Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ондықтан аттап қосу. Менің қызығушылығым сабақ жоспары. ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
Ондықтан аттап қосу тақырыбына дайын ҚМЖ. 2-ші сынып математика сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Мұғалімнің аты-жөні:


Пән/Сынып:

Математика 2-сынып

Күні:


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:


Сандармен амалдар орындау.Есептер.

Сабақтың тақырыбы:№ 6

Ондықтан аттап қосу/ Менің қызығушылығым


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

2.1.2.5.** бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу жəне азайтуды орындау


Оқу мақсаты:

Барлық оқушылар: бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосуды орындай алады.

Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтап талдайды.

Кейбір оқушылар: бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу тəсілін қолдануға қорытынды жасайды.


Саралап оқыту тапсырмалары


Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


3 минут

Басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқу материалын жариялау:

«Көршісін ата» әдісі.

-67 санының көршілерін ата.

-49 бірліктен тұратын санның көршілері қай сан?

-70 бірліктен тұратын санның көршілері қай сан? тсс

«Ой қозғау» әдісі.

-Мен қандай сандарды құруды тапсырдым?

-Ендеше бүгінгі сабағымызда немен шұғылданатын боламыз?

Аталған сандардың тікелей алдында және тікелей кейін тұрған сандарды атайды.

Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады.

Оқулық,



35

минут



ортасы


Ұ) 1- тапсырма «Есепті шығар» әдісі арқылы жүзеге асады.

А) Сырым сары түсті конструктор бөлшектерін көк түсті бөлшектермен біріктіргісі келді. Неше бөлшекті біріктіріп қойды? нешеуі қалды?

6+7=6+4+3=10+3=13

Ә) Әлияның есептеуді қалай орындағанын түсіндір.


Сергіту сәті

Салтанат екіде,
Бақытжан жетіде,

Екеуінің жасын қосқанда,

Сәуленің жас шығады.

Ал, Сәуле нешеде?


(Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

А) Түсіндіре отырып есепте:

7+4=7+3+1=10+1=11

Тсс

89+2=89+1+1=90+1=91


Оқушы тапсырмаларды түсініп оқып, орындайды.

Ә) 8+5= 8+2+3 =10+3 =13

18+5=18+2+3=20+3 =23

38+5= 38+2+3 =40+3 =43

Дескриптор:

-Сұраққа жауап береді.

- Әлияның есептеуді қалай орындағанын түсіндіреді.

Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады

Қарқыны жоғары оқушыға:

- Бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу тəсілін қолдануға қорытынды жаса.

Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
















ҚБ: 1-10 балдық жүйе.



Оқулық, дәптер қалам























Оқулық


5 минут



бекіту

3-тапсырма Есептер бойынша өрнек құрастыр

18+4

90+60

100-30

А) Оқушы түсіндіре отырып қосындының мәнін табады.

Ә) Есептер бойынша өрнек құрастырады.

Дескриптор:

- Түсіндіре отырып өрнектің мәнін есептейді.

- Есептер бойынша өрнек құрастырады

Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады.



2 минут

Кері байланыс

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Өз ойымен бөліседі.

Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.10.2024
90
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12