|
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Аманғали Е.Е. |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу.Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру |
||||||||
|
Күні: |
25.01.2024 |
||||||||
|
Сынып: 5 |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; |
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Үтірден кейінгі разряд бірліктерін оқи алады Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарға мысалдар келтіре алады. Бұрыс бөлшекті аралас санға, аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады. |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Өткенді қайталау «Допты қағып ал, жауабын біліп ал» әдісі 1.Симон Стевин математикаға қандай терминді енгізді? 2.Ондық бөлшек дегеніміз не? Калай жазылады .Ондық бөлшекті жай бөлшекке калай айналдырады?мысал келтір
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу.Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру Сабақ мақсаты: Ондық бөлшекті жай бөлшек және аралас сан түрінде жазуды меңгересіңдер. |
Мұғаліммен амандасын. Сабаққа дайындыққа кіріседі. Мұғалім лақтырған допты ұстаған оқушы жауап береді Ондық бөлшек терминін енгізді.
|
Оқушылардың белсенділігіне байланысты ауызша бағаланады
Жарайсың! Бәрекелді! Тырыс! Ойлан! Толық жауап беруге тырыс! |
Презентация
|
|||||
|
Сабак ортасы 37мин |
Бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру Сұрақ -жауап
1-тапсырма «Көгершіннен хат» әдісі
2-тапсырма Оқулықпен жұмыс №614 , 18 бет (дәптер) Дескрипторы: 23,25 және 23,125 ондық бөлшектерін жай бөлшек түрінде жазады.1 балл Шыққан жай бөлшектердің қосындысын табады.1 балл Шыққан жай бөлшектердің айырымын табады. 1 балл Шыққан жай бөлшектердің көбейтіндісін табады. 1 балл Шыққан жай бөлшектердің бөлімін табады. 1 балл
3-тапсырма Тест 1. сұрақ 103,075 бөлшегінің бүтін бөлігін тап А) 1030 Б) 103 С) 10 Д) 75
А) 0,071 Б) 0,07 С) 0,71 Д) 0,001
Бөлшектің бүтін бөлігін табады.1 балл Жай бөлшекке айналдырады. 1 балл Санның бөлшек бөлігін табады.1 балл 4-тапсырма «Пицца» әдісі Тең сандарды сәйкестендір.
Үй тапсырмасы: 5 мысал ондық бөлшекті қысқармайтын аралас бөлшекке айналдырып келу |
Жарайсың! Жақсы! Тырыс! Ойлау деңгейін бағалау
|
Бейнеролик BilimBook Оқулық 8 бет |
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия Whatsapp желісі арқылы хат жолдау |
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшек.Ондық бөлшектерді оқу және жазу.Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру..
Ондық бөлшек.Ондық бөлшектерді оқу және жазу.Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру..
|
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Аманғали Е.Е. |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу.Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру |
||||||||
|
Күні: |
25.01.2024 |
||||||||
|
Сынып: 5 |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; |
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Үтірден кейінгі разряд бірліктерін оқи алады Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарға мысалдар келтіре алады. Бұрыс бөлшекті аралас санға, аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады. |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Өткенді қайталау «Допты қағып ал, жауабын біліп ал» әдісі 1.Симон Стевин математикаға қандай терминді енгізді? 2.Ондық бөлшек дегеніміз не? Калай жазылады .Ондық бөлшекті жай бөлшекке калай айналдырады?мысал келтір
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу.Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру Сабақ мақсаты: Ондық бөлшекті жай бөлшек және аралас сан түрінде жазуды меңгересіңдер. |
Мұғаліммен амандасын. Сабаққа дайындыққа кіріседі. Мұғалім лақтырған допты ұстаған оқушы жауап береді Ондық бөлшек терминін енгізді.
|
Оқушылардың белсенділігіне байланысты ауызша бағаланады
Жарайсың! Бәрекелді! Тырыс! Ойлан! Толық жауап беруге тырыс! |
Презентация
|
|||||
|
Сабак ортасы 37мин |
Бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру Сұрақ -жауап
1-тапсырма «Көгершіннен хат» әдісі
2-тапсырма Оқулықпен жұмыс №614 , 18 бет (дәптер) Дескрипторы: 23,25 және 23,125 ондық бөлшектерін жай бөлшек түрінде жазады.1 балл Шыққан жай бөлшектердің қосындысын табады.1 балл Шыққан жай бөлшектердің айырымын табады. 1 балл Шыққан жай бөлшектердің көбейтіндісін табады. 1 балл Шыққан жай бөлшектердің бөлімін табады. 1 балл
3-тапсырма Тест 1. сұрақ 103,075 бөлшегінің бүтін бөлігін тап А) 1030 Б) 103 С) 10 Д) 75
А) 0,071 Б) 0,07 С) 0,71 Д) 0,001
Бөлшектің бүтін бөлігін табады.1 балл Жай бөлшекке айналдырады. 1 балл Санның бөлшек бөлігін табады.1 балл 4-тапсырма «Пицца» әдісі Тең сандарды сәйкестендір.
Үй тапсырмасы: 5 мысал ондық бөлшекті қысқармайтын аралас бөлшекке айналдырып келу |
Жарайсың! Жақсы! Тырыс! Ойлау деңгейін бағалау
|
Бейнеролик BilimBook Оқулық 8 бет |
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия Whatsapp желісі арқылы хат жолдау |
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз

















