|
Бөлім: |
Ондық бөлшектерге амалдар қолдану |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
5- сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді 10;100;1000;.. және 0,1;0,01;0,001;... сандарына көбейту және бөлу. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.2.29 ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолдану; 5.1.2.31 ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 бөлу ережелерін қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту және бөлу ережелерін қолданады. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы Қызығушы лықты ояту. 8 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. 2. Топқа бөлу: «Құпия сандық» әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлемін.
I топ II топ Әр топ бір-біріне жақсы тілектер айтады. «Сандық бағалау» әдісі арқылы оқушылар сабақта алған баллдарын есептеп отырып өздерін бағалайтын болады.
3.Үй тапсырмасын тексеру және өткен тақырыпқа шолу.
Тестке жауап бергеннен кейін, мұғалім сабақтың тақырыбын және мақсатын таныстырады. |
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа дайындалады. Үй жұмысын тест арқылы тексеретін болады. Өз-өздерін бағалайды. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде балаларға өз-өздерін бағалауына мүмкіндік береді.
1-10 балл аралығында баллдар жазылған бағалау парағына белгілеу арқылы бағаланады.
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың», «Керемет» «Жақсы» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқу құралдары ДК экраны
Презентация Көрнекіліктер Көрнекілік Бағалау парақтары ustazon.com/take_test/11858ef7/ |
|
|
Сабақтың ортасы 6 минут 4 минут 9 минут 3 минут 3 минут 5 минут 4 минут |
Тапсырма 1. Жұптық жұмыс Әр жұпқа үлестірмелі қағазда екі түрлі жұптық тапсырма таратылады.
Тапсырма2. Топтық жұмыс «Сандық» әдісі арқылы топтық тапсырманы орындайды. Әр топқа әртүрлі тапсырма беріледі. І топқа көбейту ережесіне байланысты, ІІ топқа бөлу ережесіне байланысты есептер таратылады.
Тапсырма 3. Оқулықпен жұмыс №951 Тапсырма 4. Жеке жұмыс https://www.educaplay.com/learning-resources/22413381-10_100_1000_0_1_0_01_0_001.html
Тапсырма 5. Топтық жұмыс «Сандық» әдісі арқылы топтық тапсырманы орындайды. Әр топқа әртүрлі тапсырма беріледі. І топқа бөлу ережесіне байланысты, ІІ топқа көбейту ережесіне байланысты есептер таратылады.
Тапсырма 6. Функционалдық сауаттылығын қалыптастыруға арналған есеп. Айжан мен Әлібек таза ауыз судың мөлдірлігін зерттеу үшін химиялық тәжірибе жасауды ұйғарды. Олар әртүрлі мөлшерде суға бояғыш қосып, оның түсінің өзгеруін бақыламақ болды. 1.Бірінші тәжірибеде олар 100 грамм суға 0.1 мл бояғыш қосты. Егер судың мөлшерін 10 есе көбейтсе, бояғыш мөлшерін де солай өзгерту керек пе? Қанша бояғыш керек болады? Құндылықтар: • Ғылымға деген қызығушылық • Табиғатты қорғау және суды үнемдеу • Жауапкершілік пен ұқыптылық Бұл есеп оқушылардың ондық бөлшектермен көбейту және бөлуді түсінуіне көмектесіп қана қоймай, оларды экологиялық жауапкершілікке тәрбиелейді. Тапсырма 7. https://www.educaplay.com/learning-resources/22414671-10_100_1000_0_1_0_01_0_001.html
|
Жұппен бірге орындайды. Есепті шығарып тексеріп көреді. Оқулықтың 76 бетіндегі №951 есепті шығарады. Платформада тапсырманы орындайды. Оқушылар дескрипторға сәйкес тапсырмаларды топпен бірге бірлесе, ақылдасып орындайды.
Есепті шығарады.
Платформадан есепті шығарады. |
Дескриптор: Жалпы – 2 балл. - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолданады-1б ; - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 бөлу ережелерін қолданады – 1б. Дескриптор: Жалпы – 1 балл. - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту және бөлу ережелерін қолданады – 1б. Дескриптор: Жалпы – 2 балл. - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолданады-1б ; - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 бөлу ережелерін қолданады – 1б. Дескриптор: Жалпы – 1 балл. - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту және бөлу ережелерін қолданады – 1б.
Дескриптор: Жалпы – 1 балл. -- ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту және бөлу ережелерін қолданады – 1б.
Дескриптор: Жалпы – 2б. - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолданады-1б ; - қанша бояғыш керектігін табады -1б.
Дескриптор: Жалпы-1балл. - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту және бөлу ережелерін қолданады – 1б. |
Оқу құралдары Көрнекілік Презентация
Презентация Көрнекілік Бағалау парағы Оқулық Презентация Көрнекілік Бағалау парағы https://www.educaplay.com/learning-resources/22413381-10_100_1000_0_1_0_01_0_001.html Көрнекілік Презентация Бағалау парағы Презентация Көрнекілік Бағалау парағы https://www.educaplay.com/learning-resources/22414671-10_100_1000_0_1_0_01_0_001.html |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия: «Сандық» әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
Үй жұмысы: № |
Оқушылар орындаған тапсырмаларына байланысты баллдарын есептеп, өз-өздерін бағалайды. |
Кері байланыс Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
Кері байланыс парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектерді 10;100;1000;...және 0,1;0,01;0,001;... сандарына көбейту және бөлу
Ондық бөлшектерді 10;100;1000;...және 0,1;0,01;0,001;... сандарына көбейту және бөлу
|
Бөлім: |
Ондық бөлшектерге амалдар қолдану |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
5- сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді 10;100;1000;.. және 0,1;0,01;0,001;... сандарына көбейту және бөлу. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.2.29 ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолдану; 5.1.2.31 ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 бөлу ережелерін қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту және бөлу ережелерін қолданады. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы Қызығушы лықты ояту. 8 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. 2. Топқа бөлу: «Құпия сандық» әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлемін.
