|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кушанова Гульдана Бахтыгереевна |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.02.24 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Ондық бөлшекті натурал санға, ондық бөлшекті өндық бөлшекке бөлуді біледі; Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар ондық бөлшектерді бөлу ережесіне сай алгоритмін есептер шығару барысында қолдана алады. Кейбір оқушылар үшін: Берілген тақырыпқа сай күрделі тапсырмаларды орындай алады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Оқушы назарын сабаққа аудару. «Хай Файв» тыныштық дабылы әдісі (Мұғалім 2 жай, 3 жылдам шапалақ) «Күн мен түн» миға шабуыл
|
Мұғаліммен амандасып, құралдарын түгендейді. 2 рет жылдам шапалақтайды. Түн дегенде партаға жатып демалады, мұғалім сұрақ қояды, күн дегенде оқушылар сұраққа жауап береді. |
Мұғалімнің мадақтама сөздері: Жарайсын! Жаксы! Керемет! |
Кітап, дәптер, қалам, бағалау парағы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Әткеншек» әдісі 1.Тіктөртбұрыштың ауданы 2,8 см2, ені 1,4 см. Ұзындығын тап.(2 см) 2.Сегіз қауынның салмағы 25,6 кг, бір қауынның салмағы қанша?(3,2 кг) 3.Саяхатшылар 20,5 км/сағ жылдамдықпен 30,75 км жол жүрді. Сонда жолға қанша уақыт жұмсалды? (1,5 сағ)
Теңдеулерді шешіп, ондық бөлшектердің алғашқы пайда болған орның анықта.
0,04x=2 0,132х=132 17,5x=0,63 0,21х=6,3 113,75:x=45,5
16 ғасырда ондық бөлшекті қолданысқа енгізген математик?
0,21х=6,3 0,04x=2 0,132=132 17,5x=0,63 113,75:x=45,5 1,2x=4,02
4. Кітаппен жұмыс. №757, 758,759
5. Есептің шешімін тап. https://www.splashlearn.com платформасы арқылы тапсырманы орындау. |
Берілген тапсырманы орындайды
|
Бағалау парағы Топты басбармақ әдісімен бағалайды |
Итерактивті тақта Математика оқулығы Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Тақырыптың түйіні.
Рефлексия «Инстаграмм» әдісі
Бағалау парағы арқылы оқушыларға балл қойылады. Үйге тапсырма |
Іс-әрекеттерді ретімен айтады. Оқушылар берілген үлестірме қағазға өз пікірлерін жазып, суреттің астына белгі қалдырады.. №762-763 |
|
Инстаграммнан алынған сурет, үлестірме қағаз. |
|||||||||||||||||||||||
І жұп
1.Тіктөртбұрыштың ауданы 2,8 см2, ені 1,4 см. Ұзындығын тап.
![]()
ІІжұп
2.Сегіз қауынның салмағы 25,6 кг, бір қауынның салмағы қанша?
Нұртас
3.Саяхатшылар 20,5 км/сағ жылдамдықпен 30,75 км жол жүрді. Сонда жолға қанша уақыт жұмсалды?
Теңдеулерді шешіп, ондық бөлшектердің алғашқы пайда болған орның анықта.
|
30 |
50 |
1000 |
0,036 |
2,5 |
|
|
|
|
|
|
0,04x=2
0,132х=132
17,5x=0,63
0,21х=6,3
113,75:x=45,5
Теңдеулерді шешіп, ондық бөлшектердің алғашқы пайда болған орның анықта.
|
30 |
50 |
1000 |
0,036 |
2,5 |
|
|
|
|
|
|
0,04x=2
0,132х=132
17,5x=0,63
0,21х=6,3
113,75:x=45,5
Теңдеулерді шешіп, ондық бөлшектердің алғашқы пайда болған орның анықта.
|
30 |
50 |
1000 |
0,036 |
2,5 |
|
|
|
|
|
|
0,04x=2
0,132х=132
17,5x=0,63
0,21х=6,3
113,75:x=45,5

Теңдеулерді шешіп, ондық бөлшектердің алғашқы пайда болған орның анықта.
|
30 |
50 |
1000 |
0,036 |
2,5 |
|
|
|
|
|
|
0,04x=2
0,132х=132
17,5x=0,63
0,21х=6,3
113,75:x=45,5

