Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Өміріміздегі қайталаулар
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Компьютер және программалар |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өміріміздегі қайталаулар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3. 4. 1. 1 қайталауды қолданатын алгоритмдер құрастыру (цикл)
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|
|
«Ақпарат» ұғымы туралы анықтама береді, қабылдауына қарай ақпарат түрлерін біледі |
||
|
Көптеген оқушылар: |
||
|
суреттерге қарап ақпарат алу жолдарын көрсетеді |
||
|
Кейбір оқушылар: |
||
|
Қауіпсіздік техникасын сақтау ережелерінің дұрыс және бұрыс жақтарын ажыратады |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар жұлдызы |
|
Ұйымдастыру кезеңі <br>2 мин |
Оқушылармен амандасып, сабаққа дайындығын тексереді. Позитивті атмосфера жасайды. |
Мұғаліммен амандасып, сабаққа дайындалу. |
Бақылау |
|
|
Білімді жаңарту <br>5 мин |
Информатика кабинетіндегі компьютеермен жұмыс істеу кезіндегі қаіпсіздік ережелеерімен таныстырады. Алгоритм ұғымына байланысты сұрақтар қояды. Шағын сауалнама жүргізеді. |
Сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша сауалнама |
Сұрақтармен таныстыру электронды оқулық |
|
Жаңа материалды меңгеру <br>15 мин Шығармашылық тапсырма <br>10 мин |
Цикл ұғымын өмірден мысалдар келтіре отырып түсіндіреді (мысалы, тіс тазалау, таңертеңгі жаттығу). Таңдалған бағдарламалау ортасында қарапайым циклды құру жолын көрсетеді. Өмірмен байланысты мысалдар келтіреді.оқушыларға сұрақтар қоя отырып, жыл мезгілі, сабаққа күнделіктіі келу, күнделіктіі үй тапсырмасын орындау, үй жина қайталанатын іс-әрекеттерді алгоритммен ұштастырып түсіндіреді. Топтық жұмыс Тапсырма: «Мектеп сөмкеңді жина» Мақсаты: Цикл түсінігі арқылы мектеп сөмкесін жинау процесін сипаттайтын алгоритм құру . Жұмыс барысы:
Жұптық жұмыс Оқушыларға өздерінің циклдік алгоритмін құруға және оны таңдалған бағдарламалау ортасында енгізуге шақырады.
Оқушы Scraаtch сияқты визуалды бағдарламалау ортасын пайдаланып, роботтарын бағдарламалау жолдарын көрсетеді. .
Неліктен бұл тапсырма пайдалы:
3-нұсқа: «Пішіндерді салу» ойыныМақсаты: Циклдерді пайдалана отырып, әртүрлі геометриялық фигураларды немесе өрнектерді салу.
|
Түсіндірулерді тыңдау, демонстрацияларды көру. Электрондық оқулықтағы тапсырмаларды орындайды. Дескрипторлар:
Олар жұппен немесе топпен жұмыс жасайды, жобалар жасайды
|
Бақылау Прогресс 100ге жету Дескрипторлар:
Бағалау критерийлері:
|
Компьютер, проектор, бағдарламалық орта
Компьютерлер, бағдарламалық орта |
|
Бекіту <br>15 мин |
Оқушыларды жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындауға шақырады: қарапайым циклдің блок-схемасын салу, «қайталау» түйінді сөзі арқылы әрекетті орындау алгоритмін құру (мысалы, сэндвич жасау). |
Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындап, сұрақтар қойыңыз. |
Орындалған тапсырмаларды тексеру |
Жұмыс парақтары |
|
Сергіту сәті <br>3 мин |
Қимылдарды қайталау арқылы дене шынықтыру сабағын өткізеді. |
Жаттығуларды орындаңыз. |
Бақылау |
Музыкамен аудио жазба |
|
Рефлексия <br>5 мин |
Сабақты қорытындылау үшін сұрақтар қояды: қандай жаңа нәрселер үйренді, қандай қиындықтар туындады. |
Сұрақтарға жауап беріп, өз пікірлерін білдіреді. |
Ауызша сауалнама |
|

3 сыныпта компьютерде жұмыс істеу ұзақтығы-15 минут






жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өміріміздегі қайталаулар
Өміріміздегі қайталаулар
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Өміріміздегі қайталаулар
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Компьютер және программалар |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өміріміздегі қайталаулар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3. 4. 1. 1 қайталауды қолданатын алгоритмдер құрастыру (цикл)
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|
|
«Ақпарат» ұғымы туралы анықтама береді, қабылдауына қарай ақпарат түрлерін біледі |
||
|
Көптеген оқушылар: |
||
|
суреттерге қарап ақпарат алу жолдарын көрсетеді |
||
|
Кейбір оқушылар: |
||
|
Қауіпсіздік техникасын сақтау ережелерінің дұрыс және бұрыс жақтарын ажыратады |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар жұлдызы |
|
Ұйымдастыру кезеңі <br>2 мин |
Оқушылармен амандасып, сабаққа дайындығын тексереді. Позитивті атмосфера жасайды. |
Мұғаліммен амандасып, сабаққа дайындалу. |
Бақылау |
|
|
Білімді жаңарту <br>5 мин |
Информатика кабинетіндегі компьютеермен жұмыс істеу кезіндегі қаіпсіздік ережелеерімен таныстырады. Алгоритм ұғымына байланысты сұрақтар қояды. Шағын сауалнама жүргізеді. |
Сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша сауалнама |
Сұрақтармен таныстыру электронды оқулық |
|
Жаңа материалды меңгеру <br>15 мин Шығармашылық тапсырма <br>10 мин |
Цикл ұғымын өмірден мысалдар келтіре отырып түсіндіреді (мысалы, тіс тазалау, таңертеңгі жаттығу). Таңдалған бағдарламалау ортасында қарапайым циклды құру жолын көрсетеді. Өмірмен байланысты мысалдар келтіреді.оқушыларға сұрақтар қоя отырып, жыл мезгілі, сабаққа күнделіктіі келу, күнделіктіі үй тапсырмасын орындау, үй жина қайталанатын іс-әрекеттерді алгоритммен ұштастырып түсіндіреді. Топтық жұмыс Тапсырма: «Мектеп сөмкеңді жина» Мақсаты: Цикл түсінігі арқылы мектеп сөмкесін жинау процесін сипаттайтын алгоритм құру . Жұмыс барысы:
Жұптық жұмыс Оқушыларға өздерінің циклдік алгоритмін құруға және оны таңдалған бағдарламалау ортасында енгізуге шақырады.
Оқушы Scraаtch сияқты визуалды бағдарламалау ортасын пайдаланып, роботтарын бағдарламалау жолдарын көрсетеді. .
Неліктен бұл тапсырма пайдалы:
3-нұсқа: «Пішіндерді салу» ойыныМақсаты: Циклдерді пайдалана отырып, әртүрлі геометриялық фигураларды немесе өрнектерді салу.
|
Түсіндірулерді тыңдау, демонстрацияларды көру. Электрондық оқулықтағы тапсырмаларды орындайды. Дескрипторлар:
Олар жұппен немесе топпен жұмыс жасайды, жобалар жасайды
|
Бақылау Прогресс 100ге жету Дескрипторлар:
Бағалау критерийлері:
|
Компьютер, проектор, бағдарламалық орта
Компьютерлер, бағдарламалық орта |
|
Бекіту <br>15 мин |
Оқушыларды жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындауға шақырады: қарапайым циклдің блок-схемасын салу, «қайталау» түйінді сөзі арқылы әрекетті орындау алгоритмін құру (мысалы, сэндвич жасау). |
Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындап, сұрақтар қойыңыз. |
Орындалған тапсырмаларды тексеру |
Жұмыс парақтары |
|
Сергіту сәті <br>3 мин |
Қимылдарды қайталау арқылы дене шынықтыру сабағын өткізеді. |
Жаттығуларды орындаңыз. |
Бақылау |
Музыкамен аудио жазба |
|
Рефлексия <br>5 мин |
Сабақты қорытындылау үшін сұрақтар қояды: қандай жаңа нәрселер үйренді, қандай қиындықтар туындады. |
Сұрақтарға жауап беріп, өз пікірлерін білдіреді. |
Ауызша сауалнама |
|

3 сыныпта компьютерде жұмыс істеу ұзақтығы-15 минут






шағым қалдыра аласыз













