Тексерілді: Қысқа мерзімді сабақ жоспары №
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар ондық сандарды натурал және ондық сандарға көбейтуді орындайды |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және жаңашылдық. Жасампаздық дегеніміз – мәселені шешудің жаңа жолын табу, өз ойыңды еркін айту. Сондықтан бүгін әрқайсыңыздың ойыңыз маңызды. Жасампаздық – бәрімізге өнеге. |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыруға - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлінеді Өткенге шолу.
|
Мұғаліммен амандасады. Үй жұмысын тексереді Сұрақтарға жауап береді Өз пікірін білдіреді Сабаққа дайындық деңгейін көрсетеді Сұрақтарға жауап береді Тақырыппен және сабақ мақсатымен танысады |
«Өте жақсы!» «Дұрыс шештің!» «Түсінгеніңді көрсеттің!» |
Тақта; Слайд; Оқулық 5-сыныптарға арналған математика кітабы Бағалау парағы |
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут 8 минут 8 минут 7 минут |
Топтық жұмыс І топ «Мектеп асханасы» Жағдай: Асхана еденіне жаңа линолеум төселеді. Еденнің ұзындығы 6,4 м, ал ені 3,25 м. Линолеумның 1 м² бағасы 2,8 шартты бірлік. Тапсырма: Еденнің ауданын есепте. Жалпы төлемді тап. Егер бюджет 60 шартты бірлік болса, қанша ақша артық қалады немесе жетпейді ІІ топ «Спорт залы» Жағдай: Тапсырма:
ІІІ топ «Кітапхана сөресі»
Жағдай: Тапсырма:
ІҮ топ «Балалар алаңы» Жағдай: Резеңке жабын төселетін ойын алаңының ұзындығы 4,2 м, ені 3,6 м. Әр 1 м² жабынның салмағы 2,5 кг. Тапсырма: Алаңның ауданын тап. Барлық жабынның салмағын есепте. Егер бір қап 12 кг болса, неше қап қажет? Жұптық жұмыс . Дараны мектепке баруға көмек бер.
Жеке жұмыс Плаформа арқылы тест тапсырмасын орындайды
Қалыптастырушы бағалау |
Тапсырманы топтасып орындайды Жұптасып тапсырманы дұрыс орындаса, Дараға жол табуға көмек береді 1,5 × 2 =3 0,8 × 4 =3,2 2,4 × 0,5 =1,2 3,2 × 3 =9,6 0,75 × 1,2 =0,9 Оқушылар тапсырманы орындайды Оқушы есептің дұрыс жаубын жазады
|
Дескриптор: -есептің шартын құрады -ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді -жауабын жазады Топтар арасында өзара бағалау жүреді «Үш шапалақ» әдісі Дескриптор -Ондық бөлшекті натурал санға көбейтеді -Үтір орнын дұрыс қояды Жұптар арасында өзара бағалау жүреді. «Басбармақ» әдісі Дескриптор: -ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді -ондық бөлшекті натурал санға көбейтеді Бағалау критерийі: Әр дұрыс жауапқа -1 балл Дескриптор: -ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді -бағандап көбейтуді орындайды -бос орынды толтырады -дұрыс жауабын жазады Бағалау критерийі: -ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді-1б -бағандап көбейтуді орындайды-1б -бос орынды толтырады-1б -дұрыс жауабын жазады-1б |
Тақта; Слайд; ЖИ арқылы жасалған иллюстрациялар Таратпа материал Қосымша 1 Қосымша 2 Қосымша 3 https://wordwall.net/resource/69233451 Қосымша 4 |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Бағалау Mugalim.tech платформасы арқылы Сабақ түсінікті, маған ұнады. Мен сабаққа толық қатыса алдым. (9-10 балл) Сабаққа дұрыс араласа алмадым. Өзімді жайсыз сезіндім. (7-8 балл) Сабақ барысында қобалжыдым, әлі де дайындалуым керек.(5-6 балл) Кері байланыс
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады Үйге тапсырма:№ |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды
|
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту
Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту
Тексерілді: Қысқа мерзімді сабақ жоспары №
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар ондық сандарды натурал және ондық сандарға көбейтуді орындайды |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және жаңашылдық. Жасампаздық дегеніміз – мәселені шешудің жаңа жолын табу, өз ойыңды еркін айту. Сондықтан бүгін әрқайсыңыздың ойыңыз маңызды. Жасампаздық – бәрімізге өнеге. |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыруға - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлінеді Өткенге шолу.
