|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
26.02.2024 ж. |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өмірдің әр түрлі салаларындағы адалдық. Адамгершілік асыл қасиет |
|
Сабақтың мақсаты: |
- оқушы өз бойындағы ерекше қабілеттері туралы ашық айтады - Адамгершілік қасиеттер туралы әңгіме талдау |
|
Құндылықтарға баулу: |
Қоршаған ортаға құрмет, сыйластық, ынтымақ |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Оқушылар бір-бірімен ұсынылған сұрақтар аясында пікір алмасады. 1. Адамгершілікке қандай қасиеттерді жатқыза аласыңдар? 2. «Адамгершілік » деген не? 3. Адамгершілік мол адамды неге теңей аласыңдар? |
Оқушылар ұсынылған сұрақтарға жауап бере отырып, сынып ішінде бір-бірімен пкір алмасады. Қалдықтарды қайта өңдеуге байланысты түйінді пікір қалыптастырады. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
|
Топтық тапсырма
|
Ы.Алтынсарин әңгімееріне шолу 1-топ. «Бақша ағаштары» 2-топ. «Атымтай Жомарт» 3-топ. «Мейірімді бала» |
Әр топ өздеріне берілген әңгімемен танысып, ондағы адамгершілікке қатысты қасиеттерді топтастырады. Әңгіменің негізгі илеясын анықтайды |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Т |
Апталық жоспар Осы апта ішінде 50 жақсылық құрастырып жазады |
Келесі аптаның сынып сағатында жоспарланған жақсылықтар тізімінің есебін тапсырады |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Жұптық тапсырма
|
Жағдаяттық тапсырма Кешкі ас уақыты. Отбасы мүшелері дастарқан басына жиналды. Дастарқанға ас келді. Ақсақал асқа бата берді. Айдос бата берілгенін күтпестен, тамаққа ауыз салды. Ас желініп біткенде ақсақал ас қайыру батасын жасады. Айдос бата беріліп жатқандығын елеместен, ұялы телефон қарап отырды. Айдосқа қандай кеңес берер едің? |
Оқушылар жұпта ақылдаса отырып, Айдостың іс-әрекетіне баға береді |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин.
|
«2 жұлдыз, 1 тілек» әдісі арқылы бағалау |
Топтар бір-бірін бағалайды. Жобаның ұтымды 2 жағын айтып, тілек білдіреді. |
«жарайсыңдар!» «керемет!» |
микрафон
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өмірдің әр түрлі салаларындағы адалдық. Адамгершілік асыл қасиет. Сынып сағаты/Тәрбие сағаты
Өмірдің әр түрлі салаларындағы адалдық. Адамгершілік асыл қасиет. Сынып сағаты/Тәрбие сағаты
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
26.02.2024 ж. |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өмірдің әр түрлі салаларындағы адалдық. Адамгершілік асыл қасиет |
|
Сабақтың мақсаты: |
- оқушы өз бойындағы ерекше қабілеттері туралы ашық айтады - Адамгершілік қасиеттер туралы әңгіме талдау |
|
Құндылықтарға баулу: |
Қоршаған ортаға құрмет, сыйластық, ынтымақ |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Оқушылар бір-бірімен ұсынылған сұрақтар аясында пікір алмасады. 1. Адамгершілікке қандай қасиеттерді жатқыза аласыңдар? 2. «Адамгершілік » деген не? 3. Адамгершілік мол адамды неге теңей аласыңдар? |
Оқушылар ұсынылған сұрақтарға жауап бере отырып, сынып ішінде бір-бірімен пкір алмасады. Қалдықтарды қайта өңдеуге байланысты түйінді пікір қалыптастырады. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
|
Топтық тапсырма
|
Ы.Алтынсарин әңгімееріне шолу 1-топ. «Бақша ағаштары» 2-топ. «Атымтай Жомарт» 3-топ. «Мейірімді бала» |
Әр топ өздеріне берілген әңгімемен танысып, ондағы адамгершілікке қатысты қасиеттерді топтастырады. Әңгіменің негізгі илеясын анықтайды |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Т |
Апталық жоспар Осы апта ішінде 50 жақсылық құрастырып жазады |
Келесі аптаның сынып сағатында жоспарланған жақсылықтар тізімінің есебін тапсырады |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Жұптық тапсырма
|
Жағдаяттық тапсырма Кешкі ас уақыты. Отбасы мүшелері дастарқан басына жиналды. Дастарқанға ас келді. Ақсақал асқа бата берді. Айдос бата берілгенін күтпестен, тамаққа ауыз салды. Ас желініп біткенде ақсақал ас қайыру батасын жасады. Айдос бата беріліп жатқандығын елеместен, ұялы телефон қарап отырды. Айдосқа қандай кеңес берер едің? |
Оқушылар жұпта ақылдаса отырып, Айдостың іс-әрекетіне баға береді |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин.
|
«2 жұлдыз, 1 тілек» әдісі арқылы бағалау |
Топтар бір-бірін бағалайды. Жобаның ұтымды 2 жағын айтып, тілек білдіреді. |
«жарайсыңдар!» «керемет!» |
микрафон
|
|
шағым қалдыра аласыз


оптық
тапсырма













