|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
Мектеп: «Бауыржан Момышұлы атындағы орта мектеп» КММ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кеулимкосова Гулжайнат Мырзағали қызы |
|
Күні: |
01.03.2022 ж. |
|
Сыныбы: 5 «а» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.12.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау: |
|
Сабақтың мақсаты: |
-ондық бөлшеті бөлуге берілген есептерді шығара отырып, алған білімін практикада қолдана алу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 3 мин |
1. Ұйымдастыру: Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа дайындықтарын сұрау. 2. Топқа бөлу «Flippitity» қосымшаның көмегімен 3 топқа бөлу:
|
Мұғаліммен амандасады |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Интерактивті тақта, слайд, дәптер, кітап |
|
Оқушылар 3-топқа бөлінеді. |
||||
|
5 мин. |
3.Үй жұмысын тексеру Үй жұмысын тексергенде оқушыларға classtime.com қосымшасы бойынша сілтеме жіберіледі: Үйге тапсырма № 912 1.Кәмпит салынған қораптың сыртында «0,8 кг 384тг» деп көрсетілген. Осы кәмпиттің 1 килограмының бағасы неше теңге? Ж 480 2. Ұн салынған пакеттің сыртында «1,5 кг, 105тг»деп жазылған. 1 кг ұнның бағасы неше теңге? Ж 70 |
Үй жұмысының шешімі тақтада көрсетіледі. Оқушылар қателерін анықтайды, бағалау парағына балл қояды. |
Бағалау 2-балл |
classtime.com қосымшасы, интерактивті тақта, слайд, |
|
«Ой қозғау» әдісі. 5 мин Сабақтың ортасы Топтық жұмыс 15 минут Жеке жұмыс (оқулық бойынша) 15 минут |
4. Өткен сабақты қайталау « Wordwall» қосымшасы бойынша:
Сұрақ-жауап
Сабақтың тақырыбымен, мақсатын айтып өтеді. 5. 3-топқа пазл беріледі. Есептерді жауаптарымен сәйкестендір.
Жеке жұмыс (оқулық бойынша) №919 Амалдарды орындаңдар (12,33+7,3):6,5= (6-2,43):4 ¼= 9,75:(4 ½-2,55)= 15,96:(9/25+2,04)= Топтық тапсырма 1-топ.Заттардың массаларын салыстыру, неше есе үлкен? 2-топ. Топтағы екі оқушының бойының ұзындықтарын салыстыру, неше есе ұзын? 3-топ. Ыдыстардың сыйымдылығын салыстыру, неше есе үлкен? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Өткен тақырып бойынша қайталау жасайды. Бағалау парағына баллдарын қояды. Оқушылар сабақтың мақсатын қайталап айтып өтеді. Оқушылар есептерді жауаптарымен сәйкестендіріп пазлды құрастырғанда, сурет шығады. Бағалау парағына баллдарын қояды. Оқушылар жеке тапсырма орындайды дәнтерге жазады, тақтаға есептер шығарады. Оқушылар топтасып тапсырманы орындайды, қалай орындады түсіндіріп береді. |
Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру, фишкалар тарату Дискриптор: -Сұрақтарға жауап береді: Жалпы 1-балл Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру, фишкалар тарату Дескриптор: - ондық бөлшекті бөлшекке бөлуді орындайды: 2-балл - суретті құрастырады: 1-балл Жалпы: 3-балл
Дескриптор: |
интерактивті тақта, слайд, дәптер, кітап, Оқулық 5-сынып. Алдамуратова Т.А, Байшоланова К., Байшоланов Е. “Атамұра”, 2017ж |
|
Сабақты бекіту Үйге тапсырма |
6. «Пликкерс» ойыны Телефонның көмегімен QR кодтары бар балалар көтерген карталарды жауаптарымен сканерлеп шығамын. Дәл сол сәтте тақтада дұрыс және бұрыс жауаптардың дереу статистикасы пайда болады.
№921 |
Оқушылар есептерді шығарып, QR кодтың дұрыс нұсқасын жоғары көтереді.
