Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Күні |
23.01.2025ж. |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Ордабай А.Б. |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді оқу және жазу.. |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.14 ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну, мысалы, 1,3 және 1,30; |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Ондық бөлшектерді оқу, жазу тақырыбын тиянақтау, білімдерін тексеру, есеп шығару арқылы ойлау қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну; |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
«Ар-ұят» құндылығына: Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; Достарына,сыныптастарына мейірімділік таныту құндылықтарын дарыту. |
|
Сабақтыңбарысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
1.Амандасу 2.Психологиялық ахуалды жақсарту «Анти-жалқаулық» әдісі арқылы бір-бірлеріне жағымды атмосфера қалыптастыру
3.Оқушыларды «киіз үй» әдісі арқылы 3 топқа бөлу 4. Үй тапсырмасын тексеру
5.Өткенді пысықтау 1.Аралас сан дегеніміз не? Мысал келтір 2.Ондық бөлшектер дегеніміз қандай бөлшектер? 3.Жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде қалай жазамыз? 4.Бөлшектің бөлімі қандай сандар болса, олар ондық бөлшек деп аталады? 5. Ондық бөлшектер разрядтарға бөлінеді ме? |
Амандасады Психологиялық ахуал орнатады. Оқушылар 3 топқа бөлініп отырады Оқушылар «көршімен алмас» әдісі бойынша үй тапсырмаларын тексереді Пысықтау сұрақтарына ауызша жауап береді. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады
Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді-әр дұрыс жауапқа 1ұ. ҚБ:«Калькуля тор» әдісі |
Презентация Акт тақтасы
|
|
Сабақтың ортасы 35 минут Сергіту сәті Бекіту |
Тапсырма 1.Топтық жұмыс. «Ойжұмбақ» әдісі. Постермен жұмыс I топ. Ондық бөлшек түрінде жаз: 1)жүз бүтін оннан үш 2)екі бүтін мыңнан алты 3)нол бүтін оннан жеті 4)сегіз бүтін онмыңнан жетпіс үш 1)бір бүтін мыңнан бір 2)елу екі бүтін жүзмыңнан он жеті 3)отыз алты бүтін мыңнан отыз алты 4) нол бүтін оннан төрт Тапсырма 2.«QR-code сканерле» әдісі арқылы 1-топ.
2-топ.
3-топ.
Тапсырма 3.Оқулықпен жұмыс, тақтамен жұмыс.
№600 есеп Сергіту сәті. «Пирамида» әдісі бойынша сәйкестендіру жұмысын жасайды. 1. Алты бүтін оннан бес санын ондық бөлшек түрінде жаз 2.Санды ондық бөлшекпен жазғанда бүтін бөліктен соң ... қойылады. 3.Жай бөлшектің ондық бөлшек түрінде жазылуында оның бөлімінде қанша ... болса, үтірден кейін сонша цифр болады. 4. 0,3=? 5.7/100 6.100 мм квадрат Тапсырма 4.Жеке жұмыс.«Wordwall» платформасы арқылы есептің дұрыс жауабын белгілейді. Қосымша тапсырмалар:
|
Топпен тапсырма орындайды. 1-топ. Ондық бөлшектерді жазады 2-топ. Ондық бөлшектерді жазады 3-топ.Ондық бөлшектерді
жазады Топпен қызықты тапсырма орындайды. 1-топ.Дөңгелектің қанша бөлігі боялып,қанша бөлігі боялмағанын анықтайды. Жауаптарын жай бөлшек түрінде жазады. 2-топ.Дөңгелектің қанша бөлігі боялып,қанша бөлігі боялмағанын анықтайды. Жауаптарын жай бөлшек түрінде жазады. 3-топ.Шаршының неше бөлігі боялмағанын анықтайды жәнежауаптарын жай бөлшек түрінде жазады.
Жеке, тақтамен жұмыс жасайды. Өзіне түскен есептің қосындысының мәнін ондық бөлшек түрінде жазады.
Серігеді,жаттығады. Пирамида құрастырады Ережені сәйкестендіреді
Жеке,платформамен жұмыс жасайды. Жай бөлшектерді ондық бөлшек түрінде жазады. Өрнектің мәнін табады. |
Ауызша бағалау: Тамаша! Керемет! Дескриптор: 1-топ. Ондық бөлшектерді жазады -1ұ. 2-топ. Ондық бөлшектерді жазады-1ұ. 3-топ. Ондық бөлшектерді жазады-1ұ. ҚБ:«Калькуля тор» әдісі Дескриптор: Фигуралардың неше бөлігі боялып,боялмағанын анықтайды-1ұ Жауаптарын жай бөлшек түрінде жазады-1ұ.ҚБ:«Калькуля Дескриптор: тор» әдісі Дескриптор: ҚБ:«Калькуля тор» әдісі «Қол шапалақ» әдісі арқылы бағаланады.
Дескриптор: тор» әдісі |
Презентация
Акт тақтасы
Оқулық Дәптер
Акт тақтасы https://wordwall.net/ru/resource/67183677
Қосымша тапсырмалар қағазы. |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасы Кью ар кодты сканерлеп,есепті шығар Рефлексия
Барлығы Сұрақтарым Түсінбедім түсінікті бар
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді
(Берілгені, табу керек, шешуі, жауабы деген этаптарын толық анықтай алуы)
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады ҚБ:«Калькуля тор» әдісі |
Смайликтер
Кері байланыс парағы |


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектерді оқу және жазу..
Ондық бөлшектерді оқу және жазу..
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Күні |
23.01.2025ж. |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Ордабай А.Б. |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді оқу және жазу.. |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.14 ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну, мысалы, 1,3 және 1,30; |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Ондық бөлшектерді оқу, жазу тақырыбын тиянақтау, білімдерін тексеру, есеп шығару арқылы ойлау қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну; |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
«Ар-ұят» құндылығына: Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; Достарына,сыныптастарына мейірімділік таныту құндылықтарын дарыту. |
|
Сабақтыңбарысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
1.Амандасу 2.Психологиялық ахуалды жақсарту «Анти-жалқаулық» әдісі арқылы бір-бірлеріне жағымды атмосфера қалыптастыру
3.Оқушыларды «киіз үй» әдісі арқылы 3 топқа бөлу 4. Үй тапсырмасын тексеру
5.Өткенді пысықтау 1.Аралас сан дегеніміз не? Мысал келтір 2.Ондық бөлшектер дегеніміз қандай бөлшектер? 3.Жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде қалай жазамыз? 4.Бөлшектің бөлімі қандай сандар болса, олар ондық бөлшек деп аталады? 5. Ондық бөлшектер разрядтарға бөлінеді ме? |
Амандасады Психологиялық ахуал орнатады. Оқушылар 3 топқа бөлініп отырады Оқушылар «көршімен алмас» әдісі бойынша үй тапсырмаларын тексереді Пысықтау сұрақтарына ауызша жауап береді. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады
Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді-әр дұрыс жауапқа 1ұ. ҚБ:«Калькуля тор» әдісі |
Презентация Акт тақтасы
|
|
Сабақтың ортасы 35 минут Сергіту сәті Бекіту |
Тапсырма 1.Топтық жұмыс. «Ойжұмбақ» әдісі. Постермен жұмыс I топ. Ондық бөлшек түрінде жаз: 1)жүз бүтін оннан үш 2)екі бүтін мыңнан алты 3)нол бүтін оннан жеті 4)сегіз бүтін онмыңнан жетпіс үш 1)бір бүтін мыңнан бір 2)елу екі бүтін жүзмыңнан он жеті 3)отыз алты бүтін мыңнан отыз алты 4) нол бүтін оннан төрт Тапсырма 2.«QR-code сканерле» әдісі арқылы 1-топ.
2-топ.
3-топ.
Тапсырма 3.Оқулықпен жұмыс, тақтамен жұмыс.
№600 есеп Сергіту сәті. «Пирамида» әдісі бойынша сәйкестендіру жұмысын жасайды. 1. Алты бүтін оннан бес санын ондық бөлшек түрінде жаз 2.Санды ондық бөлшекпен жазғанда бүтін бөліктен соң ... қойылады. 3.Жай бөлшектің ондық бөлшек түрінде жазылуында оның бөлімінде қанша ... болса, үтірден кейін сонша цифр болады. 4. 0,3=? 5.7/100 6.100 мм квадрат Тапсырма 4.Жеке жұмыс.«Wordwall» платформасы арқылы есептің дұрыс жауабын белгілейді. Қосымша тапсырмалар:
|
Топпен тапсырма орындайды. 1-топ. Ондық бөлшектерді жазады 2-топ. Ондық бөлшектерді жазады 3-топ.Ондық бөлшектерді
жазады Топпен қызықты тапсырма орындайды. 1-топ.Дөңгелектің қанша бөлігі боялып,қанша бөлігі боялмағанын анықтайды. Жауаптарын жай бөлшек түрінде жазады. 2-топ.Дөңгелектің қанша бөлігі боялып,қанша бөлігі боялмағанын анықтайды. Жауаптарын жай бөлшек түрінде жазады. 3-топ.Шаршының неше бөлігі боялмағанын анықтайды жәнежауаптарын жай бөлшек түрінде жазады.
Жеке, тақтамен жұмыс жасайды. Өзіне түскен есептің қосындысының мәнін ондық бөлшек түрінде жазады.
Серігеді,жаттығады. Пирамида құрастырады Ережені сәйкестендіреді
Жеке,платформамен жұмыс жасайды. Жай бөлшектерді ондық бөлшек түрінде жазады. Өрнектің мәнін табады. |
Ауызша бағалау: Тамаша! Керемет! Дескриптор: 1-топ. Ондық бөлшектерді жазады -1ұ. 2-топ. Ондық бөлшектерді жазады-1ұ. 3-топ. Ондық бөлшектерді жазады-1ұ. ҚБ:«Калькуля тор» әдісі Дескриптор: Фигуралардың неше бөлігі боялып,боялмағанын анықтайды-1ұ Жауаптарын жай бөлшек түрінде жазады-1ұ.ҚБ:«Калькуля Дескриптор: тор» әдісі Дескриптор: ҚБ:«Калькуля тор» әдісі «Қол шапалақ» әдісі арқылы бағаланады.
Дескриптор: тор» әдісі |
Презентация
Акт тақтасы
Оқулық Дәптер
Акт тақтасы https://wordwall.net/ru/resource/67183677
Қосымша тапсырмалар қағазы. |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасы Кью ар кодты сканерлеп,есепті шығар Рефлексия
Барлығы Сұрақтарым Түсінбедім түсінікті бар
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді
(Берілгені, табу керек, шешуі, жауабы деген этаптарын толық анықтай алуы)
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады ҚБ:«Калькуля тор» әдісі |
Смайликтер
Кері байланыс парағы |


шағым қалдыра аласыз

























