Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Омоним, синоним, антоним
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
Бөлім: |
|
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Күні: |
|
||||
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Антоним,синоним,омоним туралы не білдім? Дені саудың – жаны сау |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.1.4.1. тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
||||
Сабақтың мақсаты |
Антоним,синоним,омоним туралы алған білімдерін пысықтау |
||||
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ:Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Сабаққа дайындығын тексеру «Біз қандаймыз?» әдісі боынша ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып аламын Оқушылар 4 топқа бөлінеді: 1 – топ «Үздіктер» 2 – топ «Дарындылар» 3 – «Таланттылар» 4 – топ « Талаптылар» Балалар, біз өткен сабақтар бойы неше түрлі қызықты тақырыптар өттік иә?! Қане, кім айтады, қандай тақырыптар өткенімізді? Ендеше, өткен тақырыптар бойынша сендерге ойын дайындап келдім; Бірге
ойнайық! «Баскетбол» әдісі (топтық жұмыс)
ЕББҚ тапсырмасы
Жарайсыңдар! Балалар, бүгінгі сабақта біз осы омоним,синоним, антоним бойынша өткен тақырыптарды пысықтаймыз; Сабақтың мақсаты: мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжаймыз; тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құраймыз; 1 – тапсырма (жеке жұмыс) 14 бет 23 – жаттығу
«Қақпа» - заттың атауы; іс – қимыл;
ЕББҚ тапырмасы Өзің жақсы көретін қандай спортшы бар? Ол саған несімен ұнайды? Футбол ойыны туралы не білесің? 2 – тапсырма Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма: «Постер» әдісі (топтық жұмыс) 1 – топ «Спорт және мен» 2 – топ «Спорттың менің өміріме әсері» 3 – топ «Менің сүйікті спорт түрім» 4 – топ «Спорттың денсаулыққа әсері»
3 – тапсырма (жұптық жұмыс) 24 жаттығу (үлестірмелі материал) Берілген тапсырмада жақша ішіндегі сөздердің тиістісін қойып,сөйлемдерді көшіріп жаз; Ермахан – мықты боксшы. Айжанның үйі мектептен алыс. Көне кітаптарды жыртуға болмайды;
ЕББҚ тапырмасы:
СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма Топтар жарысы «Роботтар боксы» әдісі Оқушылар болмаса екі топ мүшелері бір – біріне сұрақтар қойып, қарсыластарына соққы беріп отырады,қарсыласы сұраққа жауап бере алмаса,соққыға қарсы тұра алмайды. Осылай нәтижесінде бокс жеңімпазы анықталады;
5 – тапсырма (жеке жұмыс) Берліген сөздерді пайдаланып қысқаша мәтін құра; Тірек сөздерді пайдаланып, «Жеңіс» тақырыбына мәтін құрап жаз: Қазақстан,боксшылар, Серік Сәпиев,Бекзат Саттарханов,жеңу,Ту «Жеңімпаздар» әдісі бойынша кері байланыс береді Үйге: 15 бет 25 - жаттығу
|
Амандасады Сабаққа дайындығын тексереді Топқа бөлінеді Үй тапсырмасын пысықтайды; ЕББҚ тапсырмасы Жаңа тақырыппен жұмыс Сабақ мақсатымен танысады Оқулықпен жұмыс ЕББҚ тапсырмасы Постер қорғайды Жұптық жұмыс ЕББҚ тапсырмасы Сергіту сәті Топтық жарыс Дәптермен жұмыс Кері байланыс береді Үйге тапсырма алады |
Дескриптор: Берілген сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды – 1 балл Қармен жазылған сөздердің омоним болатынын дәлелдейді – 1 балл Өзі білетін спортшылар туралы ақпарта айтады – 1 балл Жалпы – 3 балл Дескриптор: Берілген тақырыптар бойынша постер құрайды – 1 балл -Сурет, сызба, өлең жолдары болады – 1 балл Синоним, антоним, омоним сөздер болады – 1 балл Жалпы – 3 балл Дескриптор: Берілген тапсырма ішінлегі сөздердің тиістісін қойып көшіріп жазады – 1 балл Дескриптор: Қарсылас топқа сұрақтар қояды; Дұыс жауаптар береді – 1 балл Дескриптор: Берілген сөздерді пайдалана отырып мәтін құрайды – 1 балл |
Интертақта Платформалық ойын
Оқулық Слайд Ақ парақ Қарандаштар Үлестірмелік материал
Музыка Платфоомалық сервис Дәптер Кубок медаль |