|
Бөлім: |
Ондық бөлшектер |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Зарина Раджанқызы |
|
|
Күні |
14.02.2023 |
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді көбейтуге есептер шығару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Ондық бөлшектерді натурал санға және ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтуді біледі; Көбісі: Ондық бөлшекпен және натурал санмен берілген есептерге амалдар қолданады; Кейбіреулері: Ондық бөлшекпен және натурал сандармен берілген есептерге ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерді қолдану арқылы шығарады; |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
Психологиялық ахуал тудыру: ІІ.Топқа бөлу.(таңбалар арқылы топқа бөлу: қосу, азайту, бөлу, көбейту) 5Т ережесі (тәртіп, татулық, тазалық, талап, тыныштық) бойынша жұмыс жасаймыз. Критериалды бағалау парағы Сабақтың басында бағалау парағын үлестіріп, әр тапсырмадағы дескрипторлар арқылы 1 балл қойып отыруын ұсынамын.
Критерийлері:
16 - 20 – жоғарғы деңгей 15- 10- орта деңгей; 9- 5- негізгі деңгей; Сабақтың соңында оқушылардың қаншалықты деңгейде меңгергендігі анықталады. |
Оқушылар топқа бөлінгеннен кейін топ ережелерімен танысады:
|
Сабақтың басында бағалау парағын үлестіріп, әр тапсырмада дескриптор арқылы 1 балл қойып отыруы ұсынылады. ҚБ жүргізіледі |
Топ аттары жазылған тақташалар
Бағалау парақтары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өткен тақырыпты қайталау 8 мин |
1.Ауызша есептеу (өткен тақырыпты қайталау). Learning apps платформасы арқылы тапсырма
Дескриптор: Білім алушы -ондық бөлшектерді қосу, азайту орындайды; -ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтуді орындайды; -жауаптарымен сәйкестендіреді Ауызша кері байланыс Қандай амалдарды орындадыңдар? Ондық бөлшекті ондық бөлшекке қосудың және азайтудың ережелері қандай? Ондық бөлшекті натурал санға көбейтудің ережесі қалай тұжырымдалады? |
Ауызша кері байланыс Сұрақтарға жауап беру |
Ауызша мұғалімге кері байланыс жасау, сұрақтарға жауап беру ҚБ жүргізіледі |
Платформада тапсырма беріледі. Learning apps платформасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Жасырын сөзді тап» 15 мин
|
Жұптық жұмыс «Жасырын сөзді тап» - жұптық жұмыс, Білім поштасынан тапсырмалар алып, орындайды.
Дескриптор: Білім алушы -ондық бөлшектерді көбейтуді орындайды; -ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтуді орындайды; -жасырын сөзді дұрыс табады. |
Жұптық жұмыстың орындалу ретін түсініп, ондық бөлшектерді көбейтуді орындайды. Тақтадағы дұрыс жауапты іздейді. Жасырын әріпті анықтайды. |
Тақтада көрсетілген жауаппен сәйкестендіріп, әрбір жұп бірін бірі тексеру арқылы бағалайды, балл қояды. ҚБ жүргізіледі |
Постер
Ә |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
2 -тапсырма: «Кім жылдам» - топтық жұмыс, Білім поштасынан тапсырмалар алынып, беріледі. Топ құрамын сайлау Әр топқа тапсырмалар беріледі, тапсырмалар ондық бөлшектерге амалдар орындауға құрылған. Болғаннан кейін әрбір топтан бір оқушы шығып қорғайды. І топ тапсырмалары:
ІІ топ тапсырмалары:
ІІІ топ тапсырмалары:
VІ топ тапсырмалары:
Дескриптор: Білім алушы: -ондық бөлшектерді қосуды орындайды, -ондық бөлшектерді азайтуды орындайды; -ондық бөлшектерді натурал санға көбейтуді біледі.
-ондық бөлшектерді
көбейтуді
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім: Ондық
бөлшектер Педагогтің тегі, аты, әкесінің
аты Зарина
Раджанқызы Күні 14.02.2023 Сынып Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы Ондық бөлшектерді көбейтуге
есептер шығару Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары 5.1.2.28 ондық бөлшекті
натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді
орындау Сабақтың
мақсаты
Барлығы: Ондық бөлшектерді натурал санға және
ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтуді
біледі;
Көбісі: Ондық бөлшекпен және натурал санмен
берілген есептерге амалдар
қолданады; Кейбіреулері: Ондық бөлшекпен және натурал сандармен
берілген есептерге ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерді
қолдану арқылы шығарады; Сабақтың
кезеңі/ уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурс Ұйымдастыру
кезеңі 5 мин
Психологиялық
ахуал тудыру:
ІІ.Топқа
бөлу.(таңбалар арқылы топқа бөлу: қосу, азайту, бөлу,
көбейту)
5Т ережесі
(тәртіп, татулық, тазалық, талап,
тыныштық) бойынша жұмыс
жасаймыз.
