Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітемін: |
||
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Білім беру ұйымның атауы |
Қ.Есқалиев атындағы о/м |
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Есенова Жадыра Куатовна |
|
Сабақ тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
|
Күні |
29.01.2024ж |
|
Сынып 5 «ә» |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|
Сабақтың мақсаты |
- Ондық бөлшектерді қосу және азайту амалдарын білу ; - Ондық бөлшектерді қосу және азайту амалдарын қолдану. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин
|
Атмасфералық жағдайды қалыптастыру. Сыныпта атмосфералық ахуал орнату. Оқушылармен амандасу, түгендеу, сыныптағы оқушылардың сабаққа даярлықтарын анықтау. Үй тапсырмасын тексеру №774, 775 Жаңа сабақ тақырыбын «МЮНСТЕНБЕРГ» әдісімен ашу. МНКТМАПНОНДЫҚЗОДМТПНАДГЛЩЛКЕЩШДЛБӨЛШЕКТЕРДІТЫФЯСТМНКШНПИПИТТРРРОРРПРРОПНЩҚОСУТАОПНГУОВЛЫДШЕРАНЕЛКУЖДАКЕОРЖӘНЕИАНХЖВТАРЫЗКНАБЛДУКБАРРЖФЭУАЗАЙТУБАУЫЛЕН АКТ – дан күнделік кз видео сабақ көрсету. Анықтама: Ондық бөлшектерді қосу (азайту) үшін алдымен бөлшектердегі үтірден кейінгі цифрлар саны теңестіріледі. Содан соң баған түрінде жазылып, аттас разрядтар бойынша қосу (азайту) орындалады. Шыққан нәтижедегі үтір берілген бөлшектердегі үтірлердің астына келтіріліп қойылады. |
Оқушылар 2 топқа бөлінеді. «Жай бөлшек», «ондық бөлшек» жазылған қима қағаздарды таңдап алу арқылы Үй тапсырмасын тексеру №774, 775 №775 1) 1,85 > 1,8 2) 0,2 > 0,15 3) 9,45 = 9,45 4) 0,32 > 0,25 5) 3,4 < 3,9 6) 7,7 < 7,75 Жаңа сабақ тақырыбын «МЮНСТЕНБЕРГ» әдісімен ашу «Ондық бөлшектерді қосу және азайту» |
|
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Жеке жұмыс (10 минут) Топтық жұмыс (15 минут) |
№1 тапсырма (Ауызша) Ондық болшектерді қосындар 0,17+0,83= 0,24+0,76= 2,54+3,46= 0,01+0,99= Окулықпен жұмыс №779 (1,2) №781 (1,2,3,4,5, 6) Есептерді шығаруга нұсқаулық береді «Бәрін білгім келеді» әдісі І топ. Ұшақ А қаласынан В қаласына ұшты. Ол 2,7 сағат ұшқан соң аралықтағы қала әуежайына қонып, онда 48 мин тоқтады. Ұшақ аралықтағы қала әуежайына В қаласының әуежайына дейін 2,6 сағ ұшты. Ұшақ А қаласынан ұшқан соң неше сағаттан кейін В қаласына ұшып барады? ІІ топ А және В пункттерінің арақашықтығы 8,5 км. А пунктінен В пунктіне қарай жаяу адам шықты. Осы уақытта В пункітінен сол бағытта велосипедші шықты. Жаяу адамның жылдамдығы 4,7 км/сағ, ал велосипедшінікі 10,4 км/сағ. Бір сағаттан кейін олардың арақашықтығы неше километр болды.
|
№1 окушылар тақтада берілген тапсырмаларды орындайды 0,17+0,83= 1 0,24+0,76= 1 2,54+3,46= 6 0,01+0,99= 1 №779
9,02 + 4,28= 13,3 25,6 + 0,41=26,01 18,36 + 7,14= 25,5 56 + 0, 37 =56, 37 №781
І топ Шарты: Ұшқаны – 2,7 сағ Тоқтағаны – 48 мин = 48/60 = 0,8 сағ Кейін ұшқаны – 2,6 сағ Барлық уақыты - ? Шешуі: 2,7 + 0,8 + 2,6 =6,1 Жауабы: 6,1 сағ ІІ топ S1 = 8,5 км V1 = 4,7км/сағ V2 = 10,4 км/ сағ t = 1сағ S2 - ? км Шешуі: S2= S1 + ( V2 – V1)*t S2 = 8,5 + ( 10,4 – 4,7)*1 = 14,2 Жауабы: 14,2 км
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады Жалпы балл - 1 балл Дескриптор: Онд.бөлшектерді қосуды орындайды Жалпы балл - 2 балл Дескриптор: Онд.бөлшектерді азайтуды орындайды Жалпы балл- 3 балл |
ДК экраны Слайд.
5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
||||||||||||||||||
Жұптық жұмыс (5минут) |
|