Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі: М.Жампозов
|
Апта |
Күні:05.052015 |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Омар Һәйәм «Рубайлары» |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Рубайлардың адам өміріндегі орнын пайымдауды үйрену |
|||
|
Күтілетін нәтижелер |
А) рубайларды мәнерлеп оқып, мазмұнымен танысады В) адамгершіліктің маңызын ұғынады С) рубайларды қазақтың мақал-мәтелдерімен салыстырпы, ұқсастығын дәлелдейді |
|||
|
Дереккөздер |
Әдебиет оқулығы (Авторы: С.МақпырұлыА. Құраубаева, Қ. Құрманбай Алматы «Мектеп»-2012), youtube сайты, презентация, флипчарт, түсті маркерлер, смайликтер, ноутбук |
|||
|
|
Сабақтың жүру барысы |
|||
|
Уақыты |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
||
|
3 минут |
I. Кіріспе Ұйымдастыру
Оқушыларды топқа бөлу |
Оқушылар топқа бөлінеді |
||
|
5 минут |
Үй тапсырмасын тексеру «Он сұрақ» әдісі |
Оқушылар ортадағы оқушыға кезектесе он сұрақ қояды |
||
|
6 минут |
Тұсаукесер Омар Һәйәм шығармашылығы |
Ақын шығармашылығы бойынша берілген видео роликпен танысады |
||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||
|
12 минут |
Негізгі бөлім Рубайларын мәнерлеп оқу І топ: тақырыптарға бөлу, топтастыру ІІ топ: мағынасын ашу, мақал-мәтелдермен салыстыру ІІІ топ: шығармашылық жұмыс |
Оқушылар топ болып жұмыстанады |
||
|
10 минут |
«Екі түрлі түсініктеме күнделігі» |
Оқушылар ұнаған үзінді, үзінді жайлы пікірін жазады |
||
|
5 минут |
Қорытынды Мақал-мәтелдер сайысы |
Оқушылар берілген тақырыптар бойынша мақал-мәтелдер айтады |
||
|
3 минут |
Бағалау |
Оқушылар табыс критериі бойынша өзін-өзі бағалайды |
||
|
1 минут |
Үйге тапсырма Рубайлардан үзінді жаттау |
Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Омар Һәйәм «Рубайлары»
Омар Һәйәм «Рубайлары»
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі: М.Жампозов
|
Апта |
Күні:05.052015 |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Омар Һәйәм «Рубайлары» |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Рубайлардың адам өміріндегі орнын пайымдауды үйрену |
|||
|
Күтілетін нәтижелер |
А) рубайларды мәнерлеп оқып, мазмұнымен танысады В) адамгершіліктің маңызын ұғынады С) рубайларды қазақтың мақал-мәтелдерімен салыстырпы, ұқсастығын дәлелдейді |
|||
|
Дереккөздер |
Әдебиет оқулығы (Авторы: С.МақпырұлыА. Құраубаева, Қ. Құрманбай Алматы «Мектеп»-2012), youtube сайты, презентация, флипчарт, түсті маркерлер, смайликтер, ноутбук |
|||
|
|
Сабақтың жүру барысы |
|||
|
Уақыты |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
||
|
3 минут |
I. Кіріспе Ұйымдастыру
Оқушыларды топқа бөлу |
Оқушылар топқа бөлінеді |
||
|
5 минут |
Үй тапсырмасын тексеру «Он сұрақ» әдісі |
Оқушылар ортадағы оқушыға кезектесе он сұрақ қояды |
||
|
6 минут |
Тұсаукесер Омар Һәйәм шығармашылығы |
Ақын шығармашылығы бойынша берілген видео роликпен танысады |
||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||
|
12 минут |
Негізгі бөлім Рубайларын мәнерлеп оқу І топ: тақырыптарға бөлу, топтастыру ІІ топ: мағынасын ашу, мақал-мәтелдермен салыстыру ІІІ топ: шығармашылық жұмыс |
Оқушылар топ болып жұмыстанады |
||
|
10 минут |
«Екі түрлі түсініктеме күнделігі» |
Оқушылар ұнаған үзінді, үзінді жайлы пікірін жазады |
||
|
5 минут |
Қорытынды Мақал-мәтелдер сайысы |
Оқушылар берілген тақырыптар бойынша мақал-мәтелдер айтады |
||
|
3 минут |
Бағалау |
Оқушылар табыс критериі бойынша өзін-өзі бағалайды |
||
|
1 минут |
Үйге тапсырма Рубайлардан үзінді жаттау |
Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады |
||
шағым қалдыра аласыз













