Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу
|
Бөлім: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||||||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Мусаева Айдын Баходирқызы |
||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 «А» сынып |
||||||||||
|
Күні: |
17.02.25ж |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
- Ондық бөлшекті натурал санға бөлу ережесін білу - Ондық бөлшекті натурал санға бұрыштап бөлуді орындау -Ондық бөлшекті натурал санға бөлу ережесін тұжырымдау, түсіндіру. Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||
|
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Ұйым дастыру 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру, сабақты жағымды ахуалдан бастау. Топқа бөлу
Оқушыларға бағалау парағы таратылады Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен тексеремін. Сабақтың мақсатын таныстырамын Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - Ондық бөлшекті натурал санға бөлу ережесін білесіздер - Ондық бөлшекті натурал санға бұрыштап бөлуді орындайсыздар
|
Сәлемдесу. Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі тексереді. Әр оқушы бағалау парақтарына алған ұпайын белгілеп отырады. Сабақтын мақсатын мұғаліммен бірге ашу Дескриптор: Үй тапсырмасын толықтай орындайды: 2балл Үй тапсырмасын жартылай орындайды: 1 балл |
Жауап берген окушыларды мадақтау арқылы бағалау Үй тапсырмасын Бағалау парақтарына «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі + немесе – қойып бағалайды |
Слайдттың ссылкасы Бағалау парағы; Слайд; оқу құралдары |
|||||||
|
5 мин Сабақтың басы |
Өткенді қайталап шығамыз: Ой қозғау:
«Футбол» ойыны арқылы А-В деңгейлі
бірнеше есептерді шығартамын 1) Бөлшекті үтіріне қарамай сол санға бөлеміз; 2) Бөліндіге үтірді бөлінгіштін бүтін бөлігі біткен кезде қоямыз. Егер бүтін бөлігі бөлгіштен кіші болса, онда бөлінді нөл бүтінмен басталады. өрнектің мәнін табу үшін жоғарыдағы ережені қолданамыз |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Сұрақтарға жауап береді Футбол ойынының есептерін шығарады Дескриптор: - Ондық бөлшекті натурал санға бөлу әдісін біледі Ондық бөлшекті натурал санға бөлуді орындай алады |
ҚБ: дескриптор бойынша Тақтаға 1 немесе 2 есепке шықса– 1 ұпай 3 пен 6 сұрақ арасында есеп шығарса –2 ұпай Дұрыс жауап берген оқушыларға мотивация беру үшін ауызша бағалайды. «жарайсың», «дұрыс», «өте жақсы» т.б. |
Презентация Оқу құралдары; Бағалау парағы; слайд |
|||||||
|
25 минут Сабақтың ортасы Жеке тапсырма 5 мин Тақтада жұмыс 10 мин |
Бекіту тапсырмаларын орындау Жеке тапсырма
Карточкадағы тапсырманы орындау
Оқулықпен жұмыс: тақтада 2 оқушыдан шығады Есептер шығару №686 1 және
2 бағанын тақтада шығарады
|
Жеке жұмыс парағындағы тапсырмаларды орындайды Төмендегі ондық бөлшекті натурал санға бұрыштап бөлуді орындаңыз:
b) 11,65 ÷ 5 = 2,33 c) 12,75 ÷ 3 =4,25
Дескриптор арқылы бірін бірі бағалайды
Оқушылар тақтада орындайды.
|
Мұғалімнің «екі жұлдыз, бір тілек» тәсілімен бағалауы; Және бағалау парағындағы критерийлер бойынша бірін-бірі бағалау |
Интерактивті тақта, кеспе қағаздар
|
|||||||
|
5 мин |
Жұптық жұмыс Көкпар ойынында тез шығаруға арналған 7 тест есебі бар. Жұппен орындап әр есепті 1 минутта шығару керек. Бұл тапсырмаға 7 минут уақыт бөлемін Әр слайдты 1 минут уақытта ауыстырып отырамын, оқушылар тек жауабын жазу керек Тапсырмалар «Мектеп» баспасының оқулығынан алынды
|
Оқушылар осы есептерді бірге талқылап, шешімдер табады. Жұп мүшелері әрқайсысы өз пікірін білдіріп, әдістерді бірге талдайды.
