Ойын техникасының дағдысын дамыту .Баскетбол.Допты екі қолмен беру және қабылдау әдістері .

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ойын техникасының дағдысын дамыту .Баскетбол.Допты екі қолмен беру және қабылдау әдістері .

Материал туралы қысқаша түсінік
Дене тәрбиесі мұғалімдеріне арналған
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі


Бөлім: 2

Командалық спорттық ойындар

Педагогтің аты-жөні:


Күні:

05.10.2023ж

Сыныбы: 6 «б»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ойын техникасының дағдысын дамыту .Баскетбол.Допты екі қолмен беру және қабылдау әдістері .

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.1.1.1. Аз ауқымды арнайы спорттық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалысты дағдыларын қолдану

Сабақтың мақсаттары:

Оқушыларға баскетбол ойынының әдіс-тәсілдерін үйрету.

Оқушылар допты төменнен және жоғарыдан беру техникасын үйрету.

Құндылықтарға баулу:

Ұлттық мүдде құндылығы: Дене шынықтырудың қолдану аясын кеңейту, салауатты өмір салтына дағдылануды жоспарлы орындау, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ұлттық мәдениетті дәріптеу.

Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу,сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну.

Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық,сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

15 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

Жағымды ахуал


«Шаттық шеңбері»


Саптағы жаттығуларды орындатады

Оңға,солға, айналып бұрылу.

Секіріп бұрылу.

Жүру:

Аяқтың ұшымен, өкшемен,

Аяқтың ішкі, сыртқы жағымен.

Отырып, жартылай отырып жүру.

Назар аудару жаттығулар:

- жүріс

- жүгіріс

Қауіпсіздік ережелерін ескерту.



Топқа біріктіру

1,2 саналу арқылы топқа біріктіремін









Жаттығуларды орындайды








«Жарайсың!» мадақтау сөзі



Дескриптор:

-Саптық жттығуларды біледі

-Бөліну әдістері кезінде қателіктер жібермейді

-Сапта жүру, бұрлу , тұруды меңгерген

-Сапта дұрыс жүруді, ара-қашықтықты қатесіз орындайды

-Қауіп-қатерді анықтай алады












Жаңа сабаққа кіріспе

6 мин

Сабақтың ортасы

Жаңа білімді меңгерту

Оқушыларға видеоролик көрсету



Оқушылар видеролик көреді



Мақсаты: функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.



АКТ,слайд,видео

Топтық жұмыс

10 мин.

1-топ: Допты екі қолмен беру және қабылдау

әдістері .

2-топ: Ойын техникасының дағдысын дамыту Баскетбол ойынында

2 топқа тапсырма беремін

2-топ постер қорғайды

Дескриптор:

Топ болып тапсырманы орындайды.






Жеке жұмыс

5 мин

Оқушыларға допсыз екі адым жасап, торға тастау әдісін көрсету. Оқушыларды екіге бөліп, осы әдістерді қолдана отырып, оң жақтан, ортадан, сол жақтан екі адым жасап: - Допты бір рет ұрып екі адым жасап торға лақтыру. - Допты алып жүріп екі адым жасап торға лақтыру. - Допты кедергілерден алып жүріп екі адым жасап допты торға лақтыру.

Оқушылар


Дескриптор:

-Нысананы дәл көздейді.

- Екі адым жасап, допты торға тастайды.

Формативті бағалау: «Басбармақ» әдісі

Слайд,Ысқырық, доптар, кедергілер, гимнастик. орындық, тор.

Жұптық жұмыс

5 мин

Оқушылардың қырағылығын арттыру мақсатында

«Көршіге доп» ойыны. Қатысушылар шеңберге тұрады, доптар шеңберге қарама-қарсы жатады. Мұғалімнің белгісі бойынша оқушылар допты бір бағытта бірінен соң бірін барынша жылдамырақ жібере бастайды. Бір мезгілде қолында екі доп болып қалған ойыншы жеңіліске ұшырайды. Содан кейін доптар қарама-қарсы жаққа жіберіле бастайды да, ойын жалғаса береді.



Дескриптор:

-Допты жылдам қарсы бағытқа береді.

- Допты жылдам қағып алады.



Формативті бағалау: «Шапалақ» әдісі

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

4 мин.

Үйге тапсырма:

еркін жүгіру, доппен еркін жаттығулар жасау.

Оқушыларға бүгінгі сабақтан алған әсерлерін «баскетбол»әдісіне апарып жапсыру сұралады.




Оқушылар алған әсерлерін стикермен жабыстырады

Маған ұнады

Қызықты болды

Әлі де білгім келеді

Плакат ,стикерлер






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
13.06.2024
390
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі