Қызылорда облысының білім басқармасының Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің «№ 277 мектеп-лицейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
«Бекітілді»
Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары _____________ Н.Жанузакулы
|
Бөлім |
5.3 А. Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|||||||||||
|
Мұғалімнің аты -жөні: |
Кемаладинова Д.К. |
|||||||||||
|
Пән/Сынып: |
||||||||||||
|
Күні: |
29.01.2024 |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. |
|||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді орындайды |
|||||||||||
|
Ұлттық құндылықтар |
Ар-ұят құндылығы: - Достарына, сыныптастарына, отбасы мүшелеріне қамқор болу, мейірімділік таныту; Ұлттық мүдде құндылығы : - Ұлттық мұраға ұқыпты қарау; |
|||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||
|
Кезеңдері Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Үй тапсырмасын тексеру. №7 есеп 1)0,75+2,5=3,25 2)12-3,06= 8,94 3) 28,629+11,371=40 4)32, 8 -15,002=17,792 «Қайталау- оқу анасы» 1.Ондық бөлшектер қалай қосылады? 2. Ондық бөлшектерді қалай азайтады? |
Интерактивті тақтада үй жұмысы жауаптары көрсетіледі, оқушылар жұптасып, бір-бірінің шығарған есептерін тексереді. |
Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. Әрбір дұрыс жауап үшін 1 баллдан беріледі. |
Презентация Оқулық, Математика 5-сынып, 2-бөлім Т.Алдамұратова, Қ.С. Байшоланова, Е.С.Байшоланов Смартсағат |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Жаңа сабақ.
Ондық бөлшекті натурал санға көбейткенде үтірге назар аудармай көбейту амалы орындалады. Сосын ондық бөлшекте үтірден кейін неше цифр болса, көбейтіндіде оң жақтан сонша цифр үтірмен ажыратылады.
Ондық бөлшектерді көбейткенде көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік және үлестірімділік қасиеттері орындалады. Ойын «Қазақ ертегілеріндегі кейіпкерлердің киімдерін тігуге қанша м мата керек?» «Кім алғыр?» әдісі.
Оқулықпен жұмыс. Ұжымдық жұмыс. «Кім таңдауға түседі?» әдісі №812
5) 8,31* 14= 116,34 7) 9,03*17=153,51
Саралап оқыту әдісі. Блиц –турнир. А деңгей.«Үтірдің орнын тап» 12,3*2=246 2,01*4=804 В деңгей.«Қатесін тап» 32,4*2=6,48 12,703*5=635,15 С деңгей.«Белгісіз санды тап». «Орнына қою» әдісін қолдану. 0,15* х= 0,75 2,3*у=6,9 Жұптық жұмыс. «Сәйкесін тап» әдісі
Сергіту сәті. «Күн және түн» Оқушыларға ондық бөлшектердің тарихин және кай жерде қолданылатынын видеоролик арқылы көрсетіледі.
Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» №815 есеп . Жауабы 332,5*4=1330м №816 есеп . Жауабы 74,8*4=299,2 км №817 есеп . Жауабы 5,7*4=22,8 см |
Оқушылар жаңа тақырыпты тыңдап, түсінеді.
Балалар есептерді ауызша шығарады.Кейіпкер атын айтады.
Worldwall бағдарламасы арқылы таңдауға түскен оқушылар тақтаға есеп шығарады
Интерактивті тақтада жазылған есептерден үтірді қай жерге қою керектігін тауып, ондық бөлшектерді оқиды, жазады.
Ондық бөлшекті натурал санға көбейткендегі қатені табады. Белгісіз санды орнына қою әдісін қолдану арқылы табады. Жауаптарын табады
Бірігіп жұмыс жасауға қолайлы жағдай туғыза отырып, тапсырмаларды бірге талдап, бір-бірлеріне көмектесіп Worldwall бағдарламасы арқылы есептерді жұптасып шығарады.
Миды машықтандыру жұмысы жүреді.
Оқушылар топқа берілген тапсырманы бірігіп орындайды. А3 қағазға жазады. |
Дескриптор - ондық бөлшектерді натурал санға көбейтеді
Дұрыс қатесіз шығарылған есептер үшін 1 баллдан беріледі Қалыптастырушы бағалау - «Жарайсың», «Өте жақсы», «Керемет»
Дескриптор - ондық бөлшектерді натурал санға көбейтеді Қалыптастырушы бағалау - «Жарайсың», «Өте жақсы», «Керемет» Дұрыс қатесіз шығарылған есептер үшін 1 баллдан беріледі Дескриптор - үтірдің орнын табады -қатені табады - белгісіз натурал санды табады. Оқушылар белсенділігіне байланысты бағаланады Қалыптастырушы бағалау - «Жарайсың», «Өте жақсы», «Керемет» Дескриптор - х-тің орнына берілген мәнді қояды -ондық бөлшектерді натурал санға көбейтеді Қалыптастырушы бағалау - «Жарайсың», «Өте жақсы», «Керемет» Дескриптор - ондық бөлшектерді натурал санға көбейтеді Дұрыс қатесіз шығарылған есептер үшін 1 баллдан беріледі Дескриптор - ондық бөлшектерді натурал санға көбейтеді |
Тақта, бор, презентация 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері.
Слайд
А- 3 қағаздағы суреттер қабырғада ілулі тұрады.
Worldwall бағдарламасы Тақта, бор.
