|
Сабақ |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Білім алушылар ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырумен танысады. -Білім алушылар ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыруды талдауды біледі. -Білім алушылар ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыруды сипаттап бере алады. |
||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
- Талап |
||||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Басы
7 минут |
Ұйымдастыру сәті (амандасу, сыныпты түгелдеу)
«Ондық бөлшек, жай бөлшек, аралас сан» арқылы топқа бөлу.
Үй тапсырмасын тексеру. №610
«Ауызша журнал» айдары өткен сабақты еске түсіру.
|
Сынып 3 топқа бөлінеді.
Бірге және дұрыс жауабымен салыстыру.
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды. QR код арқылы берілген суретке қарап бар білетін мәліметтерді жинақтап жауап береді.
|
Бағалау критери-лері.
1 ұпай
1 ұпай |
Психологиялық ахуал.
QR код |
|
||
|
Оқулықпен жұмыс
15 минут |
1-тапсырма. Деңгейлік тапсырмалар (жеке жұмыс) «Сәйкестендіру» «Оқылуына сәйкес санды тап» (сандарды дұрыс тапса, сандардың астындағы әріптерден ең кішкентай құстың атын оқиды) (Колибри)
2-тапсырма. «Сыйлық сыйла» әдісі Сыйлықта берілген есептерді шығарады. Дұрыс шығарған оқушы сыйлық алады. |
Дескриптор: 1.Сандардың дұрыс жазылуын табады. 2. Дұрыс жауабын жазады.
Дескриптор: -Ұяшық таңдайды. - Есепті тақтада шығарады. - Жауабымен тексереді. |
Бағалау критери-лері
2 ұпай
2 ұпай
|
таныстырылым
|
|
||
|
5 минут
3 мин
8 минут
|
3-тапсырма. Жұптық жұмыс (оқулықпен жұмыс)
Сергіту сәті. «Баскетбол» ойынын математикалық тілде ойнаймыз. 4-тапсырма. Топтық жұмыс. Функционалды сауаттылыққа берілген тапсырма.
Мысалы, ауаның ластануы Зауыт үстінде - 86/100 Қаланың үстінде
- Ауылдың үстінде
- Өзен көлдердің үстінде
- Орманның үстінде
–
Сандарды өсу ретімен орналастырып, қай жердің экологиялық жағдайы жағымды екенін анықта. |
Дескриптор: -Есепті шығарады. - Жауабымен тексереді.
Дескриптор:
2- топ сандарды өсу ретімен орналастырады. 3-топ , қай жердің экологиялық жағдайы жағымды екенін анықтайды.
|
2 ұпай
2 ұпай |
Үлестірме қағазы |
|
||
|
Соңы 7 минут |
Бағалау. «Smart сағат» әдісі
Үйге тапсырма: № 616 |
Белсенділігі Қорытынды баға шығару |
|
|
|
||
|
Кері байланыс |
Рефлексия (тәтті анимация) Қандай жаңа білім алдың? Алған біліміңізді қолдана аласыңба? Қиындық тудырған түсініктерді ата. |
Сабақта алған білімдерін ``тәтті анимация`` жасап ауызша бөліседі. |
|
|
|
||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру.
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру.
|
Сабақ |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Білім алушылар ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырумен танысады. -Білім алушылар ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыруды талдауды біледі. -Білім алушылар ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыруды сипаттап бере алады. |
||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
- Талап |
||||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Басы
7 минут |
Ұйымдастыру сәті (амандасу, сыныпты түгелдеу)
«Ондық бөлшек, жай бөлшек, аралас сан» арқылы топқа бөлу.
Үй тапсырмасын тексеру. №610
«Ауызша журнал» айдары өткен сабақты еске түсіру.
|
Сынып 3 топқа бөлінеді.
Бірге және дұрыс жауабымен салыстыру.
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды. QR код арқылы берілген суретке қарап бар білетін мәліметтерді жинақтап жауап береді.
|
Бағалау критери-лері.
1 ұпай
1 ұпай |
Психологиялық ахуал.
QR код |
|
||
|
Оқулықпен жұмыс
15 минут |
1-тапсырма. Деңгейлік тапсырмалар (жеке жұмыс) «Сәйкестендіру» «Оқылуына сәйкес санды тап» (сандарды дұрыс тапса, сандардың астындағы әріптерден ең кішкентай құстың атын оқиды) (Колибри)
2-тапсырма. «Сыйлық сыйла» әдісі Сыйлықта берілген есептерді шығарады. Дұрыс шығарған оқушы сыйлық алады. |
Дескриптор: 1.Сандардың дұрыс жазылуын табады. 2. Дұрыс жауабын жазады.
Дескриптор: -Ұяшық таңдайды. - Есепті тақтада шығарады. - Жауабымен тексереді. |
Бағалау критери-лері
2 ұпай
2 ұпай
|
таныстырылым
|
|
||
|
5 минут
3 мин
8 минут
|
3-тапсырма. Жұптық жұмыс (оқулықпен жұмыс)
Сергіту сәті. «Баскетбол» ойынын математикалық тілде ойнаймыз. 4-тапсырма. Топтық жұмыс. Функционалды сауаттылыққа берілген тапсырма.
Мысалы, ауаның ластануы Зауыт үстінде - 86/100 Қаланың үстінде
- Ауылдың үстінде
- Өзен көлдердің үстінде
- Орманның үстінде
–
Сандарды өсу ретімен орналастырып, қай жердің экологиялық жағдайы жағымды екенін анықта. |
Дескриптор: -Есепті шығарады. - Жауабымен тексереді.
Дескриптор:
2- топ сандарды өсу ретімен орналастырады. 3-топ , қай жердің экологиялық жағдайы жағымды екенін анықтайды.
|
2 ұпай
2 ұпай |
Үлестірме қағазы |
|
||
|
Соңы 7 минут |
Бағалау. «Smart сағат» әдісі
Үйге тапсырма: № 616 |
Белсенділігі Қорытынды баға шығару |
|
|
|
||
|
Кері байланыс |
Рефлексия (тәтті анимация) Қандай жаңа білім алдың? Алған біліміңізді қолдана аласыңба? Қиындық тудырған түсініктерді ата. |
Сабақта алған білімдерін ``тәтті анимация`` жасап ауызша бөліседі. |
|
|
|
||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз





















