Сабақ жоспары
Сабақтың барысы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ойынға арналған құжатты дайындау
Ойынға арналған құжатты дайындау
Сабақ жоспары
|
Көп мерзімді жоспар бөлімі: Мәтіндік құжатпен жұмыс |
Мектеп: |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойынға арналған құжатты дайындау |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.4.2.1- сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме) 6.4.2.1 -авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру 6.4.2.2- авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты сүйемелдеу |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар:
|
||
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Тілдік мақсаты |
Оқушылар:
Пәндік лексика мен терминология: гиперсілтемелер, сілтемелер, плагиат, автор, авторлық құқық, форматтау Диалог пен хаттарға арналған пайдалы сөйлемдер: Құжатты толтыру кезінде авторлық құқықты сақтау … бекітіледі Мәтінде гиперсілтемелерді қолдану, біріншіден …, екіншіден … Мен өз жұмысымда …. Одан басқа менімен … |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ынтымақтастық, тиімді байланысқа түсу дағдыларын білім беру, нақтылап айтқанда, жұптық және топтық жұмыс арқылы дамыту. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Практикалық жұмысты орындаған кезде 6 сыныпта оқитын пәндермен байланысты ( берілген тақырыпқа құжатты құру кезінде). |
||
|
Алдын ала білімдер |
Авторлық құқықтарды сақтаудың маңыздылығын түсіну, «плагиат» түсінігін білу, мәтіндік редактормен жұмыс істеу дағдылары, сілтемелерді, гиперсілтемелерді қолдану, мазмұнды қосу арқылы мәтінді ұйымдастыру дағдылары. Файлдарды сақтау және қарау үшін ортақ қолданыстағы бумаларды қолдану. |
||
Сабақтың барысы
|
Жоспарланған сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жұмыстар |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 0-7 |
Мұғалім сабақтың мақсаттарын талқылауды және оқушылармен бағалау критерийлерін нәтижелеуді ұйымдастырады. Критерийлерді анықтау үшін сынып топтарға бөлінеді, әр топқа басып шығарылған құжат беріледі. Оқушылар мәтіндік құжатты зерттеп, оны бағалау үшін критерийді анықтайды. Мүғалім критерийлерді топтармен көрсетуді ұйымдастырады, одан соң критерийлер кестесі құрылады. Берілген кесте практикалық жұмысты орындау үшін сабақтың аяғына дейін ортақ қолданыста болады.
|
Презентация. Слайд 2
Презентация. Слайд 3
Қосымша 1.1 |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8-28 29-35 |
Мұғалім үй тапсырмасы ретінде берілген тақырып бойынша мәтіндік құжатты дайындау керек болатынын оқушылардың есіне түсіреді. Сондай-ақ оқушыларға құжатты өз жұмыс үстеліне орнатуға уақыт беріп, практикалық жұмысты орындауға бөлінетін уақытты айтады. Оқушылар практикалық жұмысты орындайды: құжатты құру, ортақ қолданыстағы бумаға жұмыс нәтижелерін сақтау. Мұғалім оқушылар арасында жұпаралық бағалауды ұйымдастырады. Әр оқушы өз қолына бағалау бетін алып, оны толтырады. Оқушылар бір бірінің жұмысын қарап, оны бағалауды орындайды. Мұғалім жұмыстарда қателер болса, оларды дұрыстап, ортақ қолданыстағы бумаға сақтауды ұсынады. Сондай-ақ әр оқушы өз жұмысында авторлық құқық қалай сақталғанын туралы түсінік беру қажет, сонымен қатар оның жұмысы плагиат емес екенін дәлелдеу қажет. |
Қосымша 1.2 |
|||||||||||
|
Сабақтың аяғы 36-40 |
Рефлексия БББ |
Презентация. Слайд 8 |
|||||||||||
|
Дифференциация – Сіз қандай әдіспен көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Дарынды оқушылар алдына қандай мақсаттар қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды ұғыну деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Бағалау әр оқушының орындаған тапсырмалары бойынша жүргізіледі. |
Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау ЕТ, эргономика кабинеттерінде ТҚ ескерту Сабақ
барысында
оқытудың
белсенді
әдісін
пайдалану. |
|||||||||||
|
Дифференциация тапсырмаларда көрініс табады. АКТ-нің дамыған дағдылары бар оқушыға бағытталған бағдар бар.
|
Өзін-өзі бағалау, бірін-бір бағалау. Мұғалім бағалайды |
ӘК-мен жұмыс. ТБ негізгі ережелері |
|||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты/оқыту мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқыту мақсатына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытша кезеңдері көтерілді ме? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
Бұл бөлімді сабақ барысында оқушылардың ойлануы үшін пайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы ең қажетті сұрақтарға сол бағанада жауап беріңіз. |
||||||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспекті жақсы өтті (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысы жақсартуға не мүмкіндік берер еді (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып туралы, олардың жетістіктері туралы не анықтадым/келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек, жеке оқушылардың қиыншылықтары? |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