Интерактивті тақта
Планшет, телефон Worldwall бағдарламасы
А3 қағаз, маркер, секундомер . Смартсағат |
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия
Үй тапсырмасы № 819 есеп |
Оқушылар телефон арқылы Padlet бағдарламасымен кері байланыс жібереді. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Padlet бағдарламасы, телефон |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту
Қызылорда облысының білім басқармасының Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің «№ 277 мектеп-лицейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
«Бекітілді»
Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары _____________ Н.Жанузакулы
|
Бөлім |
5.3 А. Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|||||||||||
|
Мұғалімнің аты -жөні: |
Кемаладинова Д.К. |
|||||||||||
|
Пән/Сынып: |
||||||||||||
|
Күні: |
29.01.2024 |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. |
|||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді орындайды |
|||||||||||
|
Ұлттық құндылықтар |
Ар-ұят құндылығы: - Достарына, сыныптастарына, отбасы мүшелеріне қамқор болу, мейірімділік таныту; Ұлттық мүдде құндылығы : - Ұлттық мұраға ұқыпты қарау; |
|||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||
|
Кезеңдері Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Үй тапсырмасын тексеру. №7 есеп 1)0,75+2,5=3,25 2)12-3,06= 8,94 3) 28,629+11,371=40 4)32, 8 -15,002=17,792 «Қайталау- оқу анасы» 1.Ондық бөлшектер қалай қосылады? 2. Ондық бөлшектерді қалай азайтады? |
Интерактивті тақтада үй жұмысы жауаптары көрсетіледі, оқушылар жұптасып, бір-бірінің шығарған есептерін тексереді. |
Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. Әрбір дұрыс жауап үшін 1 баллдан беріледі. |
Презентация Оқулық, Математика 5-сынып, 2-бөлім Т.Алдамұратова, Қ.С. Байшоланова, Е.С.Байшоланов Смартсағат |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Жаңа сабақ.
Ондық бөлшекті натурал санға көбейткенде үтірге назар аудармай көбейту амалы орындалады. Сосын ондық бөлшекте үтірден кейін неше цифр болса, көбейтіндіде оң жақтан сонша цифр үтірмен ажыратылады.
Ондық бөлшектерді көбейткенде көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік және үлестірімділік қасиеттері орындалады. Ойын «Қазақ ертегілеріндегі кейіпкерлердің киімдерін тігуге қанша м мата керек?» «Кім алғыр?» әдісі.
Оқулықпен жұмыс. Ұжымдық жұмыс. «Кім таңдауға түседі?» әдісі №812
5) 8,31* 14= 116,34 7) 9,03*17=153,51
Саралап оқыту әдісі. Блиц –турнир. А деңгей.«Үтірдің орнын тап» 12,3*2=246 2,01*4=804 В деңгей.«Қатесін тап» 32,4*2=6,48 12,703*5=635,15 С деңгей.«Белгісіз санды тап». «Орнына қою» әдісін қолдану. 0,15* х= 0,75 2,3*у=6,9 Жұптық жұмыс. «Сәйкесін тап» әдісі
Сергіту сәті. «Күн және түн» Оқушыларға ондық бөлшектердің тарихин және кай жерде қолданылатынын видеоролик арқылы көрсетіледі.
Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» №815 есеп . Жауабы 332,5*4=1330м №816 есеп . Жауабы 74,8*4=299,2 км №817 есеп . Жауабы 5,7*4=22,8 см |
Оқушылар жаңа тақырыпты тыңдап, түсінеді.
Балалар есептерді ауызша шығарады.Кейіпкер атын айтады.
Worldwall бағдарламасы арқылы таңдауға түскен оқушылар тақтаға есеп шығарады
Интерактивті тақтада жазылған есептерден үтірді қай жерге қою керектігін тауып, ондық бөлшектерді оқиды, жазады.
Ондық бөлшекті натурал санға көбейткендегі қатені табады. Белгісіз санды орнына қою әдісін қолдану арқылы табады. Жауаптарын табады
Бірігіп жұмыс жасауға қолайлы жағдай туғыза отырып, тапсырмаларды бірге талдап, бір-бірлеріне көмектесіп Worldwall бағдарламасы арқылы есептерді жұптасып шығарады.
Миды машықтандыру жұмысы жүреді.
Оқушылар топқа берілген тапсырманы бірігіп орындайды. А3 қағазға жазады. |
Дескриптор - ондық бөлшектерді натурал санға көбейтеді
Дұрыс қатесіз шығарылған есептер үшін 1 баллдан беріледі Қалыптастырушы бағалау - «Жарайсың», «Өте жақсы», «Керемет»
Дескриптор - ондық бөлшектерді натурал санға көбейтеді Қалыптастырушы бағалау - «Жарайсың», «Өте жақсы», «Керемет» Дұрыс қатесіз шығарылған есептер үшін 1 баллдан беріледі Дескриптор - үтірдің орнын табады -қатені табады - белгісіз натурал санды табады. Оқушылар белсенділігіне байланысты бағаланады Қалыптастырушы бағалау - «Жарайсың», «Өте жақсы», «Керемет» Дескриптор - х-тің орнына берілген мәнді қояды -ондық бөлшектерді натурал санға көбейтеді Қалыптастырушы бағалау - «Жарайсың», «Өте жақсы», «Керемет» Дескриптор - ондық бөлшектерді натурал санға көбейтеді Дұрыс қатесіз шығарылған есептер үшін 1 баллдан беріледі Дескриптор - ондық бөлшектерді натурал санға көбейтеді |
Тақта, бор, презентация 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері.
Слайд
А- 3 қағаздағы суреттер қабырғада ілулі тұрады.
Worldwall бағдарламасы Тақта, бор.
Интерактивті тақта
Планшет, телефон Worldwall бағдарламасы
А3 қағаз, маркер, секундомер . Смартсағат |
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия
Үй тапсырмасы № 819 есеп |
Оқушылар телефон арқылы Padlet бағдарламасымен кері байланыс жібереді. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Padlet бағдарламасы, телефон |
||||||||
шағым қалдыра аласыз

















