2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке көбейту.

Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке көбейту.

Материал туралы қысқаша түсінік
5 сыныпқа арналған. Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту тақырыбына есептер шығару.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Ашық сабақ жоспары

Бекітемін: ______________

Бөлім:

Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты:

Кажидуллина Альфия Ерболатовна

Сынып:

5 Ә сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:

13.02.2025

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке көбейту.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5.1.2.28

ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау.

Сабақтың мақсаттары:

Ондық бөлшектерді көбейтудің алгоритімін еске түсіру;

Ондық бөлшектерді натурал санға және ондық бөлшекке көбейту туралы білім, білік дағдыларын толықтыра отырып, оқушылардың білімін тереңдете түсу, ондық бөлшектерді азайту ережелерін есеп шығаруда дұрыс қолдану машығын қалыптастыру.

Құндылықтар:

-Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ;

- Айналасындағыларға көмек көрсету;

Әділдік және жауапкершілік

- Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну.

- Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу

Ұлттық құндылықтар

Дәйек сөз

Тәуелсіздік және отаншылдық

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері, уақыты:

Педагогтың әрекеті:

Оқушының әрекеті:

Бағалау

Ресурстар

Ұйыстастыру кезеңі

8 минут

Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.

Оқушылардың сабаққа дайындығын ұйымдастыру.

Сабақ барысында өзін-өзі бағалау парақтарын таратамын.Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен тексеремін.

Сабақ мақсатымен таныстырамын.


Сәлемдесу. Сабаққа дайындығын бастайды. Сабақтың мақсатымен танысады. Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі тексереді. Әр оқушы бағалау парақтарына алған ұпайын белгілеп отырады.Сұрақтар болса мұғалімге жолдайды.


Дәптерлерін «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі

+ немесе –

қойып бағалайды

ҚБ: «Ауызша бағалау» «жарайсың», «өте жақсы» т.б.

Дескриптор:

Ондық бөлшектерді көбейту алгоритмін біледі;1 балл

Шешімін табады;1 балл

Жалпы балл -2 балл



Бағалау парағы;

Слайд; оқу құралдары


Сабақтың басы

2 минут

Өткен тақырыптарды еске түсіру мақсатында ауызша сұрақтар қойып, ондық бөлшектерге арналған есептерді шығартамын.


Ауызша сұрақтарға кезекпен-кезек жауап береді.



ҚБ: «Ауызша бағалау»

«жарайсың», «дұрыс», «өте жақсы» т.б.


Оқу құралдары;



Сабақтың ортасы


23 минут

Өткен тақырыптан келесі тапсырманы орындатамын. Себебі тақырыптар бір-бірімен тығыз байланысты. Ондық бөлшектерді қосу және азайтуда үтірден кейінгі цифрларды теңестіру маңызды. Ал ондық бөлшектерді көбейтуде үтірін айыру маңызды. Әсіресе ондық бөлшектерді азайтуда балалар үтірден кейінгі таңбаларды теңестірмеген соң шатасып жатады. Ал көбейтуде үтірге назар аудармай көбейту кезіңде шатасып жатады.


(Тапсырманы топтық жұмыс етіп беремін).

«Садақ ату» әдісі. Тапсырманы слайд арқылы беремін. №844 жұп есептері.

2) 0,61

4) 0,91

6) 0,6

8) 1 =





Тапсырма.

Оқушылар тапсырманы орындап, кез-келген оқушы қолын көтеру арқылы тақтаға шығады. Тақтаға есепті шығарып, дұрыс жауапты тест түрінде берілген презентациядан белгілейді.

0,01403

0,182

0,048

9,618


850

S=a*b

S=1,8*1,2=2,16

828

1) 1,5 сағ * 900 км/сағ = 1350 км
2) 0,4 сағ * 850 км/сағ = 340 км
3) 1350 +340 = 1690 км

2

1) 3.25 м * 2 див = 6.5 м

2) 0.75 м * 12 ст = 9 м

3) 6.5 м + 9 м = 15.5 м

870

(7,8-4)*4=3,8*4=15,2

20,5*4=82

15,2+82=97,2

97,6*0,3*125=3645

Дайын слайд көмегімен «өзін-өзі» тексереді.

Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке көбейте алады-1 балл

Шешімін табады-1 балл

Жалпы балл -2 балл






Дескриптор:

А. Ауданын табады

1

В. Ұшақтың жылдамдығын табады

Барлығын табады

2

Жолдың енін табады

Қардың қалыңдығын есептейді

Қардың массасын табады

3

ҚБ: «От шашу»;


Оқу құралда

ры;

Слайд;

Тақта

Бағалау парағы;













Тапсырмалар, оқулықпен жұмыс







Сабақтың соңы

12 минут


Қорытынды

Бекіту тапсырмасы

Бекіту тапсырмасы

https://wordwall.net/ru/resource/69233451/%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D1%8B%D2%9B

Осылай сабақты сәйкестендіру тапсырмасы арқылы қорытындылаймын.

Оқушылар wordwoll платформасы арқылы сәйкестендіру тапсырмаларын орындайды

Wordwoll

5 баллдық шкаламен бағалап береді. Әр оқушы тапсырманы орындап болған сәтте жинаған ұпайын көре алады.


Интербелсенді тақта

Рефлексия

Слайдтағы «ат жарысы» арқылы оқушылардан кері байланыс аламын.

Бағалау жұмыстарын жинап аламын. Оқушылардың белсенділігіне қарай,жинаған ұпайына қарай бағалап өтемін


Үйге тапсырма: №844тақ есептері.848

Бағалау парақтары бойынша жалпы ұпайдың пайызын шығарып

1-10 баллдық шкаламен бағалау

Ат жарысы кері байланысқа арналған презентация;

Бағалау парағы



14 Наурыз 2025
158
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі