Бекітемін:______________ Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
7-бөлім: Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. Морфология |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Укиева А.А. |
|
|
Күні: |
30.01.2025ж |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Олимпиада ойындары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.1 -мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтап, түсіндіре алады. етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тірке- сімдік мүмкіндігін ауызша жəне жазбаша тілдесім барысында қолдана алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Салауатты өмір салтын ұстану. Білуге, жаңаны тануға құштарлық, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 10 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал «Атомдар мен молекулалар»
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; 2.Үй тапсырмасын «Барабан» әдісі арқылы қай оқушының сабақ айтатынын таңдап аламыз. Ойтүрткі Тақырыпқа байланысты видеоролик көрсетіледі.
Әр топтан 1 оқушы шығып тақтадағы тапсырмаларды орындайды. . /Негізгі етістік, күрделі етістік,/Дара,күрделі етістік:
|
Психологиялық ахуал «Атомдар мен молекулалар» Молекулалар атомдардың жиынтығы екендігі баршаға да мәлім. Оқушылар сыныптың бос жеріне жиналады. Ойынды жүргізуші «Атомдар!» деп дауыстағанда, олар бір-бірімен араласып, әрілі-берілі жүруі керек, өйткені олар қазір броундық қозғалыстағы атомдар іспетті. Ал, жүргізуші «Молекулар!» деп айтып, бір санды атаса (мәселен, үш немесе төрт, бес, алты) оқушылар сол аталған сан құрамында топтарға жедел түрде бірігуі керек. Қалыс қалған оқушылар (топ құрамын аталған саннан кем құрғандар) айып ретінде бір тапсырма орындайды: өлең оқиды, ән айтады т.с.с. Ойынның нәтижесінде құралған топтар сол құрамда парталарға да отыруына болады: олар сабақты осы құрамда жалғастырады Оқушылар видеоролик көріп,сұрақтарға жауап береді. Оқушылар қоянның себетіне сәбіздерін бөліп салады. |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет!
|
Оқулық Қазақ тілі «Атамұра» баспасы 2018 ж ОҚЫТУДА ҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫ НАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ ҚЫЗЫ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 5 минут 8 минут 7 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
5-тапсырма (оқулықтан) Мәтінді мұқият оқы. Сұрақтарға жауап беріңдер. • «Олимпиада» деген сөзді қандай ұғымдармен байланыстырар едің? • Олимпиада ойындарының маңызы неде деп ойлайсың? • Олимпиада ойындарына спорттың қандай түрлерінен қатысуға болады? • Ұлттық ойындарымыздың қайсысын олимпиада ойындарына қосуды ұсынар едің? 1) 2)Мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтап, дәлелдеп түсіндір.
Жеке жұмыс 2) Әр оқушыға ссылка жіберіледі.Берілген тапсырмадан ұяшықтарды таңдап,тапсырманы орында. 8-тапсырма. (оқулықтан) Мәтін мазмұнына сәйкес жауаптарды белгіле.
10-тапсырма.Оқылым мәтіні бойынша етістіктерді теріп жаз.
Үйге тапсырма: 11-тапсырма
|
Оқушылар мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар берілген тапсырмадан ұяшықтарды таңдап,тапсырманы орындайды.
Олимпиада ойындарына сипаттама береді. Етістік түрлерін қолданады.
Оқушылар бүгін сабақ барысында ең ұнаған тұстарын, сабақты қаншалықы меңгергендігін, рефлексия жасайды.
Оқылым мәтіні бойынша етістіктерді теріп жазады.
|
Дескриптор Білім алушы -сұрақтарға жауап береді, -негізгі ақпаратты анықтайды, - қосымша ақпаратты анықтайды, -деталді ақпаратты анықтайды, -себебін дәлелдейді.
«Ноутбук» әдісі арқылы бағалау
Дескриптор Білім алушы -спорт түрлеріне қатысты сөздерге сипаттама береді, -етістік түрлерін қолданады.
