Пәні:
|
Математика
|
Күні:
|
|
Бөлім:
|
«Менің отбасым
және достарым», «Бізді қоршаған
әлем»
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Сынып:
1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ондықтарды қосу және
азайту / Анама көмектесемін
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.1.2.5** ондықтарды
ауызша қосу және азайтуды
орындау.
|
Сабақтың
мақсаты
|
мысалдардың мәнін түсіндіре отырып
есептейді
бос орындарға сандар жазып, мысалдың мәнін
табады
сандардың құрамын айтады, азайту мен қосуға мысалдар
құрастырады
|
Құндылықтар
|
денсаулық, достық және
айналадағыларға қамқорлық
көрсету
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
(3
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Үш шапалақ»
әдісі
Көңіл күйіміз қандай? (1
шапалақ)
Сабаққа дайынбыз ба? (2
шапалақ)
Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба ?(3
шапалақ)
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Балалар шапалақ
соғады
|
|
|
Сабақтың ортасы
(4
мин)
10 мин
|
«Ой қозғау»
Суретке назар аудар.
Тұшпараны сана.
Балалар тұшпараның неше ондығын
дайындады?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Ондықтармен есептеуді
орындап үйренесің
1-тапсырма
Жұптық жұмыс
«Ойлан, жұптас, бөліс»
әдісі
Мысалдың мәнін есепте.
Түсіндір.
Дескриптор:
-қосудың мәнін
есептейді
-азайтудың мәнін
есептейді
-түсіндіре отырып
есептейді
|
Тұшпараны
санайды.
Дайын тұшпара неше
ондық екенін анықтайды.
1. қосудың мәнін
есептейді
2.азайтудың мәнін
есептейді
3.түсіндіре отырып
есептейді
|
Мадақтау
Білім
зарядтарымен
бағалау (жауабына қарай)
|
Оқулық
98-99
беті
Тақта,бор
Оқулық
№1, 98
бет
Дәптер
қаламсап
|
8
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Жаз, есепте,
тексер» әдісі
Бос орындарға сандар жаз.
Дескриптор:
- бос орындарға сандар
жазады
-қосудың мәнін табады
-азайтудың мәнін табады
«Жүгіреді
балалар»
Бейнефильм
ұсыну
|
1. бос орындарға сандар
жазады
2.қосудың мәнін табады
3.азайтудың мәнін табады
жаттығуды қайталап жасайды
|
«Басбармақ» арқылы бір-бірін
бағалау
|
Оқулық
№3, 99
бет
Ламинат
маркер
Дәптер
қаламсап
https://youtu.be/kKiyFs4B6IE
|
Сабақтың
соңы
11 мин
|
3 –тапсырма Жеке
жұмыс
«Мен зерттеушімін»
әдісі
Бос орынға тиісті фигураны
таңда.
Қай фигураны таңдау керек?
Дескриптор:
- қажет фигураны
таңдайды
-себебін түсіндіреді
4 –тапсырма Жұптық
жұмыс
«Біліміңді қолдан»
әдісі
Сандардың құрамын айт.
Қосу мен азайтуға мысал
құрастыр.
Дескриптор:
- сандардың құрамын
айтады
-қосуға мысал құрастырады
-азайтуға мысал құрастырады
|
1.
қажет
фигураны таңдайды
2.себебін түсіндіреді
1. сандардың құрамын айтады
2.қосуға мысал құрастырады
3.азайтуға мысал
құрастырады
|
«Комментарий»
арқылы
«Комментарий»
арқылы
|
Таратпа
Қаламсап
Таратпа
қаламсап
|
Рефлексия
7 мин
|
«Білім заряды» әдісі
(Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10
заряд)
Бүгінгі сабақты
түсіндім, сұрағым бар(5,6,7)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(1,2,3,4)
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім
зарядтарының саны арқылы анықтайды.
|
«Комментарии» арқылы
|
Зарядтар,
«Білім заряды»
таратпасы
|