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кушанова Гульдана Бахтыгереевна |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.02.24 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Ондық бөлшекті натурал санға, ондық бөлшекті өндық бөлшекке бөлуді біледі; Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар ондық бөлшектерді бөлу ережесіне сай алгоритмін есептер шығару барысында қолдана алады. Кейбір оқушылар үшін: Берілген тақырыпқа сай күрделі тапсырмаларды орындай алады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Оқушы назарын сабаққа аудару. «Хай Файв» тыныштық дабылы әдісі (Мұғалім 2 жай, 3 жылдам шапалақ) «Күн мен түн» миға шабуыл
|
Мұғаліммен амандасып, құралдарын түгендейді. 2 рет жылдам шапалақтайды. Түн дегенде партаға жатып демалады, мұғалім сұрақ қояды, күн дегенде оқушылар сұраққа жауап береді. |
Мұғалімнің мадақтама сөздері: Жарайсын! Жаксы! Керемет! |
Кітап, дәптер, қалам, бағалау парағы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Әткеншек» әдісі 1.Тіктөртбұрыштың ауданы 2,8 см2, ені 1,4 см. Ұзындығын тап.(2 см) 2.Сегіз қауынның салмағы 25,6 кг, бір қауынның салмағы қанша?(3,2 кг) 3.Саяхатшылар 20,5 км/сағ жылдамдықпен 30,75 км жол жүрді. Сонда жолға қанша уақыт жұмсалды? (1,5 сағ)
Теңдеулерді шешіп, ондық бөлшектердің алғашқы пайда болған орның анықта.
0,04x=2 0,132х=132 17,5x=0,63 0,21х=6,3 113,75:x=45,5
16 ғасырда ондық бөлшекті қолданысқа енгізген математик?
0,21х=6,3 0,04x=2 0,132=132 17,5x=0,63 113,75:x=45,5 1,2x=4,02
4. Кітаппен жұмыс. №757, 758,759
5. Есептің шешімін тап. https://www.splashlearn.com платформасы арқылы тапсырманы орындау. |
Берілген тапсырманы орындайды
|
Бағалау парағы Топты басбармақ әдісімен бағалайды |
Итерактивті тақта Математика оқулығы Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Тақырыптың түйіні.
Рефлексия «Инстаграмм» әдісі
Бағалау парағы арқылы оқушыларға балл қойылады. Үйге тапсырма |
Іс-әрекеттерді ретімен айтады. Оқушылар берілген үлестірме қағазға өз пікірлерін жазып, суреттің астына белгі қалдырады.. №762-763 |
|
Инстаграммнан алынған сурет, үлестірме қағаз. |
|||||||||||||||||||||||
І жұп
1.Тіктөртбұрыштың ауданы 2,8 см2, ені 1,4 см. Ұзындығын тап.
![]()
ІІжұп
2.Сегіз қауынның салмағы 25,6 кг, бір қауынның салмағы қанша?
Нұртас
3.Саяхатшылар 20,5 км/сағ жылдамдықпен 30,75 км жол жүрді. Сонда жолға қанша уақыт жұмсалды?
Теңдеулерді шешіп, ондық бөлшектердің алғашқы пайда болған орның анықта.
|
30 |
50 |
1000 |
0,036 |
2,5 |
|
|
|
|
|
|
0,04x=2
0,132х=132
17,5x=0,63
0,21х=6,3
113,75:x=45,5
Теңдеулерді шешіп, ондық бөлшектердің алғашқы пайда болған орның анықта.
|
30 |
50 |
1000 |
0,036 |
2,5 |
|
|
|
|
|
|
0,04x=2
0,132х=132
17,5x=0,63
0,21х=6,3
113,75:x=45,5
Теңдеулерді шешіп, ондық бөлшектердің алғашқы пайда болған орның анықта.
|
30 |
50 |
1000 |
0,036 |
2,5 |
|
|
|
|
|
|
0,04x=2
0,132х=132
17,5x=0,63
0,21х=6,3
113,75:x=45,5

Теңдеулерді шешіп, ондық бөлшектердің алғашқы пайда болған орның анықта.
|
30 |
50 |
1000 |
0,036 |
2,5 |
|
|
|
|
|
|
0,04x=2
0,132х=132
17,5x=0,63
0,21х=6,3
113,75:x=45,5

шағым қалдыра аласыз














