Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
12.02.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару. Сабақ мақсаттарымен таныстыру. Үй тапсырмасын сұрау. |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
Үй тапсырмасы мадақтау әдісі арқылы бағаланады |
|
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Ереже. Ондық бөлшекті 10, 100, 1000, ... сандарына көбейту үшін көбейткіште неше нөль болса, ондық бөлшектегі үтірді сонша цифрға оңға қарай жылжыту керек. Егер ондық бөлшектегі үтірдің оң жағындағы разрядтар саны разрядтық бірліктердің қарағанда аз болса, онда ондық бөлшектің бөлшек бөлігінің оң жағына қажетті нөлдер санын тіркеп жазу қажет. Мысалы: 213,84 · 10 = 2138,4; 97,2 · 100 = 97,20 · 100 = 9720. 1-мысал. Цифрмен жаз: 1,33 мың; 0,215 млн; 2,7 млрд. Көбейту ережелерін пайдаланып есепте: 1,33 мың = 1,33 · 1 000 = 1 330 0,217 млн = 0,217 · 1 000 000 = 217 000 4,14 млрд = 4,14 · 1 000 000 000 = 4 140 000 000 2-мысал. Тізбекті бір санға жалғастыр. 0,01; 0,08; 0,64; 5,12; ▭ Тізбектің құрылу заңдылығын анықта. Әрбір келесі сан алдыңғы санды 8-ге кебейткенге тең. 0,01 · 8 = 0,08 0,08 · 8 = 0,64 0,64 · 8 = 5,12 Демек, келесі сан: 5,12 · 8 = 40,96 Жауабы: 40,96. Практикалық тапсырмалар орындау: №1. Мына сандарды цифрмен жаз: 5,6 мың; 0,625 млн; 2,7 млрд. №2. Өрнекті жазып, оның мәнін тап. 6 және 1,95 сандарының айырмасы мен 4,8 санының көбейтіндісі. №3. Өрнектің мәнін тап: 0,35n · 1600, егер n = 2; 3 №4. A және B мәнін тап, егер A = 8,516 – 8 · 0,043 · 31,25 = B = 493,37 + 0,78 · A = №5. A, B, C бос орындарын
толтыр: |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіріп, көбейтудің алгоритмін құрастырады. Тапсырмаларды өз беттерінше орындайды |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл беріледі. |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп: Рефлексия Мен үшін бүгінгі сабақта құнды болғаны... Топтық талқылауда мен үйрендім ... Мен үшін қиын болды... Мен үшін қызықты болды... |
Үй тапсырмасымен танысады. Рефлексияны дәптерге орындайды |
|
Математика оқулығы 2 - бөлім |
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
12.02.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы



