|
Мұғалімнің аты-жөні: Бекчурина Л.С. |
Мектептің атауы: №5 ЖББОМ |
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Пәні: математика |
Күні:24.01.2024ж |
|
|
Бөлім: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшек.Ондық бөлшектерді оқу және жазу.Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру./2 сабақ/ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерилері |
Оқушылар бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстырады |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|
Сабақтыңбарысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Топқа бөлу 1.Аралас сан 2.Жай бөлшек 3.Ондық бөлшек 4.Үй тапсырмасын тексеру. 5.«spinnerwheel» платформасы арқылы өткен сабақты еске түсіру мақсатында сұрақ-жауап алынады. |
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа дайындыққа кіріседі. Тақтада үй жұмысы жауаптары көрсетіледі, оқушылар жұптасып, бір бірінің шығарған есептерін тексереді. «Серпілген сауал» арқылы өткенді қайталау сұрақтары бойынша ойларын жинақтап, жауап береді.
1. "Ондық бөлшек" дегеніміз не? Бірліктен де кіші разряды бар ондық жүйеде жазылған сан 2. Ондық бөлшек қайда қолданылады?Күрделі есептеулерде 3. Қандай жай бөлшекті ондық бөлшекке ауыстыруға болады? Бөлімдері 10, 100, 1000 т.с.с. жай бөлшектерді 4. Үтір алдында жазылған санды қалай атайды? Бүтін бөлік 5. Үтірден кейін жазылған санды қалай атайды? Бөлшек бөлік 6. Ондық бөлшектің жазбасында қай разрядтардың арасына үтір қойылады? Бүтін бөлігі мен бөлшек бөлігінің арасына |
«Тамаша!», «Жарайсыңдар!» Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады |
Таныстырылым «Сыйлықты ашып көр» таратпа қағаздар |
|
Негізгі бөлім Сабақтың соңы |
II. Есептер шығару. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. 1. Топтық жұмыс . « Сәйкесін тап» әдісі. Мақсаты: Оқушылар ондық бөлшекті жай бөлшекке және жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыра отырып, «Сәйкесін тап» тәсілі арқылы кірпі және оның жемісі көрнекілігі арқылы тапсырманы топпен орындайды. «educaplay» платформасы арқылы тапсырма орындайды Оқулықпен жұмыс «Пазл»әдісі арқылы тапсырма беріледі. «plickers»платформасы арқылы тестік тапсырма беріледі. |
Әр топтан бір оқушыдан шығып белсенді тақтада орындайды.
Оқушылар тапсырманы жұптасып орындайды да, өзара бірін-бірі бағалайды.
«Кімжылдам?»әдісі арқылы оқушылар «plickers»платформасы арқылы тестік тапсырмаға жауап береді.
1. Ондықбөлшектіанықта 2. 420,12 саныныңбүтінбөлігін тап: а) 12 в) 42 с) 420 3. 23,53 саныныңбөлшекбөлігін тап: а) 23 в) 53 с)100
4.
ондықбөлшектүріндежаз:
а) 0,421 в) 4,121 с) 4,21 5. 11,01133
санынжайбөлшеккеайналдырыңдар: |
«Тамаша!», «Жарайсыңдар!» Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады |
Оқулық, дәптерлер
|
|
Кері байланыс |
Рефлексия «Жетістік шыңы» сатысы
Оқушылар оқу мақсаттарының жетістік критерийлеріне сәйкес өздерінің бүгінгі сабақта нені ұғынып, нені игергендерін, нені әлі де болса жетілдіру қажет екендері жайлы ойларын жазады. Үй тапсырмасы: №742 |
|
|
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану 5 сынып
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану 5 сынып
|
Мұғалімнің аты-жөні: Бекчурина Л.С. |
Мектептің атауы: №5 ЖББОМ |
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Пәні: математика |
Күні:24.01.2024ж |
|
|
Бөлім: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшек.Ондық бөлшектерді оқу және жазу.Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру./2 сабақ/ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерилері |
Оқушылар бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстырады |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|
Сабақтыңбарысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Топқа бөлу 1.Аралас сан 2.Жай бөлшек 3.Ондық бөлшек 4.Үй тапсырмасын тексеру. 5.«spinnerwheel» платформасы арқылы өткен сабақты еске түсіру мақсатында сұрақ-жауап алынады. |
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа дайындыққа кіріседі. Тақтада үй жұмысы жауаптары көрсетіледі, оқушылар жұптасып, бір бірінің шығарған есептерін тексереді. «Серпілген сауал» арқылы өткенді қайталау сұрақтары бойынша ойларын жинақтап, жауап береді.
1. "Ондық бөлшек" дегеніміз не? Бірліктен де кіші разряды бар ондық жүйеде жазылған сан 2. Ондық бөлшек қайда қолданылады?Күрделі есептеулерде 3. Қандай жай бөлшекті ондық бөлшекке ауыстыруға болады? Бөлімдері 10, 100, 1000 т.с.с. жай бөлшектерді 4. Үтір алдында жазылған санды қалай атайды? Бүтін бөлік 5. Үтірден кейін жазылған санды қалай атайды? Бөлшек бөлік 6. Ондық бөлшектің жазбасында қай разрядтардың арасына үтір қойылады? Бүтін бөлігі мен бөлшек бөлігінің арасына |
«Тамаша!», «Жарайсыңдар!» Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады |
Таныстырылым «Сыйлықты ашып көр» таратпа қағаздар |
|
Негізгі бөлім Сабақтың соңы |
II. Есептер шығару. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. 1. Топтық жұмыс . « Сәйкесін тап» әдісі. Мақсаты: Оқушылар ондық бөлшекті жай бөлшекке және жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыра отырып, «Сәйкесін тап» тәсілі арқылы кірпі және оның жемісі көрнекілігі арқылы тапсырманы топпен орындайды. «educaplay» платформасы арқылы тапсырма орындайды Оқулықпен жұмыс «Пазл»әдісі арқылы тапсырма беріледі. «plickers»платформасы арқылы тестік тапсырма беріледі. |
Әр топтан бір оқушыдан шығып белсенді тақтада орындайды.
Оқушылар тапсырманы жұптасып орындайды да, өзара бірін-бірі бағалайды.
«Кімжылдам?»әдісі арқылы оқушылар «plickers»платформасы арқылы тестік тапсырмаға жауап береді.
1. Ондықбөлшектіанықта 2. 420,12 саныныңбүтінбөлігін тап: а) 12 в) 42 с) 420 3. 23,53 саныныңбөлшекбөлігін тап: а) 23 в) 53 с)100
4.
ондықбөлшектүріндежаз:
а) 0,421 в) 4,121 с) 4,21 5. 11,01133
санынжайбөлшеккеайналдырыңдар: |
«Тамаша!», «Жарайсыңдар!» Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады |
Оқулық, дәптерлер
|
|
Кері байланыс |
Рефлексия «Жетістік шыңы» сатысы
Оқушылар оқу мақсаттарының жетістік критерийлеріне сәйкес өздерінің бүгінгі сабақта нені ұғынып, нені игергендерін, нені әлі де болса жетілдіру қажет екендері жайлы ойларын жазады. Үй тапсырмасы: №742 |
|
|
|


шағым қалдыра аласыз



Ә)
Б)
В) 11
















