|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
|
||||
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№68 сабақ. Омоним дегеніміз не? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1* синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Омоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. |
||||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Рефлекция 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын тексереді; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алу; Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты қоямыз Сабақты біз бастаймыз Оқушыларды топқа бөлу: «Астаудағы бауырсақ» әдісі 1 – топ «Дарындылар» 2 – топ «Үздіктер» 3 – топ «Талантылар» Балалар,біз өткен сабақтағы білімімізді тереңдетіп, «Сиқырлы қалам» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтаймыз
(мағынасы бір-біріне жақын, бірақ дыбысталуы әр басқа сөздер)
Ақ-қара, ұзын-қысқа Кітап-оқулық, сұлу-әдемі Неше-қанша, қызыл-жасыл.
Жарайсыңдар, балалар! Сабақтың тақырыбымен таныстыру Сабақтың мақсаты: Омоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. Жаңа сабаққа кіріспе: «Кинометафора» әдісін қолдану арқылы бейнеүзінді көрсету https://youtu.be/gY4ZqVmT5vs?si=M8F0j_zE9c4H44pc Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс.ФС тапсырмасы 14-жаттығу. Мәтінді түсініп оқы. Мәтінге ат қой. Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой және жауап бер. Ертай мен Алпамыс не істеді ? Кім жеңіске жетті ? Алпамыс неге ұялды ? Алпамыс қандай бала ? ҰЖ. Жазылым Дәптермен жұмыс.Күн ретін жазу Жұптық жұмыс 15-жаттығу Түс сөзінің әр мағынасына сөйлем құрап жаз. 1) Түс – заттың сипаты. 2) Түс – қимыл атауы. Түс – заттың сипатын жазады . Асыл түрлі түстерді жақсы ажыратады 2) Түс – қимыл атауын жазады Айша, суға түс. Сергіту сәті: Кел балалар тұрайық Шапалақты ұрайық Аяқпенен топ топ Алақанмен хоп хоп Бір отырып , бір тұрып Бір тынығып алайық Оңға , солға бүрылып Бір тынығып алайық Топпен жұмыс: «Алтын көмбе» әдісі 16-жаттығу. Сөздердің мағынасын түсіндір. Олардың әрқайсысына екі түрлі мағынаны білдіретіндей сөйлемдер құра. Бас, өкпе, ат, жүз. Үлгі: Аяқпен бас- Басыңды жылы ұста Таза ауа өкпеге ем- Досыңа өкпе артпа Бекзат-адам аты- Атшауып келеді Жүз-үш таңбалы сан- Суда малтып жүз. Көркем жазу минуты Жеке жұмыс «Планшет» әдісі 17-жаттығу. Көркем жазып, қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндір. Рефлекция: «Асықтар» әдісі арқылы Үй тапсырмасы 18-жаттығу Ойлан, тап. Қарамен жазылған сөздің омонимін тап.
|
Амандасады үш топқа бөлінеді Өткен сабаққа байланысты білетін білімдерін пысықтайды, өткенді еске түсіреді Жаңа сабақ мақсатымен танысады Бейнеүзіндіні көреді Мәтінді оқып ат қояды Сұрақтар дайындайды Сөйлем құрап жазады Сергіту сәтін орындайды Сөйлем құрайды
Көркем жазады Сабаққа кері байланыс береді үйге тапсырма алады |
Ынталандыру әдісі бойынша «Жарайсың!» Жарайсыңдар!
