Бекітемін: ДОІЖО: Ж.Н. Копабаева
|
Білім беру ұйымының атауы |
№140 ЖОМ |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. |
|
|
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Мусаева А.Б |
|
|
Күні,айы: |
18.02.25ж |
|
|
Сынып:5 «а» |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.2.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау; |
|
|
Сабақ мақсаты |
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу амалдарын меңгеру; Ондық бөлшектерді бөле отырып ұлттық құндылықтарға баулу; Өмірлік жағдаяттарда ондық бөлшектерді бөлуді қолдану. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы(5 минут) |
Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеймін. Оқушылар карточкаларды таңдап, әркім өзінің тобына барып отырамыз. Интерактивті тақтаға үй тапсырмасының дұрыс нұсқасы беріледі. Оқушылар дұрыс нұсқамен өз шығарған есептерін салыстыру арқылы тексереді. Тексеру көрші досы арқылы жүзеге асады. |
Сәлемдеседі. Оқушыларды топқа бөлу: Ондық бөлшектер, жай бөлшектер, натурал сандар. Карточка таңдап, сандарды ажырату арқылы топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын тексереді. |
Әр дұрыс 3 жауапқа 1 балл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (35 минут) 5 мин 5 мин 5 мин 10 мин 10 мин |
Оқушыларға жаңа тақырып туралы қысқаша мағлұмат беріледі. Ондық бөлшекті натурал санға бөлу үшін: Ондық бөлшектің үтіріне назар аудармай, оны натурал санға бөлу керек; Бүтін бөлікті бөлу аяқталғанда, бөліндіде үтір қою керек. Мысалы: 14,72 : 4= 3,68 3,68 * 4 = 14,72 14,72 4 2-мысал. 2,45 : 7 = 0,35 Ондық бөлшекті натурал санға бөлу үшін: 1) Бөлшекті үтіріне қарамай сол санға бөлеміз; 2) Бөліндіге үтірді бөлінгіштін бүтін бөлігі біткен кезде қоямыз. Егер бүтін бөлігі бөлгіштен кіші болса, онда бөлінді нөл бүтінмен басталады. Топтық жұмыс. 7 мин 1 топ. Тіктөртбұрыштың ауданы 51см2. Ұзындығы 10,2см. Енін табыңдар. 2 топ. Шаршының ауданы 104,04см2. Қабырғасының ұзындығын табыңдар. 3 топ. Дөңгелектің ауданы 26,01см2. Оның 5 бөлікке теңдей бөлгенде әр қайсы бөлшектің ауданын есепте. Сергіту сәті: Кім жылдам ойыны Оқулықпен жұмыс: тақтада 2 оқушыдан шығады Есептер шығару
№686 1 және 2 бағанын тақтада шығарады
Сабақты бекіту: Леонинг ап программасымен сабақты бекітеміз https://learningapps.org/view6831964 Қосымша тапсырма Теңдеуді шешіңдер: 1) 4х=0,22+0,26 4х=0,48 х=0,12 2) 5х=8,17+2,48 5х=10,65 х=2,13 3) 6х=3,9*8 6х=31,2 |
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу үшін: Ондық бөлшектің үтіріне назар аудармай, оны натурал санға бөлу керек; Бүтін бөлікті бөлу аяқталғанда, бөліндіде үтір қою керек. Оқушыларға жаңа сабақ бойынша тапсырма беріледі. Топпен келісе отырып бір-біріне берілген сұрақтар бойынша анықтама береді, өз ойларын тақтада қорғайды. Егер бөлінгіштің бүтін бөлігі бөлінгіштен кем болса, онда бөліндіге 0 бүтінді жазу керек. Мысалы: 3,32 4 Оқушылар есептерін топпен А3 қағазға орындайды. Топтық жұмыс. 7 мин 1 топ. Тіктөртбұрыштың ауданы 51см2. Ұзындығы 10,2см. Енін табыңдар. 5 см 2 топ. Шаршының ауданы 104,04см2. Қабырғасының ұзындығын табыңдар. 10,2см 3 топ. Дөңгелектің ауданы 26,01см2. Оның 5 бөлікке теңдей бөлгенде әр қайсы бөлшектің ауданын есепте. 5,202 см2
Әр топтан бір оқушыдан шығып 1 есептен шығарып отырады. Салыстыру тесті Берілген деңгейлік тапсырмаларға сәйкес жауапты көрсет
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.
Есепті дұрыс шығарса әр топ мүшесіне 1 балл
Тақтада орындаған оқушыға 1 балл
Әр дұрыс шығарған оқушыға 1 балл |
Оқулық, Математи ка 5-сынып, 2-бөлім 2017 ж. 41 бет
Өз тәжірибемнен алынған есептер.
https://learningapps.org/view6831964
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы( 5мин) |
Кері байланыс Сөйлемді аяқта әдісі
Уйге тапсырма №688 |
Оқушылар сабақта интерактивті тақтадағы сөйлемдерді аяқтайды.
|
Оқушылар 1-10 балдық жүйе бойынша бағалау
|
Оқулық, Математи ка 5-сынып, 2-бөлім 2017 ж.
44 бет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Топтық жұмыс. 7 мин
1 топ. Тіктөртбұрыштың ауданы 51см2. Ұзындығы 10,2см. Енін табыңдар.
2 топ. Шаршының ауданы 104,04см2. Қабырғасының ұзындығын табыңдар.
