Материалдар / Ондық бөлшектерді қосу және азайту
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ондық бөлшектерді қосу және азайту

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Ақпан 2023
213
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім.

5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Күні: 01.02.2023

Мұғалімнің аты-жөні: Лесова Шолпан Руслановна

Сынып:5

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:0

Сабақтың тақырыбы

Ондық бөлшектерді қосу және азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау

Сабақтың мақсаты:

  • ондық бөлшектерді қосу және азайту ережелерін біледі

  • ондық бөлшектерді қосу және азайту амалдарын орындай алады

  • ондық үлестерінің разрядтары әртүрлі ондық бөлшектерді қосу және азайту амалдарын орындай алады

Бағалау критерийі

  • ондық бөлшектердің қосу және азайту ережелерін қолданады

  • ондық бөлшектерді бағандап қосу және азайту амалдарын орындайды

  • ондық үлес разрядтары әртүрлі ондық бөлшектерді қосып, азайтады

Ойлау дағдысының деңгейі

Білу, түсіну және қолдану

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру бөлімі

3 мин

















Сабақтың басы

Жаңа сабақ

10 мин










9 мин

«Пазл әдісі»

Жұптық жұмыс













«Қызықты теледидар» әдісі бойынша ондық бөлшектерді қосу және азайту тақырыбын білімлэнд платформасын пайдаланып түсіндіремін. Тақырыптың QR кодын оқушылардың алдына беремін, оқушылар тақырыптың мазмұнын, мысалдарын дәптерлеріне жазып алады




Тапсырма: «Бос орынды толтыр»

«Пилот-Штурман» әдісін қолданылады,Пилот орындаушы, Штурман нұсқаушы яғни ЕБҚ оқушы Пилот болуын қадағалаймын. Жауабының дұрыстығын тексеру үшін интербелсенді тақтаны пайдаланамын.


Овал 2


Овал 1


Овал 3




Дескриптор:

Дескриптор

І топ


ІІ топ


2,3+4,5=6,8

6,8+0,6=7,4

7,4+0,5=7,9

7,9+1,7=9,6

9,6+0,4=10

1 б

1 б

1 б

1 б

1 б

6,3+2,5=8,8

8,8+1,6=10,4

10,4+0,5=10,9

10,9+2,7=13,6

13,6+1,4=15

1 б

1 б

1 б

1 б

1 б


ІІІтоп


8,01+9,08=17,09

17,09+5,13=22,22

22,22+1,99=24,2124,21+0,87=25,08

25,08+4,92=30

1 б

1 б

1 б

1 б

1 б



Сынып оқушылары бөліктерді құрастыра отырып анықтамаларды қайталайды. Әр жұп жеке партаға орналасады












Оқушылар ұялы телефонның қосымшасын сканерлеу арқылы, жаңа сабақты меңгереді, мысалдарын жазып алады.



Жұптағы оқушылар бірлесіп бос орындарды ережеге сүйеніп толтырады.











ҚБ: «Мадақтау».


















ҚБ: «Ақиқат пен жалған» әдісі.

Егер жұп сұраққа дұрыс жауап берген жағдайда, оң қолын, ал бұрыс болған жағдайда – сол қолын көтеру арқылы бағалайды.















5 сынып оқулығы












Үлестірме қағаздар


Сабақтың ортасы

7 мин






































































5 мин


















Топтық жұмыс

«Кемпірқосақ»


Топты түрлі түсті стикер таңдау арқылы бөліп аламын, бір топта әртүрлі түстегі оқушылар орналасады, әр топқа бөлек тапсырма беріледі. Топта есеп талданады, шығарылады. Мұғалім кез келген түсті атаған кезде, берілген түстегі оқушы сағат тілі бойымен келесі топқа көшеді. Осылайша барлық түс аталған кезде, барлық оқушыда төрт есепте талданады.


Функционалдық сауаттылықа берілген есептер:

Мәнмәтін жағдаяты: кәсіби

Математикалық мазмұны: кеңістік және пішін

Құзыреттілік: жоғары ойлау деңгейі

Мәтін түрі: аралас








В деңгейі

Тапсырма № 1


Дескриптор:

  1. см-ді дм-мен өрнектейді

  2. Үшбұрыштың екінші қабырғасын анықтайды

  3. Периметрін есептейді







Тапсырма № 2

Дескриптор:

  1. бірінші және екінші күндікін қосады

  2. жалпы қанша кг екенін анықтайды


Тапсырма № 3

Дескриптор:

  1. ондық бөлшектерді азайтады


Тапсырма № 4


Дескриптор:

  1. үшбұрыштың екінші қабырғасын анықтайды

  2. үшбұрыштың үшінші қабырғасын анықтайды

  3. периметрін есептейді





«ПОСТЕР»

Тапсырма /күрделілігіне қарай алға ілгерілеп отыратын тапсырмаларды бар карточканы пайдалану/

Бұл жолы тапсырма барлық топқа бірдей беріледі.

С деңгейі:


Дескриптор:

  1. қосуды орындайды

  2. азайтуды орындайды

  3. жауабын тексереді








Берілген түстер бойынша оқушылар топтасады, берілген тапсырманы орындайды. Содан соң келесі топтарына келіп топ мүшелеріне есептердің шығарылу жолын түсіндіріп өтеді.








Шешуі:

1.61см

2.4,2дм+6,1

3.4,2дм+10,3дм+14,2дм









1.23,75кг+9,1кг 32,85кг

2.32,85кг+26,91кг








8,5-3,39







1.6,5см-0,7см

2. 6,5см+1,6см

3. 6,5см+5,8см+8,5см







Топ тапсырманы орындаған соң, постерде қорғап шығады.


х+25,6

х+25,6

х

х

(8,9+25,6)-23




Интербелсенді тақта арқылы есептер тексеріледі. )


















ҚБ«Пайыз» % оқушылар өз өздерін бағалайды.

(қаншалықты түсінгендерін пайызбен көрсетеді. Мәселен, 0% түк түсінбедім, 50% түсінген сияқтымын, әлі де көмек қажет, 75% түсіндім, 100% өте жақсы түсіндім)










770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!