Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
1-бөлім . І бөлім. Кеңістік пен уақыт |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М. Т. |
|
|
Күні: |
06.12.24ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Б. Мұқай «Өмірзая» романы. 53-тарау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
11.3.1. –шығарманы әлем әдебиеті үлгілерімен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
–шығарманы повеспен салыстырады; - көркем шығармадағы тарихи құндылықты талдайды; - көркем шығармадағы көркемдік құндылықты талдайды; |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Тақырып бойынша сұрақтар. 52-тарауды еске түсірейік. 1. Аяған Ес қарияны қалай күрсіндіріп, өксітті? 2. Мұса әрекетіне қандай баға бересіңдер? (дәстүрге, халқына жасалған қиянат) 53-тарауды оқып, мазмұндау. 1. Басынан жарақат алған Аяғанды дәрігерге апару 2. Дәрігердің жарасын таңып, жындыханадан босатуы 3. Ес қария мен Аяғанның бір-бірін қимауы 4. Ес қарияның сыйы. (бас киімі мен пальтосы) 5. Ес қарияның түсінде бала Мұсаны. Жігіт Мұса қылғындырып жатады. 6. Аяған құлағына Бибісінің шыңғырған даусы келуі. Ол жүрегі шым еткізді. 1-тапсырма. «Өмірзая» романын «Атау кереә повесімен салыстырыңыз.
2-тапсырма. Шығарманың тарихи құндылығына талдау жасаңыз.
3-тапсырма. Шығарманың көркемдік құндылығына талдау жасаңыз.
|
-өткен сабақты еске түсіреді; - сұрақтарға жауап береді. - көркем шығармадағы тарихи құндылықты талдайды; –шығарманы повеспен салыстырады;
өмір шындығына өз бағасын береді; - көркем шығармадағы тарихи құндылықты талдайды; - көркем шығармадағы көркемдік құндылықты талдайды;
- |
ҚБ. Дұрыс! Жарайсың!
Дескриптор:
Дескриптор: дейін 2; кейін 2 барл 4 ұпай
Дескриптор: -көркемдегіш құрал 2 ұпай. |
Оқулық «Мектеп» 92-бет . |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма 101-беттегі 2-тапсырманы орындау. |
Екі жұлдыз, бір тілек. |
|
101-бет |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өмірзая 53-тарау
Өмірзая 53-тарау
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
1-бөлім . І бөлім. Кеңістік пен уақыт |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М. Т. |
|
|
Күні: |
06.12.24ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Б. Мұқай «Өмірзая» романы. 53-тарау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
11.3.1. –шығарманы әлем әдебиеті үлгілерімен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
–шығарманы повеспен салыстырады; - көркем шығармадағы тарихи құндылықты талдайды; - көркем шығармадағы көркемдік құндылықты талдайды; |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Тақырып бойынша сұрақтар. 52-тарауды еске түсірейік. 1. Аяған Ес қарияны қалай күрсіндіріп, өксітті? 2. Мұса әрекетіне қандай баға бересіңдер? (дәстүрге, халқына жасалған қиянат) 53-тарауды оқып, мазмұндау. 1. Басынан жарақат алған Аяғанды дәрігерге апару 2. Дәрігердің жарасын таңып, жындыханадан босатуы 3. Ес қария мен Аяғанның бір-бірін қимауы 4. Ес қарияның сыйы. (бас киімі мен пальтосы) 5. Ес қарияның түсінде бала Мұсаны. Жігіт Мұса қылғындырып жатады. 6. Аяған құлағына Бибісінің шыңғырған даусы келуі. Ол жүрегі шым еткізді. 1-тапсырма. «Өмірзая» романын «Атау кереә повесімен салыстырыңыз.
2-тапсырма. Шығарманың тарихи құндылығына талдау жасаңыз.
3-тапсырма. Шығарманың көркемдік құндылығына талдау жасаңыз.
|
-өткен сабақты еске түсіреді; - сұрақтарға жауап береді. - көркем шығармадағы тарихи құндылықты талдайды; –шығарманы повеспен салыстырады;
өмір шындығына өз бағасын береді; - көркем шығармадағы тарихи құндылықты талдайды; - көркем шығармадағы көркемдік құндылықты талдайды;
- |
ҚБ. Дұрыс! Жарайсың!
Дескриптор:
Дескриптор: дейін 2; кейін 2 барл 4 ұпай
Дескриптор: -көркемдегіш құрал 2 ұпай. |
Оқулық «Мектеп» 92-бет . |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма 101-беттегі 2-тапсырманы орындау. |
Екі жұлдыз, бір тілек. |
|
101-бет |
шағым қалдыра аласыз













