О.Бөкей "Апамның астауы"

Тақырып бойынша 13 материал табылды

О.Бөкей "Апамның астауы"

Материал туралы қысқаша түсінік
О.Бөкейдің "Апамның астауы" тақырыбына арналған қызықты сабақ жоспары!
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пәні: Қазақ тілі мен әдебиеті

Бөлім:Қазақ ұлттық қолөнері

Мектеп

Күні: 06.12.2022ж

Мұғалімі: Ахметжан Назерке Айдарқызы

Сыныбы: «6» - сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

О.Бөкей «Апамның астауы» әңгімесінен үзінді

Оқу бағдарламасына негізделген оқу мақсаттары

6.1.1.1 тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжау;

6.3.6.1 тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстыру.

Сабақ мақсаттары

Барлығы үшін: Тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдайды.

Көпшілігі үшін: Тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжайды.

Кейбіреуі үшін: Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырады.

Бағалау критерийлері

Тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжай біледі.тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстыра алады.

Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздікқор мен терминдер: астау, шана, құрақкөрпе, ана, апа т.б.

Құндылықтармен байланыс

«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идeясының "Қоғамдағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен кeлісім" тармағы. Оқушыларды қолөнер түрлері – тұрмыстық заттарды жәдігер ретінде қадірлеуге тәрбиелеу.

Алдыңғы білім

«Зергерлік өнер» көрмесі

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен сәлемдеседі. Психологиялық ахуал туғызу мақсатында «Жүрек жылуы» тренингін ұсынады. «Тақырыптық сөзжұмбақ» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексереді.

«Кросеанс» әдісі арқылы берілген суреттерді байланыстырып, сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқу мақсатымен таныстырады.

Рисунок 1

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Cен үйде еркесің бе?

  • Сені кім еркелетеді?

  • Анаң мен әжең сені еркелетіп қалай атайды?

  • Ол кісілер қай затты ерекше қастерлейді?

Оқушыларға «Joyteka» бағдарламасы арқылы «Апамның астауы» әңгімесі көрсетіледі.


Рисунок 4

Мұғаліммен сәлемдеседі. «Жүрек жылуы» тренингіне қатысып, сергіп қалады.








Суреттерге қарап, тақырыпты болжайды.













Сұрақтарға жауап береді.


Оқушылар әңгімені мұқият қарап, автоматты түрде берілген сұрақтарға жауап береді.

Қалыптастырушы бағалау:Рисунок 6



Жылулық суреттері





https://fsd.kopilkaurokov.ru/up/html/2017/02/02/k_5892be7a43ec6/386766_12.png

















https://joyteka.com/100108907


Сабақтың ортасы

25 минут



1-тапсырма

Мақсаты: «Болжа» әдісі. Әңгімеде көтерілген мәселені болжап, айтыңыздар.

Дескриптор

1

Әңгімеде көтерілген мәселені болжайды.

2

Көтерілген мәселені айтады.





2-тапсырма

« LearningApps» бағдарламасы

Мақсаты: «Қос жазба күнделігі» әдісі арқылы Әңгімедегі жаңа сөздердің мағынасын түсіндір.

Алаша, жер ошақ, төркін, пима, тон, діңгек, сырмақ, мұқым т.б.


Рисунок 7

Дескриптор

1

«Қос жазба күнделігі» әдісін қолданады.

2

Әңгімедегі жаңа сөздердің мағынасын түсіндіреді.



3-тапсырма

Мақсаты:«Wordwall» бағдарламасы. Берілген сөздердің қазіргі таңда бар жоқ екенін анықтаңыздар.

Рисунок 8

Дескриптор

1

«Wordwall» бағдарламасын қолданады.

2

Берілген сөздердің қазіргі таңда бар жоқ екенін анықтайды.





Әңгімеде көтерілген мәселені болжап айтады.







«Қос жазба күнделігі» әдісі арқылы Әңгімедегі жаңа сөздердің мағынасын түсіндіреді.









«LearningApps» бағдарламасы бойынша тапсырма орындайды.



















Берілген сөздердің қазіргі таңда бар жоқ екенін анықтайды.«Wordwall» бағдарламасы арқылы тапсырманы жүзеге асырады.











Қалыптастырушы бағалау:





Қалыптастырушы бағалау:

Рисунок 11


















Қалыптастырушы бағалау:

Рисунок 13
























https://learningapps.org/watch?v=p3jnbiqp522



















https://wordwall.net/ru/resource/39024193


Сабақтың соңы

10 минут

Кері байланыс

Рисунок 16

Үй тапсырмасы: 114 бет, 11-тапсырма











Желкенді үш түрлі түске бояп, кері байланыс жасайды.







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
19.02.2023
638
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі