|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Жарилкапова Дана Қуанышбайқызы |
||||||
|
Күні: |
02.02.2024 |
||||||
|
5 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны : |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.2.27. Ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: білім алушылар ондық бөлшектерді қосуды және азайтуды орындайды; Көпшілігі: білім алушылар ондық бөлшектерді қосуға және азайтуға берілген мәтін есепті шығарады; Кейбірі: білім алушылар ондық бөлшекті қосуға және азайтуға өмірден алынған есептерді шығарады. *Мұғалімнің көмегімен ондық бөлшектерді қосуды орындау |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ерекше білімді қажет ететін оқушы тапсырмасы |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Білім алушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру. Миға шабуыл сұрақтарын қою. «Интербелсенді» әдісін қолданып өткен сабақты қайталау. Үй жұмысын тексеру. «Мәреге жет» ойыны. Мақсаты: өткен тақырыпты қайталау. қосымша-1 Дескриптор: -Ондық бөлшектерді дұрыс қосады-1балл -Ондық бөлшектерді дұрыс азайтады-1балл |
Сабақ мақсатымен танысады. Оқушылар кезекпен мәреге жет ойынын ойнайды. |
Көліктің бөлшектерін есепте тапсырмасын орындайды. /Қосымша-2/ |
Дескриптор |
Мәре тақтасы карточкалар |
||
|
Сабақтың ортасы
|
Жеке жұмыс Мақсаты: Ондық бөлшектерді қосуға және азайтуға берілген мәтін есептерді шығаруға дағдыландыру. Ұзындығы 14,6м жіптің 4,3 метрі кесіп алынды. Жіптің қалған бөлігі кесіп алынған бөлігінен қанша ұзын? Дескриптор: 1.жіптің кесілген бөлігінен қанша ұзын екенін табады-2балл
Жеке жұмыс «Функционалды сауаттылық» әдісі. Мақсаты: Ондық бөлшектерді қосу және азайтуды өмірде қолдана алу. Ойын алаңының ұзындығы 7,5м, ені 5,5м. Егер ұзындығы мен енін 1,5м ұзартса, ойын алаңының периметрі қанша болады? Бастапқы ойын алаңының периметрімен салыстыр. |
жауабы: 14,6-4,3=10,3
Жауабы: 7,5+1,5=9 5,5+1,5=7 Р=9+7+9+7=32 Р=7,5+5,5+7,5+5,5=26 26<32 |
Баған түрде берілген тапсырмаларды орындайды. Тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор Дескриптор |
тақта карточкалар |
||
|
Соңы
|
Үй жұмысы оқулықтан беріледі. № Рефлекция «Тикток» әдісі |
«Тикток» Лайк-сабақ түсінікті, сабақ ұнады Комментарий-сұрағым, ұсынысым бар Бөлісу-сыныптасыма сұрақ коямын. |
|
ТикТок таяқшалар |
|||
/Қосымша-1/
-
0,3+0,5-0,2-0,5+1,3+0,1
-
0,3+0,6+0,5-0,9+0,2-0,1
-
0,5+0,5-0,2-0,5+1,3+0,1
-
0,5+0,6+0,5-0,9+0,2-0,1
-
0,6+0,5-0,2-0,5+1,3+0,1
-
0,6+0,6+0,5-0,9+0,2-0,1
-
0,4+0,6+0,5-0,9+0,2-0,1
-
0,2+0,5-0,2-0,5+1,3+0,1
-
0,4+0,5-0,2-0,5+1,3+0,1
10)0,2+0,6+0,5-0,9+0,2-0,1
/Қосымша-2/
К
өліктің бөлшектерін
есепте
Терезе-1: 233+16
Терезе-2:53-97
Дөңгелек-1: 38-35
Дөңгелек-2: 54+11
Есік: 616+23
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Жарилкапова Дана Қуанышбайқызы |
||||||
|
Күні: |
02.02.2024 |
||||||
|
5 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны : |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.2.27. Ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: білім алушылар ондық бөлшектерді қосуды және азайтуды орындайды; Көпшілігі: білім алушылар ондық бөлшектерді қосуға және азайтуға берілген мәтін есепті шығарады; Кейбірі: білім алушылар ондық бөлшекті қосуға және азайтуға өмірден алынған есептерді шығарады. *Мұғалімнің көмегімен ондық бөлшектерді қосуды орындау |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ерекше білімді қажет ететін оқушы тапсырмасы |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Білім алушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру. Миға шабуыл сұрақтарын қою. «Интербелсенді» әдісін қолданып өткен сабақты қайталау. Үй жұмысын тексеру. «Мәреге жет» ойыны. Мақсаты: өткен тақырыпты қайталау. қосымша-1 Дескриптор: -Ондық бөлшектерді дұрыс қосады-1балл -Ондық бөлшектерді дұрыс азайтады-1балл |
Сабақ мақсатымен танысады. Оқушылар кезекпен мәреге жет ойынын ойнайды. |
Көліктің бөлшектерін есепте тапсырмасын орындайды. /Қосымша-2/ |
Дескриптор |
Мәре тақтасы карточкалар |
||
|
Сабақтың ортасы
|
Жеке жұмыс Мақсаты: Ондық бөлшектерді қосуға және азайтуға берілген мәтін есептерді шығаруға дағдыландыру. Ұзындығы 14,6м жіптің 4,3 метрі кесіп алынды. Жіптің қалған бөлігі кесіп алынған бөлігінен қанша ұзын? Дескриптор: 1.жіптің кесілген бөлігінен қанша ұзын екенін табады-2балл
Жеке жұмыс «Функционалды сауаттылық» әдісі. Мақсаты: Ондық бөлшектерді қосу және азайтуды өмірде қолдана алу. Ойын алаңының ұзындығы 7,5м, ені 5,5м. Егер ұзындығы мен енін 1,5м ұзартса, ойын алаңының периметрі қанша болады? Бастапқы ойын алаңының периметрімен салыстыр. |
жауабы: 14,6-4,3=10,3
Жауабы: 7,5+1,5=9 5,5+1,5=7 Р=9+7+9+7=32 Р=7,5+5,5+7,5+5,5=26 26<32 |
Баған түрде берілген тапсырмаларды орындайды. Тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор Дескриптор |
тақта карточкалар |
||
|
Соңы
|
Үй жұмысы оқулықтан беріледі. № Рефлекция «Тикток» әдісі |
«Тикток» Лайк-сабақ түсінікті, сабақ ұнады Комментарий-сұрағым, ұсынысым бар Бөлісу-сыныптасыма сұрақ коямын. |
|
ТикТок таяқшалар |
|||
/Қосымша-1/
-
0,3+0,5-0,2-0,5+1,3+0,1
-
0,3+0,6+0,5-0,9+0,2-0,1
-
0,5+0,5-0,2-0,5+1,3+0,1
-
0,5+0,6+0,5-0,9+0,2-0,1
-
0,6+0,5-0,2-0,5+1,3+0,1
-
0,6+0,6+0,5-0,9+0,2-0,1
-
0,4+0,6+0,5-0,9+0,2-0,1
-
0,2+0,5-0,2-0,5+1,3+0,1
-
0,4+0,5-0,2-0,5+1,3+0,1
10)0,2+0,6+0,5-0,9+0,2-0,1
/Қосымша-2/
К
өліктің бөлшектерін
есепте
Терезе-1: 233+16
Терезе-2:53-97
Дөңгелек-1: 38-35
Дөңгелек-2: 54+11
Есік: 616+23
шағым қалдыра аласыз
−4,3












