Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі №40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
ІҮ бөлім. Отбасы құндылықтары |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні: |
17.04.25 |
|
|
Сынып: 5 қазақ әдебиеті |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нұрдәулет Ақыш «Нағыз әже қайда?" әңгімесі. Келіңдер, ертегі айтып берейін |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау; 5.2.2.1 эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау;
|
|
|
Сабақтың мақсаты. |
Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау.Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||
|
Сабақтың басы 1.Ұйымдасты-ру кезеңі 5минут |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу. Алдыңғы бөлімдегі білімді еске түсіру. «СМС хат» әдісі арқылы өткен сабақ бойынша шығармаларыды еске түсір. |
-Сәлемдеседі. -0қу құралдарын дайындайды. «СМС хат» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. |
О |
Смарт-фон
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы
2.Жаңа сабақты меңгерту 5минут |
Мұғалім білім алушыларды сабақтың алгоритмімен таныстырады. Мұғалім сабақтың мақсатымен таныстырады. Пәнаралық байланыс пен құндылық туралы айтады.Мақсат бойынша қосымша түсінік қалыптастырады. Мұғалім мақсат бойынша қосымша түсінік қалыптастырады.Әңгіменің көркемдік ерекшелігін,құндылығын , тәрбиелік мәнін түсіндіреді. «Түртіп алу» әдісі Қажетті мәліметті дәптерге жазып алу ұсынылады. |
Тапсырма құрылымына байланысты сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге анықтайды. Мақсатпен, бағалау критерийімен танысады.Өз ойларымен бөліседі. Білім алушылар жаңа сабақты түсінеді. Дәптерді ашып, күн ретін, тақырыпты жазады. |
Бағалау критерийі: Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды. Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтайды. Ойлау дағдысының деңгейі:білу,түсіну |
Оқулық
|
||||||||||
|
Жаңа сабақты меңгергенін тексеру 10минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. Сергіту сәті https://www.youtube.com/watch?v=gtMqE3DSpLM «Асыл әжем» әнін тыңдату. 1-тапсырма. А)әңгіменің сюжеттік желісі бойынша қарапайым жоспар құр. Жоспар:І Кіріспе бөлімі:1. ІІ Негізгі бөлімі:1. ІІІ Қорытынды бөлімі:1. Ә) 2-тапсырма. «Ортақ ой» тәсілі арқылы жоспарыңмен таныстыр. Жоспар негізінде әңгіменің сюжеттік дамуын әңгімеле |
Білім алушылар 1-тапсырмада әңгіменің жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды. Әңгіменің сюжеттік желісі бойынша қарапайым жоспар құрады. 2-тапсырмада «Ортақ ой» тәсілі арқылы жұмыс жасайды. Жоспарларымен таныстырады. Жоспар негізінде әңгіменің сюжеттік дамуын әңгімелеп береді. |
Дескриптор: А)
Ә)
Жалпы балл-4 Кері байланыс |
Оқулық
https://www.youtube.com/watch?v=gtMqE3DSpLM
|
||||||||||
|
15минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. 3-тапсырма. А)Сен автор ретінде осы шығарманы неліктен осылай бастадың? Егер сен автор болсаң осы шығарманы қалай аяқтар едің? деген сұрақтарға жауап дайында.Өз жауабыңды оқы.
Ә)Шығармадан автордың бейнесін көрсететін үзіндіні тап. Мазмұны бойынша автор бейнесін сын есімдер арқылы аш.
Автор бейнесі .
|
Білім алушылар 3-тапсырмада Сен автор ретінде осы шығарманы неліктен осылай бастадың? Егер сен автор болсаң осы шығарманы қалай аяқтар едің? деген сұрақтарға жауап дайындайды.Өз жауабын оқиды. Ә)Шығармадан автордың бейнесін көрсететін үзіндіні табады. Мазмұны бойынша автор бейнесін сын есімдер арқылы ашады. |
Дескриптор:
Жалпы балл-6 |
Оқулық
оқулық
Топтама
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 3.Қорытынды-лау 5минут
|
«Түйінді идея» әдісі Мұғалім оқу мақсатына қайта оралады.Тақырыпқа байланысты сұрақ қойып, жауап алу мақсатында сабақты бекітеді. 1.Әңгімеде не туралы айтылған?2.Әңгіме неліктен «нағыз әже қайда?» деп аталған?3.Тәрбиелік мәні мен құдылығы неде? Әр білім алушыға жеке-жеке тоқталып бағалайды, кері байланыс береді.Келесі сабақта неге назар аудару керек екендігін ескертеді. Рефлексия. «Құндылық терегі» әдісі. Жемісі: Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттадым.Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтадым. Тамыры: Сұрағым бар. |
Мақсат бойынша орындалған тапсырманы түйіндеу үшін оқушылар сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырма алады. Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша нені білді,нені білгісі келетіні туралы өзіндік пікірлерін рефлексия парақшасына толтырады |
Әр білім алушыны жеке бағалау, неше балл алғандарын айту.
1-10 балл қойылады |
Құнды-лық терегі
|
Тексерген:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нұрдәулет Ақыш «Нағыз әже қайда?" әңгімесі. Келіңдер, ертегі айтып берейін
Нұрдәулет Ақыш «Нағыз әже қайда?" әңгімесі. Келіңдер, ертегі айтып берейін
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі №40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
ІҮ бөлім. Отбасы құндылықтары |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні: |
17.04.25 |
|
|
Сынып: 5 қазақ әдебиеті |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нұрдәулет Ақыш «Нағыз әже қайда?" әңгімесі. Келіңдер, ертегі айтып берейін |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау; 5.2.2.1 эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау;
|
|
|
Сабақтың мақсаты. |
Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау.Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||
|
Сабақтың басы 1.Ұйымдасты-ру кезеңі 5минут |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу. Алдыңғы бөлімдегі білімді еске түсіру. «СМС хат» әдісі арқылы өткен сабақ бойынша шығармаларыды еске түсір. |
-Сәлемдеседі. -0қу құралдарын дайындайды. «СМС хат» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. |
О |
Смарт-фон
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы
2.Жаңа сабақты меңгерту 5минут |
Мұғалім білім алушыларды сабақтың алгоритмімен таныстырады. Мұғалім сабақтың мақсатымен таныстырады. Пәнаралық байланыс пен құндылық туралы айтады.Мақсат бойынша қосымша түсінік қалыптастырады. Мұғалім мақсат бойынша қосымша түсінік қалыптастырады.Әңгіменің көркемдік ерекшелігін,құндылығын , тәрбиелік мәнін түсіндіреді. «Түртіп алу» әдісі Қажетті мәліметті дәптерге жазып алу ұсынылады. |
Тапсырма құрылымына байланысты сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге анықтайды. Мақсатпен, бағалау критерийімен танысады.Өз ойларымен бөліседі. Білім алушылар жаңа сабақты түсінеді. Дәптерді ашып, күн ретін, тақырыпты жазады. |
Бағалау критерийі: Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды. Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтайды. Ойлау дағдысының деңгейі:білу,түсіну |
Оқулық
|
||||||||||
|
Жаңа сабақты меңгергенін тексеру 10минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. Сергіту сәті https://www.youtube.com/watch?v=gtMqE3DSpLM «Асыл әжем» әнін тыңдату. 1-тапсырма. А)әңгіменің сюжеттік желісі бойынша қарапайым жоспар құр. Жоспар:І Кіріспе бөлімі:1. ІІ Негізгі бөлімі:1. ІІІ Қорытынды бөлімі:1. Ә) 2-тапсырма. «Ортақ ой» тәсілі арқылы жоспарыңмен таныстыр. Жоспар негізінде әңгіменің сюжеттік дамуын әңгімеле |
Білім алушылар 1-тапсырмада әңгіменің жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды. Әңгіменің сюжеттік желісі бойынша қарапайым жоспар құрады. 2-тапсырмада «Ортақ ой» тәсілі арқылы жұмыс жасайды. Жоспарларымен таныстырады. Жоспар негізінде әңгіменің сюжеттік дамуын әңгімелеп береді. |
Дескриптор: А)
Ә)
Жалпы балл-4 Кері байланыс |
Оқулық
https://www.youtube.com/watch?v=gtMqE3DSpLM
|
||||||||||
|
15минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. 3-тапсырма. А)Сен автор ретінде осы шығарманы неліктен осылай бастадың? Егер сен автор болсаң осы шығарманы қалай аяқтар едің? деген сұрақтарға жауап дайында.Өз жауабыңды оқы.
Ә)Шығармадан автордың бейнесін көрсететін үзіндіні тап. Мазмұны бойынша автор бейнесін сын есімдер арқылы аш.
Автор бейнесі .
|
Білім алушылар 3-тапсырмада Сен автор ретінде осы шығарманы неліктен осылай бастадың? Егер сен автор болсаң осы шығарманы қалай аяқтар едің? деген сұрақтарға жауап дайындайды.Өз жауабын оқиды. Ә)Шығармадан автордың бейнесін көрсететін үзіндіні табады. Мазмұны бойынша автор бейнесін сын есімдер арқылы ашады. |
Дескриптор:
Жалпы балл-6 |
Оқулық
оқулық
Топтама
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 3.Қорытынды-лау 5минут
|
«Түйінді идея» әдісі Мұғалім оқу мақсатына қайта оралады.Тақырыпқа байланысты сұрақ қойып, жауап алу мақсатында сабақты бекітеді. 1.Әңгімеде не туралы айтылған?2.Әңгіме неліктен «нағыз әже қайда?» деп аталған?3.Тәрбиелік мәні мен құдылығы неде? Әр білім алушыға жеке-жеке тоқталып бағалайды, кері байланыс береді.Келесі сабақта неге назар аудару керек екендігін ескертеді. Рефлексия. «Құндылық терегі» әдісі. Жемісі: Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттадым.Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтадым. Тамыры: Сұрағым бар. |
Мақсат бойынша орындалған тапсырманы түйіндеу үшін оқушылар сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырма алады. Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша нені білді,нені білгісі келетіні туралы өзіндік пікірлерін рефлексия парақшасына толтырады |
Әр білім алушыны жеке бағалау, неше балл алғандарын айту.
1-10 балл қойылады |
Құнды-лық терегі
|
Тексерген:
шағым қалдыра аласыз
қушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына ынталандыру
сөздері: «Жарайсың, керемет», т.б.;













