Бекітемін:
|
|
|||
|
Білім беру ұйымның атауы |
Белқопа ЖОББМ |
||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
||
|
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Байназарова Ш.К |
||
|
Күні |
03.02.2025ж |
||
|
Сынып 5 |
Қатысқандар саны |
қатыспағандар саны |
|
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
||
|
Сабақ мақсаты |
Ондық бөлшектерді қосады; Ондық бөлшектерді азайтады. |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Атмосфералық жағдайды қалыптастыру. (ми жаттығуы) Сыныпта атмосфералық ахуал орнату. Оқушылармен амандасу, түгендеу, сыныптағы оқушылардың сабаққа даярлықтарын анықтау. Топқа бөлу Бағалау парағын тарату. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру №770, №776 «Миға шабуыл» әдісі (superkid платформасы арқылы ) 1.Қандай бөлшектер ондық бөлшектер деп аталады? 2. Ондық бөлшектерді қалай салыстырамыз? 3. Жай бөлшекті ондық бөлшекке қалай айналдырамыз? 4. Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде қалай жазамыз? 5. Ондық бөлшек түрінде жазуға болатын қысқартылмайтын жай бөлшектердің бөлімдері қандай сандар болады? 6. Ондық бөлшектің жазылуында үтір қайда қойылады? Сабақ мақсатымен таныстыру. 3. Жаңа тақырыпты түсіндіру Ондық бөлшектерді қосу /азайту/ үшін: 1.бөлшектердегі үтірден кейінгі цифрлар санын теңестіру керек 2.ондағы аттас разрядтарды бірінің астына бірі тұратындай, /үтірдің астына үтір тура келетіндей/ етіп, баған түрінде жазу керек 3.разрядтар бойынша қосу /азайту/ керек 4.шыққан нәтижедегі үтірді берілген бөлшектердегі үтірлердің астына келтіріп қою керек. Жаңа тақырыпты бекіту «Қатесін тап»
|
Оқушылар 2 топқа бөлінеді. Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді. Бағалау парағына үй тапсырмасы бойынша алған балдарын белгілейді. Сабақ мақсатымен танысады. Жаңа тақырыппен танысады. Кеспе қағазда берілген тапсырмаларды орындайды
|
Бағалау парағы «Теңге ілу» әдісі
|
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. https://lk.superkid.online/task/53ddb1b8-2527-4639-b156-bb164786a66c/watch https://me-qr.com/ru/qr-code-generator/qr |
|
Ортасы 30 минут |
Топтық жұмыс: «Арқан тартыс»
окулықпен жұмыс №779, №780 №781 Есептерді шығаруға нұсқаулық береді Топтық жұмыс: |
№1 окушылар тақтада берілген тапсырмаларды орындайды. Оқулықта берілген тапсырмаларды тақтада орындайды. |
Дескритор: -Ондық бөлшектерді қосады; -Ондық бөлшектерді азайтады.
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады
|
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.
https://www.online-stopwatch.com/random-name-pickers/crane-machine-name-picker/ |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі Тақырыпты түсінбедім Тақырыпты түсіндім, бірақ есептер шығаруда қиналамын. Тақырыпты түсіндім, есептерді де шығара аламын.