Оқушылар есептерді шығарып, QR кодтың дұрыс нұсқа жағын жоғары көтереді. Соңында әр оқушының жеке нәтижелері процентпен экранда көрінеді. Оқушылар үй жұмысын жазып алады |
Бағалау 1-балл |
plickers.com қосымшасы, интерактивті тақта, слайд, дәптер, кітап, QR код карта. |
|
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 2 мин. |
Рефлексия
|
Оқушылар сабақ туралы ойларымен бөліседі. |
|
интерактивті тақта, |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
Мектеп: «Бауыржан Момышұлы атындағы орта мектеп» КММ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кеулимкосова Гулжайнат Мырзағали қызы |
|
Күні: |
01.03.2022 ж. |
|
Сыныбы: 5 «а» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.12.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау: |
|
Сабақтың мақсаты: |
-ондық бөлшеті бөлуге берілген есептерді шығара отырып, алған білімін практикада қолдана алу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 3 мин |
1. Ұйымдастыру: Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа дайындықтарын сұрау. 2. Топқа бөлу «Flippitity» қосымшаның көмегімен 3 топқа бөлу:
|
Мұғаліммен амандасады |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Интерактивті тақта, слайд, дәптер, кітап |
|
Оқушылар 3-топқа бөлінеді. |
||||
|
5 мин. |
3.Үй жұмысын тексеру Үй жұмысын тексергенде оқушыларға classtime.com қосымшасы бойынша сілтеме жіберіледі: Үйге тапсырма № 912 1.Кәмпит салынған қораптың сыртында «0,8 кг 384тг» деп көрсетілген. Осы кәмпиттің 1 килограмының бағасы неше теңге? Ж 480 2. Ұн салынған пакеттің сыртында «1,5 кг, 105тг»деп жазылған. 1 кг ұнның бағасы неше теңге? Ж 70 |
Үй жұмысының шешімі тақтада көрсетіледі. Оқушылар қателерін анықтайды, бағалау парағына балл қояды. |
Бағалау 2-балл |
classtime.com қосымшасы, интерактивті тақта, слайд, |
|
«Ой қозғау» әдісі. 5 мин Сабақтың ортасы Топтық жұмыс 15 минут Жеке жұмыс (оқулық бойынша) 15 минут |
4. Өткен сабақты қайталау « Wordwall» қосымшасы бойынша:
Сұрақ-жауап
Сабақтың тақырыбымен, мақсатын айтып өтеді. 5. 3-топқа пазл беріледі. Есептерді жауаптарымен сәйкестендір.
Жеке жұмыс (оқулық бойынша) №919 Амалдарды орындаңдар (12,33+7,3):6,5= (6-2,43):4 ¼= 9,75:(4 ½-2,55)= 15,96:(9/25+2,04)= Топтық тапсырма 1-топ.Заттардың массаларын салыстыру, неше есе үлкен? 2-топ. Топтағы екі оқушының бойының ұзындықтарын салыстыру, неше есе ұзын? 3-топ. Ыдыстардың сыйымдылығын салыстыру, неше есе үлкен? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Өткен тақырып бойынша қайталау жасайды. Бағалау парағына баллдарын қояды. Оқушылар сабақтың мақсатын қайталап айтып өтеді. Оқушылар есептерді жауаптарымен сәйкестендіріп пазлды құрастырғанда, сурет шығады. Бағалау парағына баллдарын қояды. Оқушылар жеке тапсырма орындайды дәнтерге жазады, тақтаға есептер шығарады. Оқушылар топтасып тапсырманы орындайды, қалай орындады түсіндіріп береді. |
Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру, фишкалар тарату Дискриптор: -Сұрақтарға жауап береді: Жалпы 1-балл Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру, фишкалар тарату Дескриптор: - ондық бөлшекті бөлшекке бөлуді орындайды: 2-балл - суретті құрастырады: 1-балл Жалпы: 3-балл
Дескриптор: |
интерактивті тақта, слайд, дәптер, кітап, Оқулық 5-сынып. Алдамуратова Т.А, Байшоланова К., Байшоланов Е. “Атамұра”, 2017ж |
|
Сабақты бекіту Үйге тапсырма |
6. «Пликкерс» ойыны Телефонның көмегімен QR кодтары бар балалар көтерген карталарды жауаптарымен сканерлеп шығамын. Дәл сол сәтте тақтада дұрыс және бұрыс жауаптардың дереу статистикасы пайда болады.
№921 |
Оқушылар есептерді шығарып, QR кодтың дұрыс нұсқасын жоғары көтереді.
Оқушылар есептерді шығарып, QR кодтың дұрыс нұсқа жағын жоғары көтереді. Соңында әр оқушының жеке нәтижелері процентпен экранда көрінеді. Оқушылар үй жұмысын жазып алады |
Бағалау 1-балл |
plickers.com қосымшасы, интерактивті тақта, слайд, дәптер, кітап, QR код карта. |
|
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 2 мин. |
Рефлексия
|
Оқушылар сабақ туралы ойларымен бөліседі. |
|
интерактивті тақта, |
шағым қалдыра аласыз


















