Бөлім: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
Жакуова Ж.А |
||||
Күні: |
20.02.26ж |
||||
Сынып: 5 «а» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау; |
||||
Сабақтың мақсаты: |
Ондық бөлшетерді бөлудің ережесін біледі, ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлуді орындай алады |
||||
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Жасампаздық және Жаңашылдық оқушылар тапсырмаларды орындауда шығармашылық танытып, өз ойларын ұсынады, жаңа тәсілдерді үйренеді. |
||||
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі
5мин |
С Оқушыларды түгелдеу Үй тапсырмасын тексеру №704 есеп -сабақтың мақсатымен таныстыру |
Сәлемдеседі
. Үй тапсырмасын тексертеді Өтілген тақырыпты пысықтауға берілген сұрақтарға жауап береді -сабақтың мақсатымен танысады |
Дескриптор:1б• салыстыруды орындайды
|
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне
|
|
Сабақтың басы
7 минут |
Ворд вол платформасы арқылы еске өткен тақырыпты түсіреді
|
Оқушылар вордволл платформасынан тесттерге жауап беру арқылы өткен тақырыпты қайталайды |
Платформа бағалайды Дескриптор: 1б• Амалдарды орындап жауабымен сәйкестендіреді |
Тақта; Слайд; https://wordwall.net/resource/52035205
|
|
Сабақтың ортасы
23 минут
|
Бекіту тапсырмаларын береді; түсіндіреді. Жеке жұмыс «Асық» сәйкестендіру тапсырмасы
|
Тапсырмаларды орындап жауаптарын сәйкестендіреді |
оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды Дескриптор: 1б• Бөлуді орындап жауаптарымен сәйкестендіреді |
Слайд Тақта Бор
Кітап Дәптер |
|
|
Жұптық жұмыс №708. Теңдеуді шешіңдер:1-топ 1) 0,21x = 6,3 2) 0,04x = 2 2-топ 3) 2,7x = 2,727 4) 0,132 = 1,32x 3-топ 5) 0,6x = 4,2 6) 17,5x = 0,63 |
Белгісізді табу үшін кері амал қолданады. • Белгісізді табу үшін бөлуді орындайды.
|
Дескриптор: 2б• Теңдеуді x = a : b түріне келтіреді. • Бөлуді орындайды
|
Ресурстар: Оқулық, сызба, дәптер, презентация. |
|
5 м |
Топтық жұмыс Есептерге сұрақтар құрастырып, шығарыңдар.№707. Тапсырма:Бірінші жәшікте 27 кг көкөніс, екінші жәшікте бірінші жәшіктен 1,2 есе кем көкөніс бар. №705. Тапсырма:Тіктөртбұрыштың ауданы 1,17 см², ұзындығы 1,3 см. Ені қандай? №706. Тапсырма: Қарбыздың массасы 8,5 кг және ол қауынның массасынан 1,7 есе артық.
|
• Бөлу
амалын орындайды. • 27 : 1,2 амалын
орындайды.
• Формуланы
жазады. • Енді табу үшін ауданды ұзындыққа бөледі. • Жауабын см түрінде жазады.
• Қауынды табу үшін 8,5 : 1,7 амалын қолданады. • Жауабын кг түрінде жазады
|
Дескриптор: 3б• есеп шарты бойынша сұрақ құрастырады
• екінші
жәшіктегі алма салмағын анықтайды Дескриптор: 3б • есеп шарты бойынша сұрақ құрастырады
• A
= a·b формуласын қолданады. Дескриптор: 3б • есеп шарты бойынша сұрақ құрастырады • қауынның массасын анықтайды • қарбыз бен қауын массасын салыстырады |
Ресурстар: Оқулық, сызба, дәптер, презентация. |
|
|
Функционалдық сауаттылық тапсырмалары. Оқушылар өмірмен байланысты есептерді шығара отырып, математиканы күнделікті өмірдегі нақты жағдайлармен байланыстырып, алған білімдерін тәжірибеде қолдануды үйренеді |
|
Дескриптор: 2б • бөлуді орындайды • салыстырады
|
Интернет ресурс |
|
Қорытындылау
|
Жылдам, дұрыс жауап беруге ұмтылады |
Мадақтау арқылы «Жарайсың!» «Керемет» |
https://wordwall.net/ru/resource/98508196
|
||
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын жазып алады Үйге тапсырма: №709 есеп |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу
Бөлім: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
Жакуова Ж.А |
||||
Күні: |
20.02.26ж |
||||
Сынып: 5 «а» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау; |
||||
Сабақтың мақсаты: |
Ондық бөлшетерді бөлудің ережесін біледі, ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлуді орындай алады |
||||
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Жасампаздық және Жаңашылдық оқушылар тапсырмаларды орындауда шығармашылық танытып, өз ойларын ұсынады, жаңа тәсілдерді үйренеді. |
||||
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі
5мин |
С Оқушыларды түгелдеу Үй тапсырмасын тексеру №704 есеп -сабақтың мақсатымен таныстыру |
Сәлемдеседі
. Үй тапсырмасын тексертеді Өтілген тақырыпты пысықтауға берілген сұрақтарға жауап береді -сабақтың мақсатымен танысады |
Дескриптор:1б• салыстыруды орындайды
|
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне
|
|
Сабақтың басы
7 минут |
Ворд вол платформасы арқылы еске өткен тақырыпты түсіреді
|
Оқушылар вордволл платформасынан тесттерге жауап беру арқылы өткен тақырыпты қайталайды |
Платформа бағалайды Дескриптор: 1б• Амалдарды орындап жауабымен сәйкестендіреді |
Тақта; Слайд; https://wordwall.net/resource/52035205
|
|
Сабақтың ортасы
23 минут
|
Бекіту тапсырмаларын береді; түсіндіреді. Жеке жұмыс «Асық» сәйкестендіру тапсырмасы
|
Тапсырмаларды орындап жауаптарын сәйкестендіреді |
оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды Дескриптор: 1б• Бөлуді орындап жауаптарымен сәйкестендіреді |
Слайд Тақта Бор
Кітап Дәптер |
|
|
Жұптық жұмыс №708. Теңдеуді шешіңдер:1-топ 1) 0,21x = 6,3 2) 0,04x = 2 2-топ 3) 2,7x = 2,727 4) 0,132 = 1,32x 3-топ 5) 0,6x = 4,2 6) 17,5x = 0,63 |
Белгісізді табу үшін кері амал қолданады. • Белгісізді табу үшін бөлуді орындайды.
|
Дескриптор: 2б• Теңдеуді x = a : b түріне келтіреді. • Бөлуді орындайды
|
Ресурстар: Оқулық, сызба, дәптер, презентация. |
|
5 м |
Топтық жұмыс Есептерге сұрақтар құрастырып, шығарыңдар.№707. Тапсырма:Бірінші жәшікте 27 кг көкөніс, екінші жәшікте бірінші жәшіктен 1,2 есе кем көкөніс бар. №705. Тапсырма:Тіктөртбұрыштың ауданы 1,17 см², ұзындығы 1,3 см. Ені қандай? №706. Тапсырма: Қарбыздың массасы 8,5 кг және ол қауынның массасынан 1,7 есе артық.
|
• Бөлу
амалын орындайды. • 27 : 1,2 амалын
орындайды.
• Формуланы
жазады. • Енді табу үшін ауданды ұзындыққа бөледі. • Жауабын см түрінде жазады.
• Қауынды табу үшін 8,5 : 1,7 амалын қолданады. • Жауабын кг түрінде жазады
|
Дескриптор: 3б• есеп шарты бойынша сұрақ құрастырады
• екінші
жәшіктегі алма салмағын анықтайды Дескриптор: 3б • есеп шарты бойынша сұрақ құрастырады
• A
= a·b формуласын қолданады. Дескриптор: 3б • есеп шарты бойынша сұрақ құрастырады • қауынның массасын анықтайды • қарбыз бен қауын массасын салыстырады |
Ресурстар: Оқулық, сызба, дәптер, презентация. |
|
|
Функционалдық сауаттылық тапсырмалары. Оқушылар өмірмен байланысты есептерді шығара отырып, математиканы күнделікті өмірдегі нақты жағдайлармен байланыстырып, алған білімдерін тәжірибеде қолдануды үйренеді |
|
Дескриптор: 2б • бөлуді орындайды • салыстырады
|
Интернет ресурс |
|
Қорытындылау
|
Жылдам, дұрыс жауап беруге ұмтылады |
Мадақтау арқылы «Жарайсың!» «Керемет» |
https://wordwall.net/ru/resource/98508196
|
||
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын жазып алады Үйге тапсырма: №709 есеп |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|
шағым қалдыра аласыз
әлемдесу


