|
Бөлім |
3-бөлім. Гимнастикалық элементтер және оның түрлері. |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Раймханов Е.Е |
||||
|
Күні |
04.10.2024 ж. |
||||
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойын жағдайында қабылдауды іске асыру |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.1.1 арнайы спорттық қимыл әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын көрсету |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар келесіге қабілетті: -ойын жағдайында спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті түсіндіреді Оқушылар көпшілігі келесіге қабілетті: - арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті көрсете біледі |
||||
|
Бағалау критерииі |
-арнайы спорттық қимыл әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын көрсету; |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Мұғалімайтады: «Біз пәндерді кіріктіруді, қозғалу дағдыларын, дене қасиеттерін қауіпсіздік ережесін сақтау мен сабақ тақырыбы бойынша айту арқылы дамытуды жалғастырамыз». Мұғалім Сіздер үшін қозғалмалы ойындар арқылы денсаулықты шыңдау нені білдіреді деп сұрақ қояды. Мұғалім оқушыларды сабақ тақырыбымен, күтілетін нәтижелермен және сабақ мақсаттарымент аныстырады. Күтілетіннәтижелер - қауіпсіздік ережесін біледі. -ойын арқылы денсаулықты шыңдауды біледі. -арнайы спорттық қимыл әрекеттерінің дәлдігін бақылауды дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын көрсетеді; II. Мұғалім сабақтағы қауіпсіздік техникасын еске салады. (П) «Тек бір минут» стратегиясынөткізеді Оқушыларбір-бірінбағалайды Оқушылартамырдыңырғағынсанайды. Мұғалімдененіңқұрлысынжазудыұсынады. Мұғалімоқушыларменбіргеалдағыауырденежүктемесінеағзаныдайындауүшінтүрлібұлшықеттоптарынширатыпшынықтыруүшінкөшбасшынытаңдайды. Дененіширатыпшынықтырғаннанкейінмұғалімоқушыларға «Көңіл-күйағашы» стратегиясыбойыншажаттығуданкейінгікөңіл-күйдіанықтаудыұсынады. Мұғалімсұраққояды: - сізтаңдағанкөңіл-күйлеріңіздіқалайтүсіндірушіедіңіз? |
Оқушыларшаттықшеңберінқұрады.Мұғалімніңқойған сұрағынажауапбереді.Бір-бірінеәдемісөздерайтады. Біз тату-тәттіміз. Бізбақыттымыз! Әркүнімізқуанышқа толы. |
«Алдығы оқуда» күлегештер арқылы бағалаймын. |
Үлкен ойын кеңістігі,жарыс өткізуге қажетті құрал жабдықтар. |
|
|
Ортасы |
Конустармен/маркерлермен белгіленген тікбұрышты ойын кеңістігінде аяқ және/немесе қол дриблингін пайдалана отырып, қармауға арналған 4-не 4 қарсы ойнаңыз. Тікбұрыштың қарама-қарсы ұшында команданың әрқайсысы үшін мақсаттарды ұсыныңыз. Екі команда ережелер туралы ойлайды: ешқандай байланыс, доппен жүгіру, тебу, іргелес сызықтан лақтырудан ойын мәресі/қайталама мәресі, допты беру немесе қарсылас сызығының ұшы арқылы алып жүруден ұпайларға жол берілмейді. Оқушылар ойын барысында және одан кейін тактика және стратегия туралы рефлексияға қатысады (мұғалімге арналған ескертулерді қараңыз). Оқушылар мұғаліммен нені ойнауды қалайтынын талқылағаннан кейін ойын аясына тартылған. Олар ойын барысында кезекпен бірқатар рөлдерді орындайды: ойыншы, жаттықтырушы, төреші, ұпай санаушы, оператор. Олар үнемі тактиканы, әділ ойынды және бірлескен жұмыс дағдыларын қайта