Ашық сабақ
Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары №10 сабақ
|
Ұйымның атауы: |
«Т.Жанұзақов атындағы шағын орта мектебі» КММ |
|
|
Бөлімі: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Елеусіз Рубина Бақытбекқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: 5 а |
Сабаққа қатысушылар саны: |
Сабаққа қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.5.2.5 ондық бөлшектерді оқу және жазу; 5.1.1.13 ондық бөлшек ұғымын меңгеру; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5-минут |
Ұйымдастыру Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру. Сыныптағы оқушылар 3 топқа бөлінеді.
Өткен тақырыпты қайталау сұрақтары қойылады: 1) Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады? 2) Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай қосылады? 3)Аралас бөлшектің бөлімдері бірдей болса қалай қосамыз? 4) Аралас сандар қалай қосылады? 5) Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қалай азайтады? Оқушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын таныстыру. |
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа дайындыққа кириседи Үй жұмысы тақтада көрсетіледі, оқушылар бір-бірін тексеріп бағалайды. Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Үй тапсырмасын орындаған оқушыға 2 баллмен бағаланады. |
Оқулық Интернет ресурстары Слайд
|
|
Жаңа сабақ 15 минут |
Ондық бөлшек дегеніміз- үтір арқылы жазылған бөлшек сандар ондық бөлшектер деп аталады. Ондық бөлшектердің
жазылуында үтірдің сол жағында- ондық бөлшектің бүтін
бөлігі жазылады, ал оң жағында ондық
бөлшектің бөлшек
бөлігі жазылады.
|
Ондық бөлшектерді жазу Ондық бөлшектерді жазу
Мына сандардың арасынан бөлімі 10; 100; 1000 болатын сандарды теріп алыңыз. Бүтін және бөлшек бөліктерін ажырат:
Тест тапсырмасын орындайды. |
Дескриптор: - ондық бөлшектерді жазады, оқиды 1 балл -тест тапсырмасына жауап береді. 1 балл |
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Жеке
жұмыс. «Көгершін» әдісі (8
минут) Сергіту сәті 1-2 минут Видео қосылады Топтық жұмыс. Батманмен жұмыс.(10 минут)
|
Тақтада ілініп тұрған көгершіндерді алып, көгершіндегі хатты оқып, тапсырмамен танысып, жауап береді.
Видеода не көрсетеді соны қайталайды
Батманға топпен бірлесе отырып берілген ондық бөлшекті разрядтарын жазады.
|
Дескриптор : -Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру; -Карточкадағы сұраққа жауап береді. 3 балл Дескриптор -топпен бірлесе отырып берілген ондық бөлшекті разрядтарын жазады -оқиды 3 балл |
Тақта Көрнекілік Үлестірмелі қағаз Интербелсенді тақта Оқулық
Сергіту сәтіне арналған видео |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Бүгінгі сабаққа рефлекция. «WhatsApp-қа» хат жолдау арқылы кері байланыс Үйге тапсырма: № 718 |
Оқушылар кері байланым береді. |
1-10 балдық жүйемен бағалау. |
Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану
Ашық сабақ
Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары №10 сабақ
|
Ұйымның атауы: |
«Т.Жанұзақов атындағы шағын орта мектебі» КММ |
|
|
Бөлімі: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Елеусіз Рубина Бақытбекқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: 5 а |
Сабаққа қатысушылар саны: |
Сабаққа қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.5.2.5 ондық бөлшектерді оқу және жазу; 5.1.1.13 ондық бөлшек ұғымын меңгеру; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5-минут |
Ұйымдастыру Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру. Сыныптағы оқушылар 3 топқа бөлінеді.
Өткен тақырыпты қайталау сұрақтары қойылады: 1) Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады? 2) Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай қосылады? 3)Аралас бөлшектің бөлімдері бірдей болса қалай қосамыз? 4) Аралас сандар қалай қосылады? 5) Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қалай азайтады? Оқушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын таныстыру. |
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа дайындыққа кириседи Үй жұмысы тақтада көрсетіледі, оқушылар бір-бірін тексеріп бағалайды. Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Үй тапсырмасын орындаған оқушыға 2 баллмен бағаланады. |
Оқулық Интернет ресурстары Слайд
|
|
Жаңа сабақ 15 минут |
Ондық бөлшек дегеніміз- үтір арқылы жазылған бөлшек сандар ондық бөлшектер деп аталады. Ондық бөлшектердің
жазылуында үтірдің сол жағында- ондық бөлшектің бүтін
бөлігі жазылады, ал оң жағында ондық
бөлшектің бөлшек
бөлігі жазылады.
|
Ондық бөлшектерді жазу Ондық бөлшектерді жазу
Мына сандардың арасынан бөлімі 10; 100; 1000 болатын сандарды теріп алыңыз. Бүтін және бөлшек бөліктерін ажырат:
Тест тапсырмасын орындайды. |
Дескриптор: - ондық бөлшектерді жазады, оқиды 1 балл -тест тапсырмасына жауап береді. 1 балл |
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Жеке
жұмыс. «Көгершін» әдісі (8
минут) Сергіту сәті 1-2 минут Видео қосылады Топтық жұмыс. Батманмен жұмыс.(10 минут)
|
Тақтада ілініп тұрған көгершіндерді алып, көгершіндегі хатты оқып, тапсырмамен танысып, жауап береді.
Видеода не көрсетеді соны қайталайды
Батманға топпен бірлесе отырып берілген ондық бөлшекті разрядтарын жазады.
|
Дескриптор : -Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру; -Карточкадағы сұраққа жауап береді. 3 балл Дескриптор -топпен бірлесе отырып берілген ондық бөлшекті разрядтарын жазады -оқиды 3 балл |
Тақта Көрнекілік Үлестірмелі қағаз Интербелсенді тақта Оқулық
Сергіту сәтіне арналған видео |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Бүгінгі сабаққа рефлекция. «WhatsApp-қа» хат жолдау арқылы кері байланыс Үйге тапсырма: № 718 |
Оқушылар кері байланым береді. |
1-10 балдық жүйемен бағалау. |
Оқулық |
шағым қалдыра аласыз





