|
Мұғаліммен амандасады. Үй жұмысын тексереді Сұрақтарға жауап береді Өз пікірін білдіреді Сабаққа дайындық деңгейін көрсетеді Сұрақтарға жауап береді Тақырыппен және сабақ мақсатымен танысады |
«Өте жақсы!» «Дұрыс шештің!» «Түсінгеніңді көрсеттің!» |
Тақта; Слайд; Оқулық 5-сыныптарға арналған математика кітабы Бағалау парағы |
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут 8 минут 8 минут 7 минут |
Топтық жұмыс І топ «Мектеп асханасы» Жағдай: Асхана еденіне жаңа линолеум төселеді. Еденнің ұзындығы 6,4 м, ал ені 3,25 м. Линолеумның 1 м² бағасы 2,8 шартты бірлік. Тапсырма: Еденнің ауданын есепте. Жалпы төлемді тап. Егер бюджет 60 шартты бірлік болса, қанша ақша артық қалады немесе жетпейді ІІ топ «Спорт залы» Жағдай: Тапсырма:
ІІІ топ «Кітапхана сөресі»
Жағдай: Тапсырма:
ІҮ топ «Балалар алаңы» Жағдай: Резеңке жабын төселетін ойын алаңының ұзындығы 4,2 м, ені 3,6 м. Әр 1 м² жабынның салмағы 2,5 кг. Тапсырма: Алаңның ауданын тап. Барлық жабынның салмағын есепте. Егер бір қап 12 кг болса, неше қап қажет? Жұптық жұмыс . Дараны мектепке баруға көмек бер.
Жеке жұмыс Плаформа арқылы тест тапсырмасын орындайды
Қалыптастырушы бағалау |
Тапсырманы топтасып орындайды Жұптасып тапсырманы дұрыс орындаса, Дараға жол табуға көмек береді 1,5 × 2 =3 0,8 × 4 =3,2 2,4 × 0,5 =1,2 3,2 × 3 =9,6 0,75 × 1,2 =0,9 Оқушылар тапсырманы орындайды Оқушы есептің дұрыс жаубын жазады
|
Дескриптор: -есептің шартын құрады -ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді -жауабын жазады Топтар арасында өзара бағалау жүреді «Үш шапалақ» әдісі Дескриптор -Ондық бөлшекті натурал санға көбейтеді -Үтір орнын дұрыс қояды Жұптар арасында өзара бағалау жүреді. «Басбармақ» әдісі Дескриптор: -ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді -ондық бөлшекті натурал санға көбейтеді Бағалау критерийі: Әр дұрыс жауапқа -1 балл Дескриптор: -ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді -бағандап көбейтуді орындайды -бос орынды толтырады -дұрыс жауабын жазады Бағалау критерийі: -ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді-1б -бағандап көбейтуді орындайды-1б -бос орынды толтырады-1б -дұрыс жауабын жазады-1б |
Тақта; Слайд; ЖИ арқылы жасалған иллюстрациялар Таратпа материал Қосымша 1 Қосымша 2 Қосымша 3 https://wordwall.net/resource/69233451 Қосымша 4 |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Бағалау Mugalim.tech платформасы арқылы Сабақ түсінікті, маған ұнады. Мен сабаққа толық қатыса алдым. (9-10 балл) Сабаққа дұрыс араласа алмадым. Өзімді жайсыз сезіндім. (7-8 балл) Сабақ барысында қобалжыдым, әлі де дайындалуым керек.(5-6 балл) Кері байланыс
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады Үйге тапсырма:№ |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды
|
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|
шағым қалдыра аласыз


