қарайды. Дескриптор : -допты саусақпен жоғарыдан қабылдайды - допты тордан асырып береді. - допен тапсырмалар орындау кезінде үйлесімділікті дамытуға арналған қозғалыс әрекеттерін көрсетеді. Бағалау: тапсырманы орындағаннан кейін мұғалім оқушыларға өзара бағалау жүргізуді ұсынады. Мұғалім сұрақ қояды: - Сіз командада қалай аса тиімді ойнай аласыз? - Осы тапсырма қандай дене қасиеттерді дамытады? Мұғалім, оқушыларды дұрыс жолға бағыттайды және қандай да бір қиыншылықтар мен тіл проблемалары туралы ескертулер жазып алады (спорт терминологиясы және т.б.) Мұғалім кейде оқушыларға ынталандырушы сұрақтар қойып, олардың қаншалықты тапсырманы орындаумен айналысып отырғанын тексереді. Қажетті жағдайда мұғалім келіспеушілік жағдайында мәселені дұрыс шешуге талпынады. |
Қауіпсіздік ережесін біледі. Икемділік,жауырынға тұру,көпірше,домалау,созылу,бастапқы қалып,жинақталу ережелерін көрсетеді Допты алып жүру,ереже ісін дұрыс пайдаланады және сақтайды көрсетедіі - |
Сабақтың басында оқушылар әр топты «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды «Жеке әңгіме» үлгісібойынша өзінбағалайды |
Іс-әрекеттің әрбір түріне арналған кең алаң. Ысқырық, бор, волейбол добы, теннис добы, әр түрлі нысаналар. М.Н. Жуков. Қозғалу ойындары. « |
|
|
Сабақтыңсоңы |
Кері байланыс 1.Сіз үшін жаңа ақпарат... 2.Не қиын болды? 3.Не оңай болды? 4.Нені ескеруім керек? «Менің ең жақсы көретін сәнді киімім» тақырыбында диалог құрастыру. Дыбыс үндестігіне талдау |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ойын жағдайында қабылдауды іске асыру.
Ойын жағдайында қабылдауды іске асыру.
|
Бөлім |
3-бөлім. Гимнастикалық элементтер және оның түрлері. |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Раймханов Е.Е |
||||
|
Күні |
04.10.2024 ж. |
||||
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойын жағдайында қабылдауды іске асыру |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.1.1 арнайы спорттық қимыл әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын көрсету |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар келесіге қабілетті: -ойын жағдайында спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті түсіндіреді Оқушылар көпшілігі келесіге қабілетті: - арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті көрсете біледі |
||||
|
Бағалау критерииі |
-арнайы спорттық қимыл әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын көрсету; |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Мұғалімайтады: «Біз пәндерді кіріктіруді, қозғалу дағдыларын, дене қасиеттерін қауіпсіздік ережесін сақтау мен сабақ тақырыбы бойынша айту арқылы дамытуды жалғастырамыз». Мұғалім Сіздер үшін қозғалмалы ойындар арқылы денсаулықты шыңдау нені білдіреді деп сұрақ қояды. Мұғалім оқушыларды сабақ тақырыбымен, күтілетін нәтижелермен және сабақ мақсаттарымент аныстырады. Күтілетіннәтижелер - қауіпсіздік ережесін біледі. -ойын арқылы денсаулықты шыңдауды біледі. -арнайы спорттық қимыл әрекеттерінің дәлдігін бақылауды дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын көрсетеді; II. Мұғалім сабақтағы қауіпсіздік техникасын еске салады. (П) «Тек бір минут» стратегиясынөткізеді Оқушыларбір-бірінбағалайды Оқушылартамырдыңырғағынсанайды. Мұғалімдененіңқұрлысынжазудыұсынады. Мұғалімоқушыларменбіргеалдағыауырденежүктемесінеағзаныдайындауүшінтүрлібұлшықеттоптарынширатыпшынықтыруүшінкөшбасшынытаңдайды. Дененіширатыпшынықтырғаннанкейінмұғалімоқушыларға «Көңіл-күйағашы» стратегиясыбойыншажаттығуданкейінгікөңіл-күйдіанықтаудыұсынады. Мұғалімсұраққояды: - сізтаңдағанкөңіл-күйлеріңіздіқалайтүсіндірушіедіңіз? |
