Ойын кезінде көшбасшылық дағдыны қалыптастыру Баскетбол. Екі жақты ойын

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ойын кезінде көшбасшылық дағдыны қалыптастыру Баскетбол. Екі жақты ойын

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ дене шынықтыру 5 сынып ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР № 24


Мектеп

82 К Қасымұлы атындағы ЖОББМ

Бөлім

2-бөлім Өзгертілген командалық ойын

Педагогтың аты-жөні

Жусипалиев Б

Күні

27.10.2023ж

Сынып 5ғ

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Ойын кезінде көшбасшылық дағдыны қалыптастыру Баскетбол. Екі жақты ойын

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.2.1.1 - өзгермелі жағдайға жауап қайтара білу, қимыл- әрекеттермен байланысты білімді білу және түсіну

Сабақтың мақсаты


динамикалық ойын жағдайлары түріндегі арнайы жаттығулар мен қозғалмалы ойындардың түрлері арқылы баскетболды үйрету;

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

15 мин

Рапорт қабылдау

Оқушыларды сапқа тұрғызу,сәлемдесу.

Спорттық киімін тексеру.

Жүру,орташа қалыпта жүгіру,алаңның оң жағынан сол жағына қарай.

Қозғалыс кезінде орындалатын жаттығулар:

а) оң, сол жақ қырымен тіркес адыммен жүгіру.

ә) тізені көтеріп жүгіру

б) өкшемен жүру т.б


Тыныс алуды қалпына келтіру

Шеңберде жасалатын жалпы дамыту жаттығулары:

А)екі қолды мықынға қойып басты оңға, солға айналдыру.

Ә) екі қол мықынды мойынды оңға, солға айналдыру.

Б) екі қол иықта, аяқтың арасы алшақ иықты алдыға, артқа айналдыру


Сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттармен танысу.

1,2-ге саналып екі топқа бөлу

Спорт секторы рапорт береді

Саптық жаттығуларды орындайды














1,2-ге саналып екі топқа бөлінеді







Ысқырық, секундамер


Ортасы

25 мин

1-тапсырма. «Допты кеуде тұсынан беріп себетке салу» арқылы жүзеге асады.

Қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, допты беру,қолмен допты қағып алу,қадам жасау әдістерін орындау.


Дескриптор

- доптқа қарай іс-қимыл жасайды;

-қағып алу, беру әдістерін біледі.


2-тапсырма. «Допты жерге ұрып барып себетке салу» арқылы орындалады.

Екі топ арақашықтығы 2-3м-де тізбекке, лекке тұрады, белгі бойынша баскетбол добын жетелеу арқылы жарыса себетке лақтырады. Бір мүмкіндікті пайдалану керек.

Дескриптор

- допты жетелеуді орындай алады;

- себетке лақтыра біледі;

- қимыл-қозғалыс қарқыны белсенді;


3-тапсырма “Допты кедергілермен жерге соғып алып өтіп себетке салу” арқылы орындалады.

Оқушыларға допты кедергілердің арасынан алып жүрудің әдістерін үйрету. Допты әдеттегі ыршытып алып жүру кезінде баскетболшының екі аяғы аздап бүгілген, денесі сәл еңкейген, допты алып жүретін қолы шынтақтан бүгілген қалыпта болады. Допты алақан және саусақтардың ұшымен жерге итере ұрып ыршытады. Допты алып жүру ойынщының қозғалу бағытымен байланыстыра жүргізіледі.

Дескриптор

допты кедергілермен жетелеуді орындай алады;

- кедергіден өтіп, себетке лақтыра біледі;

- қимыл-қозғалыс белсендіктері артады;

4-тапсырма Баскетбол ойынын 5/5 ойыншыдан екі команда болып ойын алаңында ойнайды

Допты бір-біріне кеуде тұсынан беріп жүріп себетке допты салады.





















Әр оқушы допты жерге ұрып барып себерке допты лақтырады



























Кедергілердің арасымен допты жерге соғып жүру арқылы себетке допты салады.











ҚБ мадақтау сөздер









































Үлкен, таза кеңістік.сқырық, баскетбол добы секундомер




















Домалақ калцолар, баскетбол добы






























Ұшбұрышты кедергілер , баскетбол добы

Сабақтың соңы

5 мин

Оқушыларды сапқа тұрғызу, қайта денені қалпына келтіру жаттығуларын жасау. Жаймен жүріп, қолды биікке көтеріп төмен түсіріп дем алып, дем шығару.

«Баскетбол себеті» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс аламын.



Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.

Рефлексия парағы























































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.06.2024
391
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі