Бекітемін: Оқу ісі жөніндегі орынбасары Ф.С.Изтлеуова
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Амандықова А.А. |
|
Күні: |
29.01.2024ж |
|
Сыныбы: |
5 А |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді салыстыру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.26 ондық бөлшектерді салыстыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Ондық бөлшектерді салыстыру тәсілдерін меңгереді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңдері/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру Сабақтың басы 1 минут «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі Өткен тақырып бойынша қайталау
3 минут |
Оқушылармен амандасу Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Топқа бөлу Үй тапсырмасын тексеру.
1. Қандай бөлшектер ондық бөлшектер деп аталады............... 2. Ондық бөлшектерді қалай салыстырамыз............ 3. Ондық бөлшек түрінде жазуға болатын қысқартылмайтын жай бөлшектердің бөлімдері қандай сандар болады............. 4. Ондық бөлшектің жазылуында үтір қайда қойылады |
Амандасады. Сабаққа сыныптастарына сәттілік тілейді. Карточкалар таңдау арқылы топқа бөлінеді. Үй тапсырмасының жауабы: кішісі: 1,358 Үлкені: 8,531 |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға 1 ұпай беріледі |
Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы ДК экраны https://wordwall.net/ru/resource/67365756/2905-5%d1%81%d1%8b%d0%bd%d1%8b%d0%bf |
|
Сабақтың ортасы «Lay’s» әдісі Жеке жұмыс 6 минут «Бірге есептейміз» әдісі Оқулықпен жұмыс 7 минут «Фонарик» әдісі Жұптық жұмыс
|
Жеке жұмыс 1. 6,9; 9,1; 8,8; 7,2; 7,5; 8; 7,82; 8,99; 7,3 сандарының қайсысы 7-ден үлкен, бірақ 9-дан кіші; 2. 0,99; 1,01; 0,93; 1,073; 1,02; 0,87; 0,98; 1,1; 0,95 сандарының қайсысы 0,9-дан үлкен, бірақ 1-ден кіші болады? № 765
1-жұп: 1. Салыстыру:
2. 4,45 және 13,01 ондық бөлшектерінің арасында орналасқан барлық натурал сандарды кему ретімен жазыңдар. 2-жұп: 1. Салыстыру:
2. 2,003 және 9,1 ондық бөлшектерінің арасында орналасқан барлық натурал сандарды өсу ретімен жазыңдар. 3-жұп: 1. Салыстыру:
2. 6,095 және 17,18 ондық бөлшектерінің арасында орналасқан барлық натурал сандарды кему ретімен жазыңдар. |
Тапсырмаларды орындайды.
3 оқушы тақтаға шығады №765
|
Дескриптор: Берілген сандардың ішінен сандарды таңдап алады- 1 ұпай Жалпы 1 ұпай Дескриптор: - Бірінші белгісізді табады- 1 ұпай -Екінші белгісізді табады- 1 ұпай Жалпы 2 ұпай Дескриптор: Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша салыстырады - 1 ұпай Жалпы 1 ұпай
Дескриптор: Ондық бөлшектерінің арасында орналасқан барлық натурал сандарды табады және кему, өсу ретімен жазады- 2 ұпай Жалпы 2 ұпай |
Таратпа карточкалар Таратпа қағаздар, фонарик |
|
Сергіту сәті |
«Адасқан сандардың үйін тап» әдісі |
|
|
|
|
Топтық жұмыс «Координата» әдісі |
Әр топқа координата сызылған қағаздар таратылады.
|
Оқушылар берілген нүктенің координатасын анықтап, сол нүктелердің координаталарын салыстырады. |
Дескриптор: - Координата сәулесіндегі нүктені табады, нүктені координата осіне салады- 2 ұпай - Нүктелердің координаталарын салыстырады- 1 ұпай Жалпы – 3 ұпай |
А3 форматындағы қағаз |
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия «Миды жаңғырту» әдісі Үйге тапсырма: № 767 Бағалау |
Оқушылар қолындағы карточкалар арқылы сабақта жинаған баллдарын айтып, сабаққа кері байланыс береді. |
|
Карточка |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектерді салыстыру
Ондық бөлшектерді салыстыру
Бекітемін: Оқу ісі жөніндегі орынбасары Ф.С.Изтлеуова
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Амандықова А.А. |
|
Күні: |
29.01.2024ж |
|
Сыныбы: |
5 А |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді салыстыру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.26 ондық бөлшектерді салыстыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Ондық бөлшектерді салыстыру тәсілдерін меңгереді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңдері/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру Сабақтың басы 1 минут «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі Өткен тақырып бойынша қайталау
3 минут |
Оқушылармен амандасу Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Топқа бөлу Үй тапсырмасын тексеру.