Оқушыларшаттықшеңберінқұрады.Мұғалімніңқойған сұрағынажауапбереді.Бір-бірінеәдемісөздерайтады. Біз тату-тәттіміз. Бізбақыттымыз! Әркүнімізқуанышқа толы. |
«Алдығы оқуда» күлегештер арқылы бағалаймын. |
Үлкен ойын кеңістігі,жарыс өткізуге қажетті құрал жабдықтар. |
|
|
Ортасы |
Конустармен/маркерлермен белгіленген тікбұрышты ойын кеңістігінде аяқ және/немесе қол дриблингін пайдалана отырып, қармауға арналған 4-не 4 қарсы ойнаңыз. Тікбұрыштың қарама-қарсы ұшында команданың әрқайсысы үшін мақсаттарды ұсыныңыз. Екі команда ережелер туралы ойлайды: ешқандай байланыс, доппен жүгіру, тебу, іргелес сызықтан лақтырудан ойын мәресі/қайталама мәресі, допты беру немесе қарсылас сызығының ұшы арқылы алып жүруден ұпайларға жол берілмейді. Оқушылар ойын барысында және одан кейін тактика және стратегия туралы рефлексияға қатысады (мұғалімге арналған ескертулерді қараңыз). Оқушылар мұғаліммен нені ойнауды қалайтынын талқылағаннан кейін ойын аясына тартылған. Олар ойын барысында кезекпен бірқатар рөлдерді орындайды: ойыншы, жаттықтырушы, төреші, ұпай санаушы, оператор. Олар үнемі тактиканы, әділ ойынды және бірлескен жұмыс дағдыларын қайта қарайды. Дескриптор : -допты саусақпен жоғарыдан қабылдайды - допты тордан асырып береді. - допен тапсырмалар орындау кезінде үйлесімділікті дамытуға арналған қозғалыс әрекеттерін көрсетеді. Бағалау: тапсырманы орындағаннан кейін мұғалім оқушыларға өзара бағалау жүргізуді ұсынады. Мұғалім сұрақ қояды: - Сіз командада қалай аса тиімді ойнай аласыз? - Осы тапсырма қандай дене қасиеттерді дамытады? Мұғалім, оқушыларды дұрыс жолға бағыттайды және қандай да бір қиыншылықтар мен тіл проблемалары туралы ескертулер жазып алады (спорт терминологиясы және т.б.) Мұғалім кейде оқушыларға ынталандырушы сұрақтар қойып, олардың қаншалықты тапсырманы орындаумен айналысып отырғанын тексереді. Қажетті жағдайда мұғалім келіспеушілік жағдайында мәселені дұрыс шешуге талпынады. |
Қауіпсіздік ережесін біледі. Икемділік,жауырынға тұру,көпірше,домалау,созылу,бастапқы қалып,жинақталу ережелерін көрсетеді Допты алып жүру,ереже ісін дұрыс пайдаланады және сақтайды көрсетедіі - |
Сабақтың басында оқушылар әр топты «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды «Жеке әңгіме» үлгісібойынша өзінбағалайды |
Іс-әрекеттің әрбір түріне арналған кең алаң. Ысқырық, бор, волейбол добы, теннис добы, әр түрлі нысаналар. М.Н. Жуков. Қозғалу ойындары. « |
|
|
Сабақтыңсоңы |
Кері байланыс 1.Сіз үшін жаңа ақпарат... 2.Не қиын болды? 3.Не оңай болды? 4.Нені ескеруім керек? «Менің ең жақсы көретін сәнді киімім» тақырыбында диалог құрастыру. Дыбыс үндестігіне талдау |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
шағым қалдыра аласыз