3 топ. Дөңгелектің ауданы 26,01см2. Оның 5 бөлікке теңдей бөлгенде әр қайсы бөлшектің ауданын есепте.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу
Бекітемін: ДОІЖО: Ж.Н. Копабаева
|
Білім беру ұйымының атауы |
№140 ЖОМ |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. |
|
|
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Мусаева А.Б |
|
|
Күні,айы: |
18.02.25ж |
|
|
Сынып:5 «а» |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.2.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау; |
|
|
Сабақ мақсаты |
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу амалдарын меңгеру; Ондық бөлшектерді бөле отырып ұлттық құндылықтарға баулу; Өмірлік жағдаяттарда ондық бөлшектерді бөлуді қолдану. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы(5 минут) |
Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеймін. Оқушылар карточкаларды таңдап, әркім өзінің тобына барып отырамыз. Интерактивті тақтаға үй тапсырмасының дұрыс нұсқасы беріледі. Оқушылар дұрыс нұсқамен өз шығарған есептерін салыстыру арқылы тексереді. Тексеру көрші досы арқылы жүзеге асады. |
Сәлемдеседі. Оқушыларды топқа бөлу: Ондық бөлшектер, жай бөлшектер, натурал сандар. Карточка таңдап, сандарды ажырату арқылы топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын тексереді. |
Әр дұрыс 3 жауапқа 1 балл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (35 минут) 5 мин 5 мин 5 мин 10 мин 10 мин |
Оқушыларға жаңа тақырып туралы қысқаша мағлұмат беріледі. Ондық бөлшекті натурал санға бөлу үшін: Ондық бөлшектің үтіріне назар аудармай, оны натурал санға бөлу керек; Бүтін бөлікті бөлу аяқталғанда, бөліндіде үтір қою керек. Мысалы: 14,72 : 4= 3,68 3,68 * 4 = 14,72 14,72 4 2-мысал. 2,45 : 7 = 0,35 Ондық бөлшекті натурал санға бөлу үшін: 1) Бөлшекті үтіріне қарамай сол санға бөлеміз; 2) Бөліндіге үтірді бөлінгіштін бүтін бөлігі біткен кезде қоямыз. Егер бүтін бөлігі бөлгіштен кіші болса, онда бөлінді нөл бүтінмен басталады. Топтық жұмыс. 7 мин 1 топ. Тіктөртбұрыштың ауданы 51см2. Ұзындығы 10,2см. Енін табыңдар. 2 топ. Шаршының ауданы 104,04см2. Қабырғасының ұзындығын табыңдар. 3 топ. Дөңгелектің ауданы 26,01см2. Оның 5 бөлікке теңдей бөлгенде әр қайсы бөлшектің ауданын есепте. Сергіту сәті: Кім жылдам ойыны Оқулықпен жұмыс: тақтада 2 оқушыдан шығады Есептер шығару
№686 1 және 2 бағанын тақтада шығарады
Сабақты бекіту: Леонинг ап программасымен сабақты бекітеміз https://learningapps.org/view6831964 Қосымша тапсырма Теңдеуді шешіңдер: 1) 4х=0,22+0,26 4х=0,48 х=0,12 2) 5х=8,17+2,48 5х=10,65 х=2,13 3) 6х=3,9*8 6х=31,2 |
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу үшін: Ондық бөлшектің үтіріне назар аудармай, оны натурал санға бөлу керек; Бүтін бөлікті бөлу аяқталғанда, бөліндіде үтір қою керек. Оқушыларға жаңа сабақ бойынша тапсырма беріледі. Топпен келісе отырып бір-біріне берілген сұрақтар бойынша анықтама береді, өз ойларын тақтада қорғайды. Егер бөлінгіштің бүтін бөлігі бөлінгіштен кем болса, онда бөліндіге 0 бүтінді жазу керек. Мысалы: 3,32 4 Оқушылар есептерін топпен А3 қағазға орындайды. Топтық жұмыс. 7 мин 1 топ. Тіктөртбұрыштың ауданы 51см2. Ұзындығы 10,2см. Енін табыңдар. 5 см 2 топ. Шаршының ауданы 104,04см2. Қабырғасының ұзындығын табыңдар. 10,2см 3 топ. Дөңгелектің ауданы 26,01см2. Оның 5 бөлікке теңдей бөлгенде әр қайсы бөлшектің ауданын есепте. 5,202 см2
Әр топтан бір оқушыдан шығып 1 есептен шығарып отырады. Салыстыру тесті Берілген деңгейлік тапсырмаларға сәйкес жауапты көрсет
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.
Есепті дұрыс шығарса әр топ мүшесіне 1 балл
Тақтада орындаған оқушыға 1 балл
Әр дұрыс шығарған оқушыға 1 балл |
Оқулық, Математи ка 5-сынып, 2-бөлім 2017 ж. 41 бет
Өз тәжірибемнен алынған есептер.
https://learningapps.org/view6831964
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы( 5мин) |
Кері байланыс Сөйлемді аяқта әдісі
Уйге тапсырма №688 |
Оқушылар сабақта интерактивті тақтадағы сөйлемдерді аяқтайды.
|
Оқушылар 1-10 балдық жүйе бойынша бағалау
|
Оқулық, Математи ка 5-сынып, 2-бөлім 2017 ж.
44 бет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Топтық жұмыс. 7 мин
1 топ. Тіктөртбұрыштың ауданы 51см2. Ұзындығы 10,2см. Енін табыңдар.
2 топ. Шаршының ауданы 104,04см2. Қабырғасының ұзындығын табыңдар.
3 топ. Дөңгелектің ауданы 26,01см2. Оның 5 бөлікке теңдей бөлгенде әр қайсы бөлшектің ауданын есепте.
шағым қалдыра аласыз