1. Қандай бөлшектер ондық бөлшектер деп аталады............... 2. Ондық бөлшектерді қалай салыстырамыз............ 3. Ондық бөлшек түрінде жазуға болатын қысқартылмайтын жай бөлшектердің бөлімдері қандай сандар болады............. 4. Ондық бөлшектің жазылуында үтір қайда қойылады |
Амандасады. Сабаққа сыныптастарына сәттілік тілейді. Карточкалар таңдау арқылы топқа бөлінеді. Үй тапсырмасының жауабы: кішісі: 1,358 Үлкені: 8,531 |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға 1 ұпай беріледі |
Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы ДК экраны https://wordwall.net/ru/resource/67365756/2905-5%d1%81%d1%8b%d0%bd%d1%8b%d0%bf |
|
Сабақтың ортасы «Lay’s» әдісі Жеке жұмыс 6 минут «Бірге есептейміз» әдісі Оқулықпен жұмыс 7 минут «Фонарик» әдісі Жұптық жұмыс
|
Жеке жұмыс 1. 6,9; 9,1; 8,8; 7,2; 7,5; 8; 7,82; 8,99; 7,3 сандарының қайсысы 7-ден үлкен, бірақ 9-дан кіші; 2. 0,99; 1,01; 0,93; 1,073; 1,02; 0,87; 0,98; 1,1; 0,95 сандарының қайсысы 0,9-дан үлкен, бірақ 1-ден кіші болады? № 765
1-жұп: 1. Салыстыру:
2. 4,45 және 13,01 ондық бөлшектерінің арасында орналасқан барлық натурал сандарды кему ретімен жазыңдар. 2-жұп: 1. Салыстыру:
2. 2,003 және 9,1 ондық бөлшектерінің арасында орналасқан барлық натурал сандарды өсу ретімен жазыңдар. 3-жұп: 1. Салыстыру:
2. 6,095 және 17,18 ондық бөлшектерінің арасында орналасқан барлық натурал сандарды кему ретімен жазыңдар. |
Тапсырмаларды орындайды.
3 оқушы тақтаға шығады №765
|
Дескриптор: Берілген сандардың ішінен сандарды таңдап алады- 1 ұпай Жалпы 1 ұпай Дескриптор: - Бірінші белгісізді табады- 1 ұпай -Екінші белгісізді табады- 1 ұпай Жалпы 2 ұпай Дескриптор: Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша салыстырады - 1 ұпай Жалпы 1 ұпай
Дескриптор: Ондық бөлшектерінің арасында орналасқан барлық натурал сандарды табады және кему, өсу ретімен жазады- 2 ұпай Жалпы 2 ұпай |
Таратпа карточкалар Таратпа қағаздар, фонарик |
|
Сергіту сәті |
«Адасқан сандардың үйін тап» әдісі |
|
|
|
|
Топтық жұмыс «Координата» әдісі |
Әр топқа координата сызылған қағаздар таратылады.
|
Оқушылар берілген нүктенің координатасын анықтап, сол нүктелердің координаталарын салыстырады. |
Дескриптор: - Координата сәулесіндегі нүктені табады, нүктені координата осіне салады- 2 ұпай - Нүктелердің координаталарын салыстырады- 1 ұпай Жалпы – 3 ұпай |
А3 форматындағы қағаз |
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия «Миды жаңғырту» әдісі Үйге тапсырма: № 767 Бағалау |
Оқушылар қолындағы карточкалар арқылы сабақта жинаған баллдарын айтып, сабаққа кері байланыс береді. |
|
Карточка |
шағым қалдыра аласыз
