Дайын жауаппен өзін өзі тексеру Таратпа қағазда жұптық тапсырманы орындайды |
«Жасыл» өте жақсы «Сары» жақсы, 1 қатесі бар «қызыл» қате көп н\е шығармаған Және бағалау парағындағы критерийлер бойынша бірін-бірі бағалау |
Интерактивті тақта,
үлестірмелі қағаздар Оқулық |
|||||||
|
5 мин |
Топтық жұмыс: Үш топқа да бірдей етіп раскраска беремін. Есептерін шығарып, тақтаға ватманды іледі. Топтардың барлығында бірдей боялған сурет шықпаса қате кеткен топтың қатесін көрсету үшін басқа топ басшысына ұсыныс тастаймын
|
Көк түспен бояңыз: 46,8:6= жасыл түспен бояңыз: 39,6:9= Сары түспен бояңыз: 50,4:8= қоңыр түспен бояңыз: 102,5:41=
Қызыл түспен бояңыз: 5,5:5= |
Топтар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалайды
Өте жақсы түсіндірді
Орташа түсіндік
Түсіндіре алмайды |
Постер; Маркер; Оқу құралдары;
Балық тапсырмасы |
|||||||
|
Қосымша тапсырма |
Топтық жұмыс
Уақыт артылып жатса қосымша оқулықтан үш есеп алып топпен жұмыс жасауға болады. №688 Марат ойлаған санын 79,29-ға кемітті. Сосын айырымның мәнін 4 есе арттырғанда 6,84 саны шықты. Марат қандай сан ойлаған? №695 Тіктөртбұрыштың ұзындығы 7,2см, ал ені одан 6 есе кем. Тіктөртбұрыштың периметрін тап. №696 Өсу жылдамдығы бойынша саңырауқұлақтар өсімдіктер ішінде бірінші орында тұр. Егер үш тәулікте саңырауқұлақ 51,84 мм өссе, бір тәуліктегі биіктігі қандай? |
Дәл мерген тапсырмаларын үш топтық басшылары шығып таңдап алады. Есептерін топпен бірге шығарады |
Топтар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалайды
Өте жақсы түсіндірді
Орташа түсіндік
Түсіндіре алмайды |
Слайд; Интерактивті тақта; Оқу құралдары; |
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Вордвол платформасы арқылы сабақты тесттік тапсырмалармен қорытындылау
|
Оқушылар wordwall.net платформасы арқылы сәйкестендіру тапсырмаларын орындайды
|
wordwall.net платформасы өзі 10 баллдық шкаламен бағалап береді. Әр оқушы тапсырманы орындап болған сәтте жинаған ұпайын көре алады. |
Есептеу парақтары, Қалам; Ұялы телефон; Тақта https://wordwall.net/ru/resource/29396381 |
|||||||
|
|
Бүгінгі сабақта:
Рефлексия Мен қиналған есептер . . . Мені қызықтырған есептер . . . Менің орындай алғандарым . . . Үйге тапсырма. №697. |
Оқушылар . |
Кері байланыс |
Парақшалар |
|||||||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектерді натурал санға және ондық бөлшекке бөлу
Ондық бөлшектерді натурал санға және ондық бөлшекке бөлу
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу
|
Бөлім: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||||||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Мусаева Айдын Баходирқызы |
||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 «А» сынып |
||||||||||
|
Күні: |
17.02.25ж |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
- Ондық бөлшекті натурал санға бөлу ережесін білу - Ондық бөлшекті натурал санға бұрыштап бөлуді орындау -Ондық бөлшекті натурал санға бөлу ережесін тұжырымдау, түсіндіру. Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||
|
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Ұйым дастыру 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру, сабақты жағымды ахуалдан бастау. Топқа бөлу
Оқушыларға бағалау парағы таратылады Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен тексеремін. Сабақтың мақсатын таныстырамын Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - Ондық бөлшекті натурал санға бөлу ережесін білесіздер - Ондық бөлшекті натурал санға бұрыштап бөлуді орындайсыздар
|
Сәлемдесу. Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі тексереді. Әр оқушы бағалау парақтарына алған ұпайын белгілеп отырады. Сабақтын мақсатын мұғаліммен бірге ашу Дескриптор: Үй тапсырмасын толықтай орындайды: 2балл Үй тапсырмасын жартылай орындайды: 1 балл |
Жауап берген окушыларды мадақтау арқылы бағалау Үй тапсырмасын Бағалау парақтарына «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі + немесе – қойып бағалайды |
Слайдттың ссылкасы Бағалау парағы; Слайд; оқу құралдары |
|||||||
|
5 мин Сабақтың басы |
Өткенді қайталап шығамыз: Ой қозғау:
«Футбол» ойыны арқылы А-В деңгейлі
бірнеше есептерді шығартамын 1) Бөлшекті үтіріне қарамай сол санға бөлеміз; 2) Бөліндіге үтірді бөлінгіштін бүтін бөлігі біткен кезде қоямыз. Егер бүтін бөлігі бөлгіштен кіші болса, онда бөлінді нөл бүтінмен басталады. өрнектің мәнін табу үшін жоғарыдағы ережені қолданамыз |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Сұрақтарға жауап береді Футбол ойынының есептерін шығарады Дескриптор: - Ондық бөлшекті натурал санға бөлу әдісін біледі Ондық бөлшекті натурал санға бөлуді орындай алады |
ҚБ: дескриптор бойынша Тақтаға 1 немесе 2 есепке шықса– 1 ұпай 3 пен 6 сұрақ арасында есеп шығарса –2 ұпай Дұрыс жауап берген оқушыларға мотивация беру үшін ауызша бағалайды. «жарайсың», «дұрыс», «өте жақсы» т.б. |
Презентация Оқу құралдары; Бағалау парағы; слайд |
|||||||
|
25 минут Сабақтың ортасы Жеке тапсырма 5 мин Тақтада жұмыс 10 мин |
Бекіту тапсырмаларын орындау Жеке тапсырма
Карточкадағы тапсырманы орындау
Оқулықпен жұмыс: тақтада 2 оқушыдан шығады Есептер шығару №686 1 және
2 бағанын тақтада шығарады
|
Жеке жұмыс парағындағы тапсырмаларды орындайды Төмендегі ондық бөлшекті натурал санға бұрыштап бөлуді орындаңыз:
b) 11,65 ÷ 5 = 2,33 c) 12,75 ÷ 3 =4,25
Дескриптор арқылы бірін бірі бағалайды
Оқушылар тақтада орындайды.
|
Мұғалімнің «екі жұлдыз, бір тілек» тәсілімен бағалауы; Және бағалау парағындағы критерийлер бойынша бірін-бірі бағалау |
Интерактивті тақта, кеспе қағаздар
|
|||||||
|
5 мин |
Жұптық жұмыс Көкпар ойынында тез шығаруға арналған 7 тест есебі бар. Жұппен орындап әр есепті 1 минутта шығару керек. Бұл тапсырмаға 7 минут уақыт бөлемін Әр слайдты 1 минут уақытта ауыстырып отырамын, оқушылар тек жауабын жазу керек Тапсырмалар «Мектеп» баспасының оқулығынан алынды
|
Оқушылар осы есептерді бірге талқылап, шешімдер табады. Жұп мүшелері әрқайсысы өз пікірін білдіріп, әдістерді бірге талдайды.
Дайын жауаппен өзін өзі тексеру Таратпа қағазда жұптық тапсырманы орындайды |
«Жасыл» өте жақсы «Сары» жақсы, 1 қатесі бар «қызыл» қате көп н\е шығармаған Және бағалау парағындағы критерийлер бойынша бірін-бірі бағалау |
Интерактивті тақта,
үлестірмелі қағаздар Оқулық |
|||||||
|
5 мин |
Топтық жұмыс: Үш топқа да бірдей етіп раскраска беремін. Есептерін шығарып, тақтаға ватманды іледі. Топтардың барлығында бірдей боялған сурет шықпаса қате кеткен топтың қатесін көрсету үшін басқа топ басшысына ұсыныс тастаймын
|
Көк түспен бояңыз: 46,8:6= жасыл түспен бояңыз: 39,6:9= Сары түспен бояңыз: 50,4:8= қоңыр түспен бояңыз: 102,5:41=
Қызыл түспен бояңыз: 5,5:5= |
Топтар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалайды
Өте жақсы түсіндірді
Орташа түсіндік
Түсіндіре алмайды |
Постер; Маркер; Оқу құралдары;
Балық тапсырмасы |
|||||||
|
Қосымша тапсырма |
Топтық жұмыс
Уақыт артылып жатса қосымша оқулықтан үш есеп алып топпен жұмыс жасауға болады. №688 Марат ойлаған санын 79,29-ға кемітті. Сосын айырымның мәнін 4 есе арттырғанда 6,84 саны шықты. Марат қандай сан ойлаған? №695 Тіктөртбұрыштың ұзындығы 7,2см, ал ені одан 6 есе кем. Тіктөртбұрыштың периметрін тап. №696 Өсу жылдамдығы бойынша саңырауқұлақтар өсімдіктер ішінде бірінші орында тұр. Егер үш тәулікте саңырауқұлақ 51,84 мм өссе, бір тәуліктегі биіктігі қандай? |
Дәл мерген тапсырмаларын үш топтық басшылары шығып таңдап алады. Есептерін топпен бірге шығарады |
Топтар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалайды
Өте жақсы түсіндірді
Орташа түсіндік
Түсіндіре алмайды |
Слайд; Интерактивті тақта; Оқу құралдары; |
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Вордвол платформасы арқылы сабақты тесттік тапсырмалармен қорытындылау
|
Оқушылар wordwall.net платформасы арқылы сәйкестендіру тапсырмаларын орындайды
|
wordwall.net платформасы өзі 10 баллдық шкаламен бағалап береді. Әр оқушы тапсырманы орындап болған сәтте жинаған ұпайын көре алады. |
Есептеу парақтары, Қалам; Ұялы телефон; Тақта https://wordwall.net/ru/resource/29396381 |
|||||||
|
|
Бүгінгі сабақта:
Рефлексия Мен қиналған есептер . . . Мені қызықтырған есептер . . . Менің орындай алғандарым . . . Үйге тапсырма. №697. |
Оқушылар . |
Кері байланыс |
Парақшалар |
|||||||


шағым қалдыра аласыз