I топ II топ Әр топ бір-біріне жақсы тілектер айтады. «Сандық бағалау» әдісі арқылы оқушылар сабақта алған баллдарын есептеп отырып өздерін бағалайтын болады.
3.Үй тапсырмасын тексеру және өткен тақырыпқа шолу.
Тестке жауап бергеннен кейін, мұғалім сабақтың тақырыбын және мақсатын таныстырады. |
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа дайындалады. Үй жұмысын тест арқылы тексеретін болады. Өз-өздерін бағалайды. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде балаларға өз-өздерін бағалауына мүмкіндік береді.
1-10 балл аралығында баллдар жазылған бағалау парағына белгілеу арқылы бағаланады.
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың», «Керемет» «Жақсы» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқу құралдары ДК экраны
Презентация Көрнекіліктер Көрнекілік Бағалау парақтары ustazon.com/take_test/11858ef7/ |
|
|
Сабақтың ортасы 6 минут 4 минут 9 минут 3 минут 3 минут 5 минут 4 минут |
Тапсырма 1. Жұптық жұмыс Әр жұпқа үлестірмелі қағазда екі түрлі жұптық тапсырма таратылады.
Тапсырма2. Топтық жұмыс «Сандық» әдісі арқылы топтық тапсырманы орындайды. Әр топқа әртүрлі тапсырма беріледі. І топқа көбейту ережесіне байланысты, ІІ топқа бөлу ережесіне байланысты есептер таратылады.
Тапсырма 3. Оқулықпен жұмыс №951 Тапсырма 4. Жеке жұмыс https://www.educaplay.com/learning-resources/22413381-10_100_1000_0_1_0_01_0_001.html
Тапсырма 5. Топтық жұмыс «Сандық» әдісі арқылы топтық тапсырманы орындайды. Әр топқа әртүрлі тапсырма беріледі. І топқа бөлу ережесіне байланысты, ІІ топқа көбейту ережесіне байланысты есептер таратылады.
Тапсырма 6. Функционалдық сауаттылығын қалыптастыруға арналған есеп. Айжан мен Әлібек таза ауыз судың мөлдірлігін зерттеу үшін химиялық тәжірибе жасауды ұйғарды. Олар әртүрлі мөлшерде суға бояғыш қосып, оның түсінің өзгеруін бақыламақ болды. 1.Бірінші тәжірибеде олар 100 грамм суға 0.1 мл бояғыш қосты. Егер судың мөлшерін 10 есе көбейтсе, бояғыш мөлшерін де солай өзгерту керек пе? Қанша бояғыш керек болады? Құндылықтар: • Ғылымға деген қызығушылық • Табиғатты қорғау және суды үнемдеу • Жауапкершілік пен ұқыптылық Бұл есеп оқушылардың ондық бөлшектермен көбейту және бөлуді түсінуіне көмектесіп қана қоймай, оларды экологиялық жауапкершілікке тәрбиелейді. Тапсырма 7. https://www.educaplay.com/learning-resources/22414671-10_100_1000_0_1_0_01_0_001.html
|
Жұппен бірге орындайды. Есепті шығарып тексеріп көреді. Оқулықтың 76 бетіндегі №951 есепті шығарады. Платформада тапсырманы орындайды. Оқушылар дескрипторға сәйкес тапсырмаларды топпен бірге бірлесе, ақылдасып орындайды.
Есепті шығарады.
Платформадан есепті шығарады. |
Дескриптор: Жалпы – 2 балл. - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолданады-1б ; - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 бөлу ережелерін қолданады – 1б. Дескриптор: Жалпы – 1 балл. - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту және бөлу ережелерін қолданады – 1б. Дескриптор: Жалпы – 2 балл. - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолданады-1б ; - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 бөлу ережелерін қолданады – 1б. Дескриптор: Жалпы – 1 балл. - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту және бөлу ережелерін қолданады – 1б.
Дескриптор: Жалпы – 1 балл. -- ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту және бөлу ережелерін қолданады – 1б.
Дескриптор: Жалпы – 2б. - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолданады-1б ; - қанша бояғыш керектігін табады -1б.
Дескриптор: Жалпы-1балл. - ондық бөлшектерді 10;100;1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту және бөлу ережелерін қолданады – 1б. |
Оқу құралдары Көрнекілік Презентация
Презентация Көрнекілік Бағалау парағы Оқулық Презентация Көрнекілік Бағалау парағы https://www.educaplay.com/learning-resources/22413381-10_100_1000_0_1_0_01_0_001.html Көрнекілік Презентация Бағалау парағы Презентация Көрнекілік Бағалау парағы https://www.educaplay.com/learning-resources/22414671-10_100_1000_0_1_0_01_0_001.html |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия: «Сандық» әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
Үй жұмысы: № |
Оқушылар орындаған тапсырмаларына байланысты баллдарын есептеп, өз-өздерін бағалайды. |
Кері байланыс Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
Кері байланыс парағы |
|
шағым қалдыра аласыз























