Материалдар / Ондық бөлшектерді дөңгелектеу
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ондық бөлшектерді дөңгелектеу

Материал туралы қысқаша түсінік
5.1.1.15 санның жуық мәні ұғымын меңгеру; 5.1.2.32 ондық бөлшектерді берілген разрядқа дейін дөңгелектеу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Наурыз 2024
72
3 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мұғалімнің аты-жөні:

Таңатов Дәурен

Пән/Сынып:

5 сынып

Күні:


Тарау немесе бөлім атауы:

5.3В Ондық бөлшек және оларға амалдар қолдану

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшектерді дөңгелектеу

Оқу мақсаты:

5.1.1.15 санның жуық мәні ұғымын меңгеру;

5.1.2.32 ондық бөлшектерді берілген разрядқа дейін дөңгелектеу

Бағалау критериі:

санның жуық мәні ұғымын біледі;

ондық бөлшектердің жуық мәнін табу ережесін тұжырымдай алады;

ондық бөлшектің артығымен және кемімен жуық мәнін табуды ажырата алады;

Ондық бөлшектердің жуық мәнін табу ережелерін пайдаланып, есептеулерді дұрыс жүргізе алады;

Ондық бөлшектерді дөңгелектеудің маңыздылығын түсініп, зерттеу есептеулеріне талдау жасай алады.

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут


Ұйымдастыру

Ұйымдастыру бөлімі:

Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.

Топқа бөлу: Авиа билет аркылы»

Үй тапсырмасын тексеру. «Көршіңді тексер»

Орындалуы:. Дұрыс жауабы тақтаға беріледі.п Мұғалім орындалған тапсырмалар бойынша қорытынды жасайды.



Әр жұп бір-бірімен дәптерлерін алмастыра отырып, тапсырмалардың орындалуын тексереді

Дескриптор:

Барлық жауабы дұрыс 1 балл

ҚБ: «Көршіңді бағала»



.



Слайд

5 мин




Сұрактар қою аркылы өткен тақырыпты бекітеді, жаң сабакты ашады




Дескриптор:

-көбейтіндіні ауызша орындайды,

дұрыс жауабын айтады 1 балл









«смайлик» арқылы бағалау







.





Слайд












10 мин

Тапсырмалар.


Топтық жұмыс



Тақтаға тапсырмалар шығарады

Дескриптор:

-ондық бөлшекті дұрыс оқиды

1 балл

-ондық бөлшекті дұрыс дөнгелектейді

1 балл



«Житон» арқылы бағалау









Интерактивті такта

слайд

10мин

Топтық жұмыс

Пирамида әдісі

Дескриптор:


-амалдарды орындайды 1 балл

-ондық үлеске дейін дөңгелектейді 2 балл

«Үш шапалақ» арқылы бағалау

Стакан

Слайд


10 мин

Жеке жұмыс

Оқулықпен жұмыс

Дескриптор:

-есептің шартын құрайды

1 балл

-сандарды бірлікке дейін жуықтайды

2 балл

«Термометр» арқылы бағалау

Пазлды тақта слайд

5 минут








Қорытынды.

Бүгінгі сабақта:


Үйге тапсырма. № 762 , №763

Сабақты қорытындылап, рефлексия жүргізу. Өзін-өзі бағалау.

Мақсаты: Оқушылардың ондық бөлшектерді дөңгелектеуді білетіндіктеріне, сабақтың мақсатына жеткендеріне көз жеткізу.

Оқушылар іс-әрекеті: Сабақтан алған білімдерін қорытындылап, келесі сұрақтарға жауаптар күтіледі.

- Бүгінгі сабақ мақсаты қандай еді?

- Ол мақсат орындалды ма? Неге?

Бағалау: Мұғалім оқушылардың жауаптары мен жұмыстарын мадақтап, жігерлендіреді.





Тақырыпты меңгергенін анықтау

Кіру билеттеріне сабаққа қатысты ойларын жазады









Презентация








Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!