Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
09.02.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару. Сабақ мақсаттарымен таныстыру. Үй тапсырмасын сұрау. Түлкінің жылдамдығы қоянның жылдамдығынан 6,7 м/с кем. Бүркіттің жылдамдығы қоянның жылдамдығынан 19,4 м/с артық. Егер түлкінің жылдамдығы 10 м/с болса, бүркіттің жылдамдығы қандай? Дескриптор:
Есептің шешуі: Түлкі 10 м/с Қоян 10 м/с+6,7 м/с=16,7 м/с Бүркіт 16,7 м/с+19,4 м/с=36,1 м/с Жауабы: Бүркіттің жылдамдығы 36,1 м/с |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
Үй тапсырмасы мадақтау әдісі арқылы бағаланады |
|
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Ереже: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту үшін:
1-мысал
Үтірден соң екі сан бар, демек шыққан көбейтіндіден оң жақтан екі саннан соң үтір айырамыз 2-мысал
Үтірден соң үш сан бар, демек шыққан көбейтіндіден оң жақтан үш саннан соң үтір айырамыз. Тапсырмалар орындау: «Қас-қағым сәт» – үтірін тап (жылжымалы үтірі бар тақта көмегімен тақтада орындалады): а) ә) б) в) г) д) е) ж) з) Топтық жұмыс (практикалық жұмыс) Есеп.
Көлемі Сынып бөлмесінің өлшемдері (м есебімен) Ені 6 метр Ұзындығы 7,2 метр Биіктігі 3,4 метр Көлемі:
Жеке жұмыс Банкке 940 мың теңге салынды. Оның бір жылдық өсімі алғашқы ақшаның 0,05-Індей. Банкке салынған ақша бір жылдан соң неше теңге болады? |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіріп, көбейтудің алгоритмін құрастырады. Тапсырмаларды өз беттерінше орындайды Барлық тапсырманы игеріп болған кейбір оқушылар қосымша тапсырмалар орындайды |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл беріледі. Әр дұрыс жауапқа 2 балл беріледі. |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп: Рефлексия Мен үшін бүгінгі сабақта құнды болғаны... Топтық талқылауда мен үйрендім ... Мен үшін қиын болды... Мен үшін қызықты болды... |
Үй тапсырмасымен танысады. Рефлексияны дәптерге орындайды |
|
Математика оқулығы 2 - бөлім |
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
09.02.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару. Сабақ мақсаттарымен таныстыру. Үй тапсырмасын сұрау. Түлкінің жылдамдығы қоянның жылдамдығынан 6,7 м/с кем. Бүркіттің жылдамдығы қоянның жылдамдығынан 19,4 м/с артық. Егер түлкінің жылдамдығы 10 м/с болса, бүркіттің жылдамдығы қандай? Дескриптор:
Есептің шешуі: Түлкі 10 м/с Қоян 10 м/с+6,7 м/с=16,7 м/с Бүркіт 16,7 м/с+19,4 м/с=36,1 м/с Жауабы: Бүркіттің жылдамдығы 36,1 м/с |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
Үй тапсырмасы мадақтау әдісі арқылы бағаланады |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Ереже: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту үшін:
1-мысал
Үтірден соң екі сан бар, демек шыққан көбейтіндіден оң жақтан екі саннан соң үтір айырамыз 2-мысал
Үтірден соң үш сан бар, демек шыққан көбейтіндіден оң жақтан үш саннан соң үтір айырамыз. Тапсырмалар орындау: «Қас-қағым сәт» – үтірін тап (жылжымалы үтірі бар тақта көмегімен тақтада орындалады): а) ә) б) в) г) д) е) ж) з) Топтық жұмыс (практикалық жұмыс) Есеп.
Көлемі Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таныстым: Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай
жалпы орта білім беретін мектебі Бөлім:
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар
қолдану Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
09.02.2024ж Сынып:
5 «Ә» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 5.1.2.28 ондық бөлшекті
натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді
орындау; Сабақтың мақсаты ондық бөлшекті натурал санға
көбейту кезінде қолдануға тиімді ережелерді
білу; ондық бөлшекті натурал санға
көбейту ережесін қолданып есептер шығару.
Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Ресурс тар
Оқушылармен амандасу,
түгендеу, назарын сабаққа аудару.
Сабақ
мақсаттарымен таныстыру.
Үй
тапсырмасын сұрау. Түлкінің жылдамдығы қоянның
жылдамдығынан 6,7 м/с кем. Бүркіттің жылдамдығы қоянның
жылдамдығынан 19,4 м/с артық. Егер түлкінің жылдамдығы 10 м/с
болса, бүркіттің жылдамдығы қандай? Дескриптор:
Натурал
санға ондық бөлшекті қосуды біледі
Ондық
бөлшекті ондық бөлшекке қосуды біледі Есептің
шешуі: Түлкі 10
м/с Қоян 10 м/с+6,7 м/с=16,7
м/с Бүркіт
16,7
м/с+19,4 м/с=36,1 м/с Жауабы: Бүркіттің
жылдамдығы 36,1 м/с Жинақтала ды,сабаққа
ынталанады Үй тапсырмасы мадақтау әдісі
арқылы бағаланады Сабақтың
ортасы Өткен сабақты
пысықтау. Ереже:
Ондық
бөлшекті натурал санға көбейту үшін:
Үтірге
назар аудармай, натурал сандарды көбейтуді орындау
керек.
Ондық
бөлшекте үтірден кейін неше цифр тұрса, шыққан нәтижеде сонша
цифрды оң жақтан үтірмен айырып бөлу керек. 1-мысал Үтірден соң екі сан бар, демек
шыққан көбейтіндіден оң жақтан екі саннан соң үтір
айырамыз 2-мысал Үтірден соң үш сан бар, демек
шыққан көбейтіндіден оң жақтан үш саннан соң үтір
айырамыз. Тапсырмалар
орындау: «Қас-қағым сәт» – үтірін
тап (жылжымалы үтірі бар тақта көмегімен тақтада
орындалады): а) ә) б) в) г) д) е) ж) з) Топтық жұмыс (практикалық
жұмыс) Есеп.
Көлемі Сынып бөлмесінің өлшемдері (м
есебімен) Ені 6
метр Ұзындығы 7,2
метр Биіктігі 3,4
метр Көлемі:
Жеке
жұмыс Банкке 940 мың теңге салынды.
Оның бір жылдық өсімі алғашқы ақшаның 0,05-Індей. Банкке салынған
ақша бір жылдан соң неше теңге болады? Алдыңғы сабақта алған
білімдерін еске түсіріп, көбейтудің алгоритмін
құрастырады. Тапсырмаларды өз беттерінше
орындайды Барлық тапсырманы игеріп
болған кейбір оқушылар қосымша тапсырмалар
орындайды Әр дұрыс жауапқа 1 балл
беріледі. Әр дұрыс жауапқа 2 балл
беріледі. Сабақтың
соңы Үй
жұмысы: № есеп: Рефлексия Мен үшін бүгінгі сабақта
құнды болғаны... Топтық талқылауда мен
үйрендім ... Мен үшін қиын
болды... Мен үшін қызықты
болды... Үй тапсырмасымен
танысады. Рефлексияны дәптерге
орындайды Математика оқулығы 2 -
бөлім
Таныстым: Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай
жалпы орта білім беретін мектебі Бөлім:
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар
қолдану Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
09.02.2024ж Сынып:
5 «А» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 5.1.2.28 ондық бөлшекті
натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді
орындау; Сабақтың мақсаты ондық бөлшекті натурал санға
көбейту кезінде қолдануға тиімді ережелерді
білу; ондық бөлшекті натурал санға
көбейту ережесін қолданып есептер шығару.
(ЕБҚ)
Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Ресурс тар
Оқушылармен амандасу,
түгендеу, назарын сабаққа аудару.
Сабақ
мақсаттарымен таныстыру.
Үй
тапсырмасын сұрау. Түлкінің жылдамдығы қоянның
жылдамдығынан 6,7 м/с кем. Бүркіттің жылдамдығы қоянның
жылдамдығынан 19,4 м/с артық. Егер түлкінің жылдамдығы 10 м/с
болса, бүркіттің жылдамдығы қандай? Дескриптор:
Натурал
санға ондық бөлшекті қосуды біледі
Ондық
бөлшекті ондық бөлшекке қосуды біледі Есептің
шешуі: Түлкі 10
м/с Қоян 10 м/с+6,7 м/с=16,7
м/с Бүркіт
16,7
м/с+19,4 м/с=36,1 м/с Жауабы: Бүркіттің
жылдамдығы 36,1 м/с Жинақтала ды,сабаққа
ынталанады Үй тапсырмасы мадақтау әдісі
арқылы бағаланады Сабақтың
ортасы Өткен сабақты
пысықтау. Ереже:
Ондық
бөлшекті натурал санға көбейту үшін:
Үтірге
назар аудармай, натурал сандарды көбейтуді орындау
керек.
Ондық
бөлшекте үтірден кейін неше цифр тұрса, шыққан нәтижеде сонша
цифрды оң жақтан үтірмен айырып бөлу керек. 1-мысал Үтірден соң екі сан бар, демек
шыққан көбейтіндіден оң жақтан екі саннан соң үтір
айырамыз 2-мысал Үтірден соң үш сан бар, демек
шыққан көбейтіндіден оң жақтан үш саннан соң үтір
айырамыз. Тапсырмалар
орындау: «Қас-қағым сәт» – үтірін
тап (жылжымалы үтірі бар тақта көмегімен тақтада
орындалады): а) ә) б) в) г) д) е) ж) з) Топтық жұмыс (практикалық
жұмыс) Есеп.
Көлемі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















