Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайтуға есептер шығару.
Сабақтың мақсаты: Ондық бөлшекті қосу және азайту ережесіне сүйене отырып,есеп шығару дағдыларын қалыптастыру.
Сабақтың нәтижесі: Ондық бөлшеті қосу және азайту ережесіне сүйеніпі,есеп шығару даідылары қалыптасады,Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастырады.
Сабақтың түйінді идеялары: Ондық бөлшекті қосу және азайтуға есептер шығару .
Сабақтың әдіс-тәсілдері:Біреу үйде үшеу қонақта ,кім көп біледі әдістері.
Сыныбы: 5 сынып математика
|
Уақыты |
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау |
Қолданылатын ресурстар |
|
9мин |
Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Олардың көңіл-күйіне, денсаулығына назар аударып сабаққа даярлығын бағалау. Оқушыларды топқа бөлу. Кім көп біледі? Үй жұмысын тексеру |
Сыныпқа ену, оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, сәлемдесу. Командалық әдіс бойынша топқа бөледі Кім көп біледі? Қандай бөлшектер ондық бөлшектер деп аталады? Ондық бөлшектің жазылуында үтір қайда қойылады Ондық бөлшек жай бөлшек түрінде қалай жазылады? Мысал келтіріңдер Қандай қысқартылмайтын жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жазуға болады? Үй жұмысы №1276, 1277есеті дауыстап шығару әдісі бойынша тексеру |
Орындарынан тұрып сәлемдеседі, жылы қабақты сезеді. Оқушылар командалық әдіс бойынша топқа бөлінеді. Берілген сұрақтарды ортада талқылап,ортақ шешім айтады. Үй жұмысы №1276,1277 есептерді дауыстап шығару әдісі бойынша есептің шығарылуын әр топтан бір –бір оқушыдан оқиды. |
Критерий арқылы бағалау Критерий арқылы бағалау |
АКТ |
|
20 мин |
Негізгі бөлім Біреу үйде үшеу қонақта әдісі. |
Біреу үйде үшеу қонақта әдісі бойынша есептерді шығартады 1-лер №1279,1286,1 2-лер №1280,1286,2 3-тер №1281,1286,3 4-тер №1282,1286,4 |
Біреу үйде үшеу қонақта әдісі бойынша есептерді шығарады,бір-бірлерін үйретеді. 12,918-(4,918+3,4)=(12,918-4,918)-3,4=8-3,4=4,6 (6,403+8,715)-2,403=(6,403-2,403)+8,715=4+8,715=12,715 (13,245+9,88)-6,88=13,245+(9,88-6,88)=13,245+3=16,245 11,703-(5,4+2,703)=(11,703-2,703)-5,4=9-5,4=3,6 |
Критерий бойынша бағалау |
Оқулық ,дәптер,постер. |
|
10 мин
|
Деңгейлік тапсырма Логикалық есеп |
Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар береді «Ой қозғау» әдісі арқылы оқушыларды сыни тұрғыда ойлату мақсатында логикалық есептер беру.Сандар белгілі бір ереже бойынша қойылған.Осы ереже бойынша сұрақ белгісінің орнына қандай сан қойылады? 3,5,10,12,24,26,? Сұрақ белгісінің орнына қандай сан қойылады? 7,15,31,? |
Оқушылар өздері тапсырмаларды таңдап шығарады 3+2=5 ,5*2=10 ,10+2=12...26*2=52 7*2+1=15 15*2+1=31 31*2+1=63 |
Критерий бойынша бағалау Критерий бойынша бағалау |
Деңгейлік тапсырма жазылған парақ слайд |
|
6 мин |
Қорытынды Үйге тапсырма беру Бағалау Кері байланыс |
Ондық бөлшекті қалай қосады? Ондық бөлшекті қалай азайтады? Оқулықтағы №1285,1288 есепті шығару. Есептің шығарылу жолына берілген шартына бағыт-бағдар беру. Оқушыларға баға қояды. Не білдім? Не білгім келеді? Сабаққа кері байланыс жаздырады. |
Үйге берілген есептерді мұқият тыңдайды, бағыт-бағдарды түртіп алады. Алған бағаларын күнделікке түсіреді. Оқушылар таратылған қағазға кері байланыс орындайды |
Формативті бағалау Өзін-өзі бағалау |
Оқулық, дәптер, калам. А4 парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайтуға есептер шығару.