|
Оқушылар сабақ бойынша кері байланыс береді. |
|
|
Бағалау парағы
|
№ |
Тапсырма |
Дескриптор |
Балл |
|
1 |
Үй тапсырмасы |
Координаталық сәуле бойында ондық бөлшектерді кескіндейді |
1 балл |
|
2 |
Үй тапсырмасын бекіту. Superkid платформасы арқылы сұрақтарға жауап беру |
Берілген сұрақтарға жауап береді |
1балл |
|
3 |
Жаңа тақырып «Қатесін тап» кеспе қағазда берілген тапсырманы орындау |
Ондық бөлшектерді қосады |
2 балл |
|
4 |
Топтық жұмыс: «Арқан тартыс» |
Ондық бөлшектерді қосады; Ондық бөлшектерді азайтады. |
2 балл |
|
5 |
Оқулықпен жұмыс |
Ондық бөлшектерді қосады; Ондық бөлшектерді азайтады. |
2 балл |
|
6 |
Сабақты бекіту Вaamboozle платформасы арқылы тапсырма орындау |
Ондық бөлшектерді қосады; Ондық бөлшектерді азайтады. |
2 балл |
|
Барлығы: |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектерді қосу
Ондық бөлшектерді қосу
Бекітемін:
|
|
|||
|
Білім беру ұйымның атауы |
Белқопа ЖОББМ |
||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
||
|
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Байназарова Ш.К |
||
|
Күні |
03.02.2025ж |
||
|
Сынып 5 |
Қатысқандар саны |
қатыспағандар саны |
|
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
||
|
Сабақ мақсаты |
Ондық бөлшектерді қосады; Ондық бөлшектерді азайтады. |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Атмосфералық жағдайды қалыптастыру. (ми жаттығуы) Сыныпта атмосфералық ахуал орнату. Оқушылармен амандасу, түгендеу, сыныптағы оқушылардың сабаққа даярлықтарын анықтау. Топқа бөлу Бағалау парағын тарату. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру №770, №776 «Миға шабуыл» әдісі (superkid платформасы арқылы ) 1.Қандай бөлшектер ондық бөлшектер деп аталады? 2. Ондық бөлшектерді қалай салыстырамыз? 3. Жай бөлшекті ондық бөлшекке қалай айналдырамыз? 4. Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде қалай жазамыз? 5. Ондық бөлшек түрінде жазуға болатын қысқартылмайтын жай бөлшектердің бөлімдері қандай сандар болады? 6. Ондық бөлшектің жазылуында үтір қайда қойылады? Сабақ мақсатымен таныстыру. 3. Жаңа тақырыпты түсіндіру Ондық бөлшектерді қосу /азайту/ үшін: 1.бөлшектердегі үтірден кейінгі цифрлар санын теңестіру керек 2.ондағы аттас разрядтарды бірінің астына бірі тұратындай, /үтірдің астына үтір тура келетіндей/ етіп, баған түрінде жазу керек 3.разрядтар бойынша қосу /азайту/ керек 4.шыққан нәтижедегі үтірді берілген бөлшектердегі үтірлердің астына келтіріп қою керек. Жаңа тақырыпты бекіту «Қатесін тап»
|
Оқушылар 2 топқа бөлінеді. Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді. Бағалау парағына үй тапсырмасы бойынша алған балдарын белгілейді. Сабақ мақсатымен танысады. Жаңа тақырыппен танысады. Кеспе қағазда берілген тапсырмаларды орындайды
|
Бағалау парағы «Теңге ілу» әдісі
|
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. https://lk.superkid.online/task/53ddb1b8-2527-4639-b156-bb164786a66c/watch https://me-qr.com/ru/qr-code-generator/qr |
|
Ортасы 30 минут |
Топтық жұмыс: «Арқан тартыс»
окулықпен жұмыс №779, №780 №781 Есептерді шығаруға нұсқаулық береді Топтық жұмыс: |
№1 окушылар тақтада берілген тапсырмаларды орындайды. Оқулықта берілген тапсырмаларды тақтада орындайды. |
Дескритор: -Ондық бөлшектерді қосады; -Ондық бөлшектерді азайтады.
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады
|
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.
https://www.online-stopwatch.com/random-name-pickers/crane-machine-name-picker/ |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі Тақырыпты түсінбедім Тақырыпты түсіндім, бірақ есептер шығаруда қиналамын. Тақырыпты түсіндім, есептерді де шығара аламын.
|
Оқушылар сабақ бойынша кері байланыс береді. |
|
|
Бағалау парағы
|
№ |
Тапсырма |
Дескриптор |
Балл |
|
1 |
Үй тапсырмасы |
Координаталық сәуле бойында ондық бөлшектерді кескіндейді |
1 балл |
|
2 |
Үй тапсырмасын бекіту. Superkid платформасы арқылы сұрақтарға жауап беру |
Берілген сұрақтарға жауап береді |
1балл |
|
3 |
Жаңа тақырып «Қатесін тап» кеспе қағазда берілген тапсырманы орындау |
Ондық бөлшектерді қосады |
2 балл |
|
4 |
Топтық жұмыс: «Арқан тартыс» |
Ондық бөлшектерді қосады; Ондық бөлшектерді азайтады. |
2 балл |
|
5 |
Оқулықпен жұмыс |
Ондық бөлшектерді қосады; Ондық бөлшектерді азайтады. |
2 балл |
|
6 |
Сабақты бекіту Вaamboozle платформасы арқылы тапсырма орындау |
Ондық бөлшектерді қосады; Ондық бөлшектерді азайтады. |
2 балл |
|
Барлығы: |
|||
шағым қалдыра аласыз






