Критериалды
бағалау парағы
Сабақтың басында
бағалау парағын үлестіріп, әр тапсырмадағы дескрипторлар арқылы 1
балл қойып отыруын ұсынамын. № Оқушының
аты Жалпыбалл балл 1 «Жасырын сөзді тап»-жұптық
жұмыс
3 2 «Кім жылдам» топтық
жұмыс 4 3 Ой қозғау –жеке
жұмыс 3 Жинаған
балл
Критерийлері:
Топпен жұмыс
істеуі
Тапсырманы толық
орындауы
16 - 20 – жоғарғы
деңгей
15- 10- орта
деңгей;
9- 5- негізгі
деңгей;
Сабақтың соңында
оқушылардың қаншалықты деңгейде меңгергендігі
анықталады.
Оқушылар топқа
бөлінгеннен кейін топ ережелерімен
танысады:
Сабақтың басында
бағалау парағын үлестіріп,
әр тапсырмада
дескриптор арқылы 1 балл қойып отыруы
ұсынылады.
ҚБ
жүргізіледі
Топ аттары жазылған
тақташалар
Бағалау
парақтары
Өткен тақырыпты
қайталау
8 мин
1.Ауызша
есептеу (өткен тақырыпты
қайталау).
Learning
apps платформасы арқылы
тапсырма
0,6*3=1,8
6)
0,2*3=0,6
1,2*3=3,6 7)
1,2+7=8,2
0,03*5=0,15 8)
2-0,5=1,5
4,03+0,1=4,13
9) 10*0,5=5
5,8-0,1=5,7 10)
3,5+2,2=5,7
Дескриптор:
Білім
алушы
-ондық бөлшектерді қосу,
азайту орындайды;
-ондық бөлшекті ондық
бөлшекке көбейтуді
орындайды;
-жауаптарымен
сәйкестендіреді
Ауызша кері
байланыс
Қандай амалдарды
орындадыңдар?
Ондық бөлшекті ондық
бөлшекке қосудың және азайтудың ережелері
қандай?
Ондық бөлшекті
натурал санға көбейтудің ережесі қалай
тұжырымдалады?
Ауызша кері
байланыс
Сұрақтарға жауап
беру
Ауызша мұғалімге
кері байланыс жасау, сұрақтарға жауап
беру
ҚБ
жүргізіледі
Платформада тапсырма
беріледі.
Learning
apps платформасы
«Жасырын сөзді
тап»
15
мин
Жұптық
жұмыс
«Жасырын сөзді
тап» - жұптық
жұмыс,
Білім поштасынан тапсырмалар
алып, орындайды. 9,3*1,7 3,52*2 2,15*13 36,1*0,5 0,4*0,29 15,81 7,04 27,95 18,05 0,116 С И М О Н 7,04=И 3,256 =Н 27,95=М
1,0351=О 15,81=С
18,05= О 0,877=Е
0,116=Н
3,5*4,21 8,03*1,7 0,07*2,1 14,735 13,651 0,147 С Т Е
14,735=С
13,651=Т 1,351=Л
0,147=Е
15,351=А 18,05=Н 13,528=В 13,651=И 0,147=Е 71,2*0,19 8,03*1,7 0,07*2,1 13,528 13,651 0,147 В И Н
Дескриптор:
Білім
алушы
-ондық бөлшектерді көбейтуді
орындайды;
-ондық бөлшекті ондық
бөлшекке көбейтуді
орындайды;
-жасырын сөзді дұрыс
табады.
Жұптық жұмыстың
орындалу ретін түсініп, ондық бөлшектерді көбейтуді
орындайды.
Тақтадағы дұрыс
жауапты іздейді.
Жасырын әріпті
анықтайды.
Тақтада көрсетілген жауаппен
сәйкестендіріп, әрбір жұп бірін бірі тексеру арқылы бағалайды, балл
қояды.
ҚБ
жүргізіледі
Постер
Ә
2
-тапсырма:
«Кім жылдам» -
топтық жұмыс, Білім поштасынан тапсырмалар
алынып, беріледі.
Топ құрамын
сайлау
Әр топқа
тапсырмалар беріледі, тапсырмалар ондық бөлшектерге амалдар
орындауға құрылған. Болғаннан кейін әрбір топтан бір оқушы шығып
қорғайды.
І топ
тапсырмалары:
(2,3
+4,5-0,7+1,3)*0,4=2,96
(3,2+5,4-7,3+4,6)*0,7
=4,13
(8,11*2 - 9,3)*0,2
*2,6=3,5984
ІІ топ
тапсырмалары:
(4,5+3,1-0,5+2,4)*3,1=29,45
(2,3+5,6-7,3+2,2)*4,8=13,16
(7,13*4-9,31)*0,4*1,1=8,4524
ІІІ топ
тапсырмалары:
(5,4+7,2-4,4+1,7)*0,7=6,93
(7,3+5,6-4,7+1,5)*1,5=14,55
(6,24*3-7,22)*0,3*2,6=8,97
VІ топ
тапсырмалары:
(4,5+3,1-0,5+2,4)*3,1=29,45
(3,2+5,4-7,3+4,6)*0,7
=4,13
(6,24*3-7,22)*0,3*2,6=8,97
Дескриптор:
Білім
алушы:
-ондық бөлшектерді қосуды
орындайды,
-ондық бөлшектерді азайтуды
орындайды;
-ондық бөлшектерді натурал
санға көбейтуді
біледі.
-ондық бөлшектерді
көбейтуді
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ріп жазылған
карточкалар












