сипаттама береді.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Көрсетілім: Бейне фильм «Демократия деген не?»
Оқылым: -Демократия-халық билігі, Афиныдағы өмір қалай өзгерді?. Білім алушылар тақырыпты оқып талдап шығады. Тапсырма Жұптық жұмыс 1.Крит аралы туралы не білесің? 2.Лабиринт дегеніміз не? 3.Мифтер дегеніміз не? 4.Микены қаласына сипаттама бер 5.Полис денеіміз не? 6.Солон кім? 7.Гомер кім, шығармаларын ата? 8.Аристократ деген кім? 9.Ежелгі Грекия қалаларын ата? 10.Афины азаматы қандай болды? Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма.
1-С 2-А 3-Д 4-В
Дескриптор
Бағалау шкаласы “5”-4 ұпай “4”-3ұпай “3”-2 ұпай |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма |
Кері байланыс Оқушылар жаңа сабақтан нені жақсы игерді нені түсінбеді стикерге жазып қалдырады. Ежелгі Грекиядағы басқарушылар жайында мәлімет жинақтап келу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Неліктен Ежелгі Грекияны демократияның отаны деп атайды
Неліктен Ежелгі Грекияны демократияның отаны деп атайды
|
Күні Сабақ Сынып Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы |
№ 21 5 «Д» Ежелгі Грекия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Неліктен Ежелгі Грекияны демократияның отаны деп атайды? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
5.3.1.1- ежелгі мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін сипаттау; 5.3.1.2-Афины мемлекетінде демократияның пайда болуын түсіндіру; 5.1.2.1-ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар Ежелгі Грекиядағы басқару құрылымын біледі Оқушылардың басым бөлігі Афины тұрғындарының өмірімен таныс болады Кейбір оқушылар Демократия ұғымының мемлекет қалыптасуындағы маңызын біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. демократия деген не екенін және оның пайда болуын түсінеді; 2. Ежелгі Грекияның қоғамдық құрылысына сипаттама бере алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Негізгі сөздер полис, демократия, азамат, халық жиналысы, Бес жүздік кеңес, ареопаг . Оқылым -Демократия-халық билігі, Афиныдағы өмір қалай өзгерді?. Жазылым -Салыстырмалы карта Айтылым -Термин сөздердің мағынасын ашу Көрсетілім -Бейне көрсетілім «Демократия деген не?» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарга баулу |
Тарих, мәдениет пен Тілдің ортақтығы Ортақ тарихи мұраларымызды мұхият сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық |
Тарих, әдебиет, география, құқық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Ежелгі Грекия өркениеті бастауын қайдан алады? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері Үй тапсырмасын тексеру “Ежелгі Грекия” галереяға саяхат Білім алушылар үйден салып келген суреттерін арнайы тақтаға іліп, салған суреттеріне сипаттама береді.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Көрсетілім: Бейне фильм «Демократия деген не?»
Оқылым: -Демократия-халық билігі, Афиныдағы өмір қалай өзгерді?. Білім алушылар тақырыпты оқып талдап шығады. Тапсырма Жұптық жұмыс 1.Крит аралы туралы не білесің? 2.Лабиринт дегеніміз не? 3.Мифтер дегеніміз не? 4.Микены қаласына сипаттама бер 5.Полис денеіміз не? 6.Солон кім? 7.Гомер кім, шығармаларын ата? 8.Аристократ деген кім? 9.Ежелгі Грекия қалаларын ата? 10.Афины азаматы қандай болды? Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма.
1-С 2-А 3-Д 4-В
Дескриптор
Бағалау шкаласы “5”-4 ұпай “4”-3ұпай “3”-2 ұпай |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма |
Кері байланыс Оқушылар жаңа сабақтан нені жақсы игерді нені түсінбеді стикерге жазып қалдырады. Ежелгі Грекиядағы басқарушылар жайында мәлімет жинақтап келу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
|
шағым қалдыра аласыз