Сабақтың мақсаты: Ондық бөлшекті қосу және азайту ережесіне сүйене отырып,есеп шығару дағдыларын қалыптастыру.
Сабақтың нәтижесі: Ондық бөлшеті қосу және азайту ережесіне сүйеніпі,есеп шығару даідылары қалыптасады,Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастырады.
Сабақтың түйінді идеялары: Ондық бөлшекті қосу және азайтуға есептер шығару .
Сабақтың әдіс-тәсілдері:Біреу үйде үшеу қонақта ,кім көп біледі әдістері.
Сыныбы: 5 сынып математика
|
Уақыты |
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау |
Қолданылатын ресурстар |
|
9мин |
Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Олардың көңіл-күйіне, денсаулығына назар аударып сабаққа даярлығын бағалау. Оқушыларды топқа бөлу. Кім көп біледі? Үй жұмысын тексеру |
Сыныпқа ену, оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, сәлемдесу. Командалық әдіс бойынша топқа бөледі Кім көп біледі? Қандай бөлшектер ондық бөлшектер деп аталады? Ондық бөлшектің жазылуында үтір қайда қойылады Ондық бөлшек жай бөлшек түрінде қалай жазылады? Мысал келтіріңдер Қандай қысқартылмайтын жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жазуға болады? Үй жұмысы №1276, 1277есеті дауыстап шығару әдісі бойынша тексеру |
Орындарынан тұрып сәлемдеседі, жылы қабақты сезеді. Оқушылар командалық әдіс бойынша топқа бөлінеді. Берілген сұрақтарды ортада талқылап,ортақ шешім айтады. Үй жұмысы №1276,1277 есептерді дауыстап шығару әдісі бойынша есептің шығарылуын әр топтан бір –бір оқушыдан оқиды. |
Критерий арқылы бағалау Критерий арқылы бағалау |
АКТ |
|
20 мин |
Негізгі бөлім Біреу үйде үшеу қонақта әдісі. |
Біреу үйде үшеу қонақта әдісі бойынша есептерді шығартады 1-лер №1279,1286,1 2-лер №1280,1286,2 3-тер №1281,1286,3 4-тер №1282,1286,4 |
Біреу үйде үшеу қонақта әдісі бойынша есептерді шығарады,бір-бірлерін үйретеді. 12,918-(4,918+3,4)=(12,918-4,918)-3,4=8-3,4=4,6 (6,403+8,715)-2,403=(6,403-2,403)+8,715=4+8,715=12,715 (13,245+9,88)-6,88=13,245+(9,88-6,88)=13,245+3=16,245 11,703-(5,4+2,703)=(11,703-2,703)-5,4=9-5,4=3,6 |
Критерий бойынша бағалау |
Оқулық ,дәптер,постер. |
|
10 мин
|
Деңгейлік тапсырма Логикалық есеп |
Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар береді «Ой қозғау» әдісі арқылы оқушыларды сыни тұрғыда ойлату мақсатында логикалық есептер беру.Сандар белгілі бір ереже бойынша қойылған.Осы ереже бойынша сұрақ белгісінің орнына қандай сан қойылады? 3,5,10,12,24,26,? Сұрақ белгісінің орнына қандай сан қойылады? 7,15,31,? |
Оқушылар өздері тапсырмаларды таңдап шығарады 3+2=5 ,5*2=10 ,10+2=12...26*2=52 7*2+1=15 15*2+1=31 31*2+1=63 |
Критерий бойынша бағалау Критерий бойынша бағалау |
Деңгейлік тапсырма жазылған парақ слайд |
|
6 мин |
Қорытынды Үйге тапсырма беру Бағалау Кері байланыс |
Ондық бөлшекті қалай қосады? Ондық бөлшекті қалай азайтады? Оқулықтағы №1285,1288 есепті шығару. Есептің шығарылу жолына берілген шартына бағыт-бағдар беру. Оқушыларға баға қояды. Не білдім? Не білгім келеді? Сабаққа кері байланыс жаздырады. |
Үйге берілген есептерді мұқият тыңдайды, бағыт-бағдарды түртіп алады. Алған бағаларын күнделікке түсіреді. Оқушылар таратылған қағазға кері байланыс орындайды |
Формативті бағалау Өзін-өзі бағалау |
Оқулық, дәптер, калам. А4 парағы |
шағым қалдыра аласыз