ою арқылы бағаланады Дескриптор: Омоним, синоним туралы сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл Мадақтау әдісі арқылы Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Сұрақтар қояды-1б Дескриптор : Заттың сипатын жазады (түс)-1б Қимыл атауын жазады (түс)-1б Жарайсыңдар Дескриптор: Бас, өкпе, ат, жүз.сөздеріне сөйлем құрайды-1б Омоним сөздерді ажырата алады-1б Дескриптор: Қарамен жазылған сөздің омонимін табады-1б |
Топ аттары Интерактивті ойын слайд оқулық
Асықтар |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
омоним 2 сынып
омоним 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
|
||||
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№68 сабақ. Омоним дегеніміз не? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1* синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Омоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. |
||||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Рефлекция 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын тексереді; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алу; Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты қоямыз Сабақты біз бастаймыз Оқушыларды топқа бөлу: «Астаудағы бауырсақ» әдісі 1 – топ «Дарындылар» 2 – топ «Үздіктер» 3 – топ «Талантылар» Балалар,біз өткен сабақтағы білімімізді тереңдетіп, «Сиқырлы қалам» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтаймыз
(мағынасы бір-біріне жақын, бірақ дыбысталуы әр басқа сөздер)
Ақ-қара, ұзын-қысқа Кітап-оқулық, сұлу-әдемі Неше-қанша, қызыл-жасыл.
Жарайсыңдар, балалар! Сабақтың тақырыбымен таныстыру Сабақтың мақсаты: Омоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. Жаңа сабаққа кіріспе: «Кинометафора» әдісін қолдану арқылы бейнеүзінді көрсету https://youtu.be/gY4ZqVmT5vs?si=M8F0j_zE9c4H44pc Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс.ФС тапсырмасы 14-жаттығу. Мәтінді түсініп оқы. Мәтінге ат қой. Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой және жауап бер. Ертай мен Алпамыс не істеді ? Кім жеңіске жетті ? Алпамыс неге ұялды ? Алпамыс қандай бала ? ҰЖ. Жазылым Дәптермен жұмыс.Күн ретін жазу Жұптық жұмыс 15-жаттығу Түс сөзінің әр мағынасына сөйлем құрап жаз. 1) Түс – заттың сипаты. 2) Түс – қимыл атауы. Түс – заттың сипатын жазады . Асыл түрлі түстерді жақсы ажыратады 2) Түс – қимыл атауын жазады Айша, суға түс. Сергіту сәті: Кел балалар тұрайық Шапалақты ұрайық Аяқпенен топ топ Алақанмен хоп хоп Бір отырып , бір тұрып Бір тынығып алайық Оңға , солға бүрылып Бір тынығып алайық Топпен жұмыс: «Алтын көмбе» әдісі 16-жаттығу. Сөздердің мағынасын түсіндір. Олардың әрқайсысына екі түрлі мағынаны білдіретіндей сөйлемдер құра. Бас, өкпе, ат, жүз. Үлгі: Аяқпен бас- Басыңды жылы ұста Таза ауа өкпеге ем- Досыңа өкпе артпа Бекзат-адам аты- Атшауып келеді Жүз-үш таңбалы сан- Суда малтып жүз. Көркем жазу минуты Жеке жұмыс «Планшет» әдісі 17-жаттығу. Көркем жазып, қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндір. Рефлекция: «Асықтар» әдісі арқылы Үй тапсырмасы 18-жаттығу Ойлан, тап. Қарамен жазылған сөздің омонимін тап.
|
Амандасады үш топқа бөлінеді Өткен сабаққа байланысты білетін білімдерін пысықтайды, өткенді еске түсіреді Жаңа сабақ мақсатымен танысады Бейнеүзіндіні көреді Мәтінді оқып ат қояды Сұрақтар дайындайды Сөйлем құрап жазады Сергіту сәтін орындайды Сөйлем құрайды
Көркем жазады Сабаққа кері байланыс береді үйге тапсырма алады |
Ынталандыру әдісі бойынша «Жарайсың!» Жарайсыңдар!
ою арқылы бағаланады Дескриптор: Омоним, синоним туралы сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл Мадақтау әдісі арқылы Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Сұрақтар қояды-1б Дескриптор : Заттың сипатын жазады (түс)-1б Қимыл атауын жазады (түс)-1б Жарайсыңдар Дескриптор: Бас, өкпе, ат, жүз.сөздеріне сөйлем құрайды-1б Омоним сөздерді ажырата алады-1б Дескриптор: Қарамен жазылған сөздің омонимін табады-1б |
Топ аттары Интерактивті ойын слайд оқулық
Асықтар |
|
шағым қалдыра аласыз
















