Ойлан,тап!

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ойлан,тап!

Материал туралы қысқаша түсінік
Бөлім: Педагогтің аты-жөні Күні: Сабақ Сынып: Қатысушылар саны: - Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Ойлан,тап! Сабақтың мақсаты Топта, жеке жұмыс істеуді үйрену; Жаңа білім туралы ақпараттарды білу; Адам өміріне маңыздылығын түсіу. Сабақ барысы Сабақ кезеңдері Мұғалімнің оқу іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың басы 1. Ұйымдастыру «Шаттық шеңбері» тренингісін өткізеді. Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастырып, жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Мақсаты: Сабақ басталар алдында қолданылады. Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады. 2. «Идеялар себеті» әдісі арқылы өткен сабақ бойынша негізгі идеяларды стикерге жазып салады. Бұл әдістің жүргізілуінің басты мақсаты - оқушылар тақырып барысында салыстыру, талдау жұмыстарын жүргізу үшін. ҚБ: «Ағаштар» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды. Түсінікті Түсінгендеймін
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ № 34

Бөлім:


Педагогтің аты-жөні

Актанова У.И

Күні:

12.11.24

Сабақ

34

Сынып:

Қатысушылар саны: -

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ойлан,тап!

Сабақтың мақсаты

Топта, жеке жұмыс істеуді үйрену; Жаңа білім туралы ақпараттарды білу; Адам өміріне маңыздылығын  түсіу.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің оқу іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1. Ұйымдастыру

«Шаттық шеңбері» тренингісін өткізеді.

Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастырып, жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.

Мақсаты: Сабақ басталар алдында қолданылады. Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады.

2. «Идеялар себеті» әдісі арқылы өткен сабақ бойынша негізгі идеяларды стикерге жазып салады.







Бұл әдістің жүргізілуінің басты мақсаты - оқушылар тақырып барысында салыстыру, талдау жұмыстарын жүргізу үшін.

ҚБ: «Ағаштар» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.










Түсінікті Түсінгендеймін Түсінбедім

Сыныпта қалыпты атмосфера орнайды, сабақ мақсатына қызығушылық танытады, топқа бөлінеді.

Ауызша мадақтау


Сүйемелдеу ән, топқа бөлу үшін түрлі-түсті стикерлер, Интернет, моноблок, электронды тақта

Picture 1



Picture 2

Picture 3

Сабақтың ортасы

Мұғалім балаларға сабақ мақсаты мен тақырыбын түсіндіріп тапсырмалар орындатады



1. Математикалық диктант

Ең кіші бір таңбалы сан 0

Ең үлкен бір таңбалы сан 9

Ең кіші екі таңбалы сан 10

Ең үлкен екі таңбалы сан 99

Ең кіші толық ондық 10

Ең үлкен толық ондық 90

2.

3. Бір қатарға қайталанбайтындай етіп суретті салып, толықтыру керек.

4. есепті шығар.

1. Ағаш басында 2 балық отыр еді.Оларға тағы 2 балық ұшып келді. Барлығы неше балық болды? Жауабы: 2+2=4
Сыныпта 15 бала отыр. Олардың 10-ы балмұздақ жақсы көреді, 9-ы кәмпит жақсы көреді. Бұл қалай болғаны? Жауабы: 4 оқушы балмұздақ та кәмпит те жақсы көреді.

5. Боя.

1-ашық жасыл, 2-малина түстес, 3-қара көк, 4-сәбіз сары, 5-көк, 6-қызыл, 7-жасыл, 8-қоңыр, 9-сары, 10-қызғылт түспен боя.

Оқушылар тақырыпты дәптерлеріне жазады.

Зейіндері сабаққа ауады. Тапсырмалар орындауға дайындалады









Математикалық диктант жазады

















Оқушылар суретті салып толықтырады

























Есепті шығарады























Оқушылар суретті бояйды














































«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі











«Смайликтер» арқылы











«Шапалақ» әдісі











«Бас бамақ» әдісі










































Сабақтың соңы

5 мин




Кері байланыс:

«Ойды аяқта»

-Бүгін мен білдім-----------

-Мен үйрендім--------------

-Қолымнан келеді----------

-Қиындық тудырады-----------

Бүгінгі сабақтың бағалау критерийлеріне қайтып оралу.

Пікір жазылған парақтарға өз ойларын жазып, сабаққа кері байланыс береді


Стикер қағаздары




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
27.11.2025
15
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі