Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Зобалаң заман шындығы |
Мектеп: «Сұптай орта мектебі» КММ |
||||||||||
|
Сынып: 11 сынып |
Мұғалімнің аты-жөні: Садуақасова Мөлдір Серікқызы |
||||||||||
|
Күні: 13.11.2025 |
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Өмірзая» романындағы ұлттық құндылықтардың көрінісі |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.5.1 ұлттық құндылықтардың маңыздылығын ғаламдық тақырыптағы контекстермен байланыстыру 11.2.5.1 әлем және қазақ әдебиетіндегі ортақ құндылықтардың үндестігін талдау |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
«Өмірзая» романындағы ұлттық құндылықтарды анықтайды; Олармен үндес әлемдік әдеби шығармалардағы ғаламдық мәселелерді салыстырады; Жасанды интеллект арқылы алған ақпаратты талдап, өз ойымен байланыстырады; |
||||||||||
|
Құндылықтар |
Әділдік пен жауапкершілік: орындалатын тапсырмалар арқылы өскелең ұрпақты отанын құрметтеуге, патриоттыққа тәрбиелеу. Апта дәйек сөзі: “Жауапкершілік адамды адам етеді” |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 5-7 минут
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Қызығушылығын ояту Оқушыларға «Жазушы, драматург Баққожа Мұқайдың 70 жылдығы» тақырыбында жазушы туралы бейнематериалды тамашалайды.
https://www.youtube.com/watch?v=uyKVxmSTIz0 (00:00-03:53 минут)
|
Оқушыларға «Жазушы, драматург Баққожа Мұқайдың 70 жылдығы» тақырыбында жазушы туралы бейнематериал-ды тамашалайды.
Сұрақтарға жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Дескриптор
Сұрақтарға жауап береді; 1 бал |
Б. Мұқай «Өмірзая» романы |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 31 минут
|
Мағынаны тану №1 тапсырма «Б.Мұқайдың «Өмірзая», Р.Мұқанованың «Мәңгілік бала бейне» шығармаларындағы тоталитарлық дәуірдің шындығы» тақырыбында берілген мақаламен танысу https://massaget.kz/okushyilarga/uy_tapsyirmasyi/26876 №2 тапсырма
Жасанды интеллект қолданысы
Оқушыларғасұрақ: ҚБ: «Өз пікірін дәлелде»
№3 тапсырма «ПОПС» әдісі арқылы 70 сөзден тұратын эссе жазу.
«Б.Мұқайдың «Өмірзая» романының әлем әдебиетінде алатын орнын, әлем әдебиетіндегі ортақ құндылықтардың үндестігін талдап, баға беріңіз.
Сабақты бекіту тапсырмасы. «Ларингапс» әдісі арқылы
|
Оқушылар мақаламен танысады.
«Екі шығармада
қандай ерекшеліктер, ортақ ғаламдық мәселелер мен құндылықтар бар
екенін анықтайды;
«Б.Мұқайдың «Өмірзая» романының әлем әдебиетінде алатын орнын, әлем әдебиетіндегі ортақ құндылықтар-дың үндестігін талдап, баға береді;
«Ларингапс» әдісі арқылы 12 сұрақтан тұратын сұрақтарға жауап береді; |
Дескриптор -Шығармалар-дың ерекшеліктерін анықтайды; 1 бал -Ортақ ғаламдық мәселелерді табады; 1бал - Ортақ ұлттық құндылықтарды анықтайды; 1 бал
Дескритпор -Эссе құрылымын сақтайды; 1 бал -ПОПС әдісін қолданады; 1 бал -Шығарманың әлем әдебиетіндегі орнын анықтайды; 1бал -Құндылықтар дың үндестігін талдайды; 1 бал -Сөз санын сақтайды; (70 сөз) 1 бал
Дескриптор сұрақтарға жауап береді; 1бал |
https://massaget.kz/okushyilarga/uy_tapsyirmasyi/26876/
Кесте сызылған кеспе қағаздар
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Рефлексия «Трансформер әдісі арқылы» әдісі
Үй тапсырмасы: «Өмірзая» романы оқу |
|
|||||||||
Тексерілді :_______________________________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Өмірзая» романындағы ұлттық құндылықтардың көрінісі
«Өмірзая» романындағы ұлттық құндылықтардың көрінісі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Зобалаң заман шындығы |
Мектеп: «Сұптай орта мектебі» КММ |
||||||||||
|
Сынып: 11 сынып |
Мұғалімнің аты-жөні: Садуақасова Мөлдір Серікқызы |
||||||||||
|
Күні: 13.11.2025 |
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Өмірзая» романындағы ұлттық құндылықтардың көрінісі |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.5.1 ұлттық құндылықтардың маңыздылығын ғаламдық тақырыптағы контекстермен байланыстыру 11.2.5.1 әлем және қазақ әдебиетіндегі ортақ құндылықтардың үндестігін талдау |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
«Өмірзая» романындағы ұлттық құндылықтарды анықтайды; Олармен үндес әлемдік әдеби шығармалардағы ғаламдық мәселелерді салыстырады; Жасанды интеллект арқылы алған ақпаратты талдап, өз ойымен байланыстырады; |
||||||||||
|
Құндылықтар |
Әділдік пен жауапкершілік: орындалатын тапсырмалар арқылы өскелең ұрпақты отанын құрметтеуге, патриоттыққа тәрбиелеу. Апта дәйек сөзі: “Жауапкершілік адамды адам етеді” |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 5-7 минут
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Қызығушылығын ояту Оқушыларға «Жазушы, драматург Баққожа Мұқайдың 70 жылдығы» тақырыбында жазушы туралы бейнематериалды тамашалайды.
https://www.youtube.com/watch?v=uyKVxmSTIz0 (00:00-03:53 минут)
|
Оқушыларға «Жазушы, драматург Баққожа Мұқайдың 70 жылдығы» тақырыбында жазушы туралы бейнематериал-ды тамашалайды.
Сұрақтарға жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Дескриптор
Сұрақтарға жауап береді; 1 бал |
Б. Мұқай «Өмірзая» романы |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 31 минут
|
Мағынаны тану №1 тапсырма «Б.Мұқайдың «Өмірзая», Р.Мұқанованың «Мәңгілік бала бейне» шығармаларындағы тоталитарлық дәуірдің шындығы» тақырыбында берілген мақаламен танысу https://massaget.kz/okushyilarga/uy_tapsyirmasyi/26876 №2 тапсырма
Жасанды интеллект қолданысы
Оқушыларғасұрақ: ҚБ: «Өз пікірін дәлелде»
№3 тапсырма «ПОПС» әдісі арқылы 70 сөзден тұратын эссе жазу.
«Б.Мұқайдың «Өмірзая» романының әлем әдебиетінде алатын орнын, әлем әдебиетіндегі ортақ құндылықтардың үндестігін талдап, баға беріңіз.
Сабақты бекіту тапсырмасы. «Ларингапс» әдісі арқылы
|
Оқушылар мақаламен танысады.
«Екі шығармада
қандай ерекшеліктер, ортақ ғаламдық мәселелер мен құндылықтар бар
екенін анықтайды;
«Б.Мұқайдың «Өмірзая» романының әлем әдебиетінде алатын орнын, әлем әдебиетіндегі ортақ құндылықтар-дың үндестігін талдап, баға береді;
«Ларингапс» әдісі арқылы 12 сұрақтан тұратын сұрақтарға жауап береді; |
Дескриптор -Шығармалар-дың ерекшеліктерін анықтайды; 1 бал -Ортақ ғаламдық мәселелерді табады; 1бал - Ортақ ұлттық құндылықтарды анықтайды; 1 бал
Дескритпор -Эссе құрылымын сақтайды; 1 бал -ПОПС әдісін қолданады; 1 бал -Шығарманың әлем әдебиетіндегі орнын анықтайды; 1бал -Құндылықтар дың үндестігін талдайды; 1 бал -Сөз санын сақтайды; (70 сөз) 1 бал
Дескриптор сұрақтарға жауап береді; 1бал |
https://massaget.kz/okushyilarga/uy_tapsyirmasyi/26876/
Кесте сызылған кеспе қағаздар
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Рефлексия «Трансформер әдісі арқылы» әдісі
Үй тапсырмасы: «Өмірзая» романы оқу |
|
|||||||||
Тексерілді :_______________________________________
шағым қалдыра аласыз

















