Ондық бөлшектерді қосу және азайту

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ондық бөлшектерді қосу және азайту

Материал туралы қысқаша түсінік
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Материалдың қысқаша нұсқасы

Мектеп

145 мектеп-гимназия

Педагогтіңаты-жөні

Бегайдаров Тулкин Эркинович

Күні:

3.02

Сынып:5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім:

5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшектерді қосу және азайту

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқыту мақсаттары:

5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;

Сабақтың мақсаты:

А) ондық бөлшектерді қосуды орындай алады

Б) ондық бөлшектерді азайтуды орындай алады

С) күрделі есептерін шығара алады

Жасанды интеллектті дамытудың 2024 – 2029 жылдарға арналған тұжырымдамасы

Geogebra, Bilim land

Сабақтың барысы


Сабақтың

кезеңі/

уақыт

Педагогтіңәрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


3 минут

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Сәлемдесу




Сабақтың

басы:

5 мин)

Миға шабуыл» әдісі

АНатурал сан деп қандай сандарды айтады?

Ә) санның бөлгіштерін қалай табады?

Сұрақтарға кезек-кезек жауап береді

(«Кім жылдам?» әдісі)

«Түртіп алу» әдісі

(тақтадағы мысалдарды жазып отырады)


Ауызша салыс-тырмалы түрде мадактау аркылы бағалау

Окулыктан деңгейлік тапсырма-лар

Сабақтың

ортасы:

30 мин


Оқулыктан деңгейлік тапсырмалар

Жеке жұмыс А




Инклюзивті оқушыға тапсырмалар

Дескриптор:

А) ондық бөлшектерді қосуды орындай алады

Б) ондық бөлшектерді азайтуды орындай алады






Дескриптор:

ондық бөлшектерді қосуды орындай алады
















Жұптық жұмыс,

Үштік әдіс (ойлан, жұптас, бөліс)

B


Қосымша тапсырма

С


Жұптасып жұмыс жасау

Берілген тапсырманы жұптасып орындайды

Дескриптор

А) ондық бөлшектерді қосуды орындай алады

Б) ондық бөлшектерді азайтуды орындай алады

С) күрделі есептерін шығара алады



Дескриптор

А) ондық бөлшектерді қосуды орындай алады

Б) ондық бөлшектерді азайтуды орындай алады

С) күрделі есептерін шығара алады

Орындаған тапсымасын

Әр есепке 1 балл

және

кері байланыс жасаймын

(сұрак - жауап)



Окулыктан деңгейлік тапсырмалар


https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/


Сабақты қорытындылау

7-минут

Сабакты корытындылау.

Бағалау .

Рефлексия

Кері байланыс (SWOT- талдау әдісі).

Үй тапсырмасы: № 807

Сұрақтарға жауап береді(Оқушылар өз ойын айтады)

Ауызша салыстырмалы түрде мадактау





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
08.02.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі