Ойын комбинацияларын құру

Тақырып бойынша 30 материал табылды

Ойын комбинацияларын құру

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар
Материалдың қысқаша нұсқасы



Бөлім


Педагогтың аты-жөні

Турлыхожаев Н.М.

Күні

21.02.2025;sk

Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Ойын комбинацияларын құру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.3.1 - қолайлы оқып-үйрену ортасын қалыптастыру бойынша бірқатар біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын бағалай білу

Сабақтың мақсаты


Қимыл- қозғалыс ойындарының ережелерін үйренеді

Қимыл-қозғалыс ойындарын үйрету барысында оқушыларды икемділікке,ептілікке, шапшаңдық секілді дене сапаларын дамытады

Ойын кезіндегі қозғалыс үйлесімділігін дамытуға талпынады

Бағалау критерииі

Қозғалмалы ойындарда баскетбол элементтерін жетілдіру

Командада жұмыс істеу дағдыларын және көшбасшы болу дағдыларын дамытуға септігін тигізу.

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Тақырыпты, сабақ барысын, бағалау критерийлерін, сабақ мақсаттарын жария ету және түсіндіру, сабақ соңындағы рефлексия туралы ескерту.

Саптық жаттығулар:

1.Оңға бұрыл!

2.Солға бұрыл!

3.Кері айнал!

4.Секіріспен кері айнал!

5.Оңға!

Бағыттаушының соңынан оң иық алда, жай жүріспен бас!


Жүру жаттығулары:

а) қол жоғары, аяқтың ұшымен жүріп бас!

ә) қол желкеде, өкшемен жүріп бас!

б) қол белде, табанның сыртымен және ішкі жағымен бас!

в) қол алда, жартылай отырып бас!

г) қол еркін, толық отырып бас!

ғ) Ысқырық бойынша жоғарыға секіріп,қолды соғу.

Тапсырмасыз! Жай жүгіріске көш

. Жүгіру жаттығулары:

1.Оң қапталмен қолды алдыға айналдырып бас.

2. Сол қапталмен қолды артқа айналдырып бас.

3. Оң (сол) қапталға қайшылап бас!

4. Алға (артқа) қайшылап бас!

5. Аяқты ашып, алға секіріп бас!

6. Екі адым жасап, жоғары секіріп бас!

7. Тізені кеудеге тартып,секіріспен бас!

Класс! Залдың ортасына екі қатар сап түзе!

Жүріс кезінде орындалатын Ж.Д.Ж

1.Қол жанда,4-сан білектен,4-сан шынтақтан,

4-сан толық қолды йықтан алға айналдыру

(артқа)

2.Оң қол жоғары,артқа қол ауыстырып сермеу

3.Қол басы құлыпта, 1-4сан білезікті оңға (солға) айналдыру.

4.Қол йықта,йықты алға артқа айналдыру

5.Қол кеудеде, шынтақтан бүгулі, қолды жазып, жазбай сермеу.

6.Қол жанда,сол (оң) жаққа бұрылу.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ













Қағаз қима-лары, маркер



жіп




Ортасы

Үш ойыншының іс – әрекетін жетілдіру.

1. Үш ойыншы допты бір – біріне жоғарыдан беру.


Picture 1 Shape2 Shape1

Shape3


Жоғарыдан қабылдаған кездегі ойыншының тұрысы.

А) Көрсету,түсіндіру.



  • Кездесетін қателіктер.

  1. Аяқ бүкпесек.


  1. Допты алақанмен қабылдасақ.


  1. Қозғалмай бір орында тұрсақ.

2. Допты бір – біріне жоғарыдан беру.


Shape4


ІІ.Ойын кезіндегі,шабуылшының іс-әрекеті.

3. Шабуылдаушы соққысына секіру.


4. Шабуылдаушы соққысына секіріп, қарсылас алаңға допты лақтыру.(Теннистің добы)



5. Секіріп, допты шабуылдаушы соққымен беру.



Shape9


Shape10




6. Секіріп шабуылдаушы соққымен допты қарсылас алаңға бағыттау.




  • Кездесетін қателіктер.

1.Қолды шынтақтан бүксе


2.Доптың астына секірсе


3.Қол торға тисе


Оқушыларң тұрып қалмай, дұрыс жасауды көрсетеді Жаттығуларды қауіпсіздік ережесін сақтап, достарының көмегімен ережелерді көрсетеді.

Жаттығулардың дұрыс орындалуын қадағалау. Сыныптасының көмегімен жасау.



Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау





ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»



Бағалау парақшасын толтырады.



Ысқырық ,секундомер, тоғызқұмалаққа арналған тақтайшалар.

http://www.iggamecenter.com/info/ru/toguzkumalak.html

Сабақтыңсоңы


Рефлексия. Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді.

Сабақта маған не пайдалы болды?
Сабақта маған не қызықты болды?
Сабақта маған не қиын болды?

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.


Рефлексия парағы




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
31.03.2025
185
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі