«Боранқұл жалпы білім беретін мектеп» КММ
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
||||
|
Бөлім |
9-бөлім. Әлемдегі ірі кітапханалар.Морфология |
||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Ержанова Әйгерім |
||||
|
Сынып |
5 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Нұрдәулет Ақыш. «Нағыз әже қайда?» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. |
||||
|
Оқу мақсаты |
- Әңгімедегі негізгі тақырыпты анықтау; - Идеясын өз көзқарасы негізінде жеткізу. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Саб-тың жос-ған кез-дері |
Педагогтің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Амандасу.Түгендеу. Топқа бөлу. Бағалау. «Ұялы телефон» әдісі Жаңа сабақ. Тақырыпты болжау. Нұрдаулет Ақыш «Нағыз әже қайда?» |
Амандасады. Топқа бөлінеді. Ұялы телефонға әр оқушы өзін-өзі бағалау балддарын қойып отырады.
«Еducaplay.com» платформаның көмегімен сөздерді табу арқылы , жаңа сабақты болжайды. |
10 баллдық жүйе арқылы бағалайды. Жасырылған сөздерді табады. Тақырыпты болжайды. 1 балл |
https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/?ysclid=m00mn90p66218150399 Таратпа материалдары https://www.educaplay.com/resource-editor/19992591/ |
|
|
Сабақ-тың ортасы |
Жазушы Нұрдәулет Ақыш туралы қысқаша мағлұмат беру. «Нағыз әже қайдасың?» әңгімесінің мәні туралы қысқаша ақпарат беру. Нұрдәулет Ақыш 1950 жылы 15 маусымда Шығыс Қазақстан облысы, Тарбағатай ауданы, Маңырақ ауылында туған. Абай атындағы Алматы мемлекеттік университетінің филология факультетін бітірген (1973). Республикалық «Мектеп», «Жалын», «Балауса» баспаларында, «Қазақ әдебиеті», «Жұлдыз», «Қазақстан мұғалімі», «Халық кеңесі», «Заң газеті», «Дат» газетжурнал редакцияларында, Ы.Алтынсарин атындағы Қазақ білім академиясында қызмет атқарған. Қазір М.Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты Қазіргі қазақ әдебиеті бөлімінің меңгерушісі. Республикалық баспасөзде алғаш рет 1972 жылы «Лениншіл жас» (қазіргі «Жас алаш») газетінде «Қиянда» атты әңгімесімен көрінген. Оннан астам көркем әдебиет кітаптарының авторы. Жазушы «Нағыз әже қайда?» әңгімесінде отбасы, ұшқан ұя, үлкен тәрбие, Әже бар үйде жылулықтың бар екендігін, жалпы отбасындағы Әке мен Ананың, Әже мен Атаның отбасындағы орны туралы ой қозғайды. Әңгіменің тақырыбы мен идеясын анықтату үшін алдымен тақырып пен идея туралы әдеби түсініктеме беру. 1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Әңгіменің тақырыбы мен идеясын табыңдар. Әңгіменің тақырыбы:шығарманың тақырыбына арқау болған, ол – Әже. Әңгіменің идеясы: Әженің ардақты, сыйлы, үлгілі жан екенін және оларды құрметтеу керек екендігін ұғындыру. |
Жазушы туралы қысқаша мағұлмат алады.
Әңгіменің тақырыбы мен идеясын табады. 3 балл
|
|
https://adebiportal.kz/kz/authors/view/1284
|
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. Кері байланыс. «Падлет тақтасы» платформасы. |
«Падлет тақтасы» платформасы арқылы сабақтан алған әсерлерімен бөлісіп,кері байланыс береді. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нұрдәулет Ақыш. «Нағыз әже қайда?» Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау.
Нұрдәулет Ақыш. «Нағыз әже қайда?» Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау.
«Боранқұл жалпы білім беретін мектеп» КММ
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
||||
|
Бөлім |
9-бөлім. Әлемдегі ірі кітапханалар.Морфология |
||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Ержанова Әйгерім |
||||
|
Сынып |
5 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Нұрдәулет Ақыш. «Нағыз әже қайда?» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. |
||||
|
Оқу мақсаты |
- Әңгімедегі негізгі тақырыпты анықтау; - Идеясын өз көзқарасы негізінде жеткізу. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Саб-тың жос-ған кез-дері |
Педагогтің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Амандасу.Түгендеу. Топқа бөлу. Бағалау. «Ұялы телефон» әдісі Жаңа сабақ. Тақырыпты болжау. Нұрдаулет Ақыш «Нағыз әже қайда?» |
Амандасады. Топқа бөлінеді. Ұялы телефонға әр оқушы өзін-өзі бағалау балддарын қойып отырады.
«Еducaplay.com» платформаның көмегімен сөздерді табу арқылы , жаңа сабақты болжайды. |
10 баллдық жүйе арқылы бағалайды. Жасырылған сөздерді табады. Тақырыпты болжайды. 1 балл |
https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/?ysclid=m00mn90p66218150399 Таратпа материалдары https://www.educaplay.com/resource-editor/19992591/ |
|
|
Сабақ-тың ортасы |
Жазушы Нұрдәулет Ақыш туралы қысқаша мағлұмат беру. «Нағыз әже қайдасың?» әңгімесінің мәні туралы қысқаша ақпарат беру. Нұрдәулет Ақыш 1950 жылы 15 маусымда Шығыс Қазақстан облысы, Тарбағатай ауданы, Маңырақ ауылында туған. Абай атындағы Алматы мемлекеттік университетінің филология факультетін бітірген (1973). Республикалық «Мектеп», «Жалын», «Балауса» баспаларында, «Қазақ әдебиеті», «Жұлдыз», «Қазақстан мұғалімі», «Халық кеңесі», «Заң газеті», «Дат» газетжурнал редакцияларында, Ы.Алтынсарин атындағы Қазақ білім академиясында қызмет атқарған. Қазір М.Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты Қазіргі қазақ әдебиеті бөлімінің меңгерушісі. Республикалық баспасөзде алғаш рет 1972 жылы «Лениншіл жас» (қазіргі «Жас алаш») газетінде «Қиянда» атты әңгімесімен көрінген. Оннан астам көркем әдебиет кітаптарының авторы. Жазушы «Нағыз әже қайда?» әңгімесінде отбасы, ұшқан ұя, үлкен тәрбие, Әже бар үйде жылулықтың бар екендігін, жалпы отбасындағы Әке мен Ананың, Әже мен Атаның отбасындағы орны туралы ой қозғайды. Әңгіменің тақырыбы мен идеясын анықтату үшін алдымен тақырып пен идея туралы әдеби түсініктеме беру. 1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Әңгіменің тақырыбы мен идеясын табыңдар. Әңгіменің тақырыбы:шығарманың тақырыбына арқау болған, ол – Әже. Әңгіменің идеясы: Әженің ардақты, сыйлы, үлгілі жан екенін және оларды құрметтеу керек екендігін ұғындыру. |
Жазушы туралы қысқаша мағұлмат алады.
Әңгіменің тақырыбы мен идеясын табады. 3 балл
|
|
https://adebiportal.kz/kz/authors/view/1284
|
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. Кері байланыс. «Падлет тақтасы» платформасы. |
«Падлет тақтасы» платформасы арқылы сабақтан алған әсерлерімен бөлісіп,кері байланыс береді. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