. |
Оқулық Қазақ тілі «Атамұра» баспасы 2018 ж
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Олимпиада ойындары, Етістік
Олимпиада ойындары, Етістік
Бекітемін:______________ Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
7-бөлім: Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. Морфология |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Укиева А.А. |
|
|
Күні: |
30.01.2025ж |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Олимпиада ойындары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.1 -мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтап, түсіндіре алады. етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тірке- сімдік мүмкіндігін ауызша жəне жазбаша тілдесім барысында қолдана алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Салауатты өмір салтын ұстану. Білуге, жаңаны тануға құштарлық, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 10 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал «Атомдар мен молекулалар»
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; 2.Үй тапсырмасын «Барабан» әдісі арқылы қай оқушының сабақ айтатынын таңдап аламыз. Ойтүрткі Тақырыпқа байланысты видеоролик көрсетіледі.
Әр топтан 1 оқушы шығып тақтадағы тапсырмаларды орындайды. . /Негізгі етістік, күрделі етістік,/Дара,күрделі етістік:
|
Психологиялық ахуал «Атомдар мен молекулалар» Молекулалар атомдардың жиынтығы екендігі баршаға да мәлім. Оқушылар сыныптың бос жеріне жиналады. Ойынды жүргізуші «Атомдар!» деп дауыстағанда, олар бір-бірімен араласып, әрілі-берілі жүруі керек, өйткені олар қазір броундық қозғалыстағы атомдар іспетті. Ал, жүргізуші «Молекулар!» деп айтып, бір санды атаса (мәселен, үш немесе төрт, бес, алты) оқушылар сол аталған сан құрамында топтарға жедел түрде бірігуі керек. Қалыс қалған оқушылар (топ құрамын аталған саннан кем құрғандар) айып ретінде бір тапсырма орындайды: өлең оқиды, ән айтады т.с.с. Ойынның нәтижесінде құралған топтар сол құрамда парталарға да отыруына болады: олар сабақты осы құрамда жалғастырады Оқушылар видеоролик көріп,сұрақтарға жауап береді. Оқушылар қоянның себетіне сәбіздерін бөліп салады. |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет!
|
Оқулық Қазақ тілі «Атамұра» баспасы 2018 ж ОҚЫТУДА ҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫ НАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ ҚЫЗЫ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 5 минут 8 минут 7 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
5-тапсырма (оқулықтан) Мәтінді мұқият оқы. Сұрақтарға жауап беріңдер. • «Олимпиада» деген сөзді қандай ұғымдармен байланыстырар едің? • Олимпиада ойындарының маңызы неде деп ойлайсың? • Олимпиада ойындарына спорттың қандай түрлерінен қатысуға болады? • Ұлттық ойындарымыздың қайсысын олимпиада ойындарына қосуды ұсынар едің? 1) 2)Мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтап, дәлелдеп түсіндір.
Жеке жұмыс 2) Әр оқушыға ссылка жіберіледі.Берілген тапсырмадан ұяшықтарды таңдап,тапсырманы орында. 8-тапсырма. (оқулықтан) Мәтін мазмұнына сәйкес жауаптарды белгіле.
10-тапсырма.Оқылым мәтіні бойынша етістіктерді теріп жаз.
Үйге тапсырма: 11-тапсырма
|
Оқушылар мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар берілген тапсырмадан ұяшықтарды таңдап,тапсырманы орындайды.
Олимпиада ойындарына сипаттама береді. Етістік түрлерін қолданады.
Оқушылар бүгін сабақ барысында ең ұнаған тұстарын, сабақты қаншалықы меңгергендігін, рефлексия жасайды.
Оқылым мәтіні бойынша етістіктерді теріп жазады.
|
Дескриптор Білім алушы -сұрақтарға жауап береді, -негізгі ақпаратты анықтайды, - қосымша ақпаратты анықтайды, -деталді ақпаратты анықтайды, -себебін дәлелдейді.
«Ноутбук» әдісі арқылы бағалау
Дескриптор Білім алушы -спорт түрлеріне қатысты сөздерге сипаттама береді, -етістік түрлерін қолданады.
. |
Оқулық Қазақ тілі «Атамұра» баспасы 2018 ж
|
шағым қалдыра аласыз





егізгі
ақпарат
осымша
ақпарат